Սենսացիոն տեղեկություն. Չարլի Քըրքի սպանության գործով նոր հանգամանքներ են ի հայտ եկել
Ամերիկացի ակտիվիստ Չարլի Քըրքի սպանության գործով նոր հանգամանքներ են ի հայտ եկել, որոնք վերաբերում են քննության առանցքայ...
Աննա Հակոբյանը գրառում է կատարել՝ նշելով, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգության հարցերով թիմի ղեկավար, գնդապետ...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանի դեմ իրականացվող արշավը դեռ ավարտված չէ, սակայն, իր խոսքով,...
Փաստաբան Վարդուհի Էլբակյանը հայտնել է, որ Քննչական կոմիտեն միջնորդել է 2 ամսով կալանավորել Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպի...
«Ահաբեկչության համաշխարհային ինդեքս 2026» (GTI) նոր զեկույցը ներկայացրել է պետությունների դասակարգումը՝ ըստ ահաբեկչական...
Իրանը դեռևս որոշում չի ընդունել ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ սկսելու վերաբերյալ և չի ուղարկել պատասխան Վաշինգտոնի ներկայաց...
Կենսաբազմազանության վերականգնումը Հայաստանում իրական արդյունք է տալիս։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Շրջակա միջա...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Մուհամմեդ բեն Զայի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցը կվերաբացվի ինքնաբերաբար՝ ռազմական գործողությունների ավարտից...
Բաղդադում անհայտ անձինք առևանգել են ամերիկացի լրագրող Շելլի Քիթլեսոնին, այս մասին հայտնել է Իրաքի Ներքին գործերի նախարար...
Ապրիլի 1-ից Երևանի Իսահակյան և Թամանյան փողոցների խաչմերուկում կփոխվի երթևեկության կազմակերպումը, այս մասին հայտնում է Ե...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն որոշում է ստորագրել Տիգրան Հարությունյանին ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ նշ...
Գործարար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը հայտնել է. «Մար...
Ապրիլի 1-ից Վարդան Հարությունյանն ազատվում է Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմո...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն Եվրահանձնաժողովին կոչ է արել դադարեցնել, իր ձևակերպմամբ, «քաղաքական խաղերը» և նպաստել «...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում ապրիլի 2–4-ին և 5-ի գիշերը սպասվում է անձրև, իսկ ապրիլի 1-ին, 2-ի...
Ֆրանսիան փակել է իր օդային տարածքը այն ինքնաթիռների համար, որոնք տեղափոխում են ամերիկյան զենք, հաղորդում է Reuters-ը՝ հղ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, լեգենդար հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը, անդրադառնալով ՝ Աննա Հակոբյանի նախկին հայտար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նախարարը հայտարարել է, որ եկեղեցու միջադեպի տեսանյութերում հարվածը ակնհայտ...
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ կարող է հարվածներ հասցնել տարածաշրջանում գործ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Բուչայի գագաթնաժողովի շրջանակում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է, որ Ռ...
Միացյալ Նահանգները կարող է ձեռնարկել տարբեր քայլեր, եթե Իրանը չապահովի Հրմուզի նեղուցի բաց լինելը միջազգային նավարկությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը հրապարակել է տեսանյութ՝ ընտրակաշառքի գործով 5 ձերբակալվածի ֆոնին...
Ֆուտբոլի Իրանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները Կոստա Ռիկայի դեմ խաղից առաջ պարզել են պատերազմի հետևանքով զոհերի ու ավե...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտնել է, որ նախկինում գաղտնի բանակցություններ է վարել արաբական մի շարք երկրների...
Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խալիլ Շիրղոլամին հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում պատերազմի պատճառով Իրանի...
Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպից ժամեր անց մեկ այլ դեպք է տեղի ունեցել։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանի խոսքով՝ 18-ամյա Միքայելը...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպի գործով 18-ամյա երիտասարդի կալան...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի բացահայտմանը և հրապարակված խոսակցությանը։ Հանրությունը...
ԱՄՆ Պենտագոնի ղեկավար Փիթ Հեգսեթը հայտարարել է, որ որ Իրանի դեմ իրականացվող ռազմական գործողության առաջիկա օրերը լինելու...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 1-ին հանդիպում կանցկացնեն Մոսկվայում։ Ին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ապրիլի 1-ին Հայաստանի առանձին շրջաններում օրվա երկրորդ կեսին սպասվում են տ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կհիշի Ֆրանսիայի դիրքորոշումը՝ կապված Իսրայել ուղևորվող ռազմական բե...
Սուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպի քրվարույթով Գևորգ Գևորգյանի և Միքայել Մինասյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպի գործով ձերբակալվածներից մեկի նկատմամբ ընտրվել...
Հայաստանը տեր է ամբողջ աշխարհի հայերին: Քաղաքացիների հետ հանդիպումներից մեկի ժամանակ ասել է «Միասնության թևեր» քաղաքական...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ապրիլի 1-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Այցի շրջանակում Մոսկվայում տեղի կ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԿԸՀ-ն հայտարարել է, որ լիարժեք վերահսկում է նախընտրական քարոզչությունը և գ...
Օրերս տեղի ունեցավ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի համակարգող խորհրդի անդրանիկ նիստը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
Դպրոցական Դավիթ եւ Միքայել Մինասյան երկվորյակ եղբայրների հարազատները, դասընկերները, աջակիցները նամակ են գրել ՀՀ պետական...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Դոնալդ Թրամփի թիմը քննարկում է Ռուսաստանի հետ պատերազմը դադարեցնե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · «Ուժեղ Հայաստան»-ը ընտրություններին կմասնակցի նոր ձևավորված քաղաքական դաշի...
Այսօր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը դաշինքի ստեղծման վերաբերյալ հուշագիր ստորագրեց «Նոր դարաշրջան» և «Միավորված հայեր...
ԱՄՆ վարչակազմը քննարկման է ներկայացրել Հրմուզի նեղուցի կառավարման միջազգային ձևաչափ ստեղծելու գաղափարը։ The Daily Telegr...
«Մեր հասարակությունը պետք է որոշի՝ կա՛մ Փաշինյանն է, կա՛մ Կարապետյանը»,- «Արմենիա» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Ո...
Վաշինգտոնի Ազգային զբոսայգում մարմարե պատվանդանի վրա տեղադրվել է ոսկեգույն զուգարանակոնք, որպես արվեստի բողոքի նոր ինստա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . ԱԺ նախագահը մեղադրել է հանրային և լրագրողական շրջանակներին՝ կարևոր քաղաքակ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը «Արմենիա» հեռուստաընկերության եթերում արձագանքել է վարչապ...
The Insider պարբերականի հրապարակած ձայնագրությունների բովանդակությանը նվիրված նյութում նշվում է, որ Ռուսաստանի արտգործնա...
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ֆեյսբուքի իր էջում հայտնել է, որ ռուսաստանցի օլիգարխի թիմակիցների ընտրակաշառք տալու վրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Հայաստանը «Ահաբեկչության գլոբալ ինդեքս 2026»-ում դասվել է ամենաանվտանգ երկ...
«Նկատե՞լ եք, որ հասարակական, լրագրողական կազմակերպությունները, էն մարդիկ, որ միշտ աղմուկ են բարձրացնում ամենաչնչին բանից...
Եվրամիության արտաքին քաղաքականության ղեկավար Կայա Կալլասը և անդամ երկրների արտգործնախարարները ժամանել են Ուկրաինայի մայր...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է իրեն ուղղված նամակներից մեկը, որում քաղաքացին մասնավորապես գրել է. «Միշտ ցանկացել...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը տեսաուղերձ է հրապարակել` անդրադառնալով առաջիկայում կա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Եկեղեցում միջադեպի գործով երեք անձի նկատմամբ քրեական վարույթ է հարուցվել՝...
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը հայտարարել է, որ երկրի զինված ուժերը չեն մասնակցի Իրանի դեմ հնարավոր ցամաքային գործ...
2026 թվականի մարտի 29-ին Սուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին հայտն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Առողջության ապահովագրության շրջանակը կընդլայնվի՝ ներառելով տաքսու վարորդնե...
Այսօրվանից վերսկսվում են Կապան-Երևան-Կապան թռիչքները՝ շաբաթը 5 օր հաճախականությամբ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտն...
Տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի՝ մարտի 31-ի դրությամբ․ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,85 դրամ է, վաճառքը՝ 3...
ՆԱՏՕ-ն հայտարարել է, որ հաջողությամբ խոցել է Իրանից արձակված բալիստիկ հրթիռը, որը ուղղված էր Թուրքիայի տարածք։ Տեղեկությ...
Մեր հասարակությունում առկա է հանրային միավորման և համախմբման մեծ սպասելիք, քանի որ տարիներ շարունակվող պառակտումը խոչընդ...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը «Ֆեյսբուք»-ում սքրինշոթ է հրապարակել և գրառում կատարել։ «Գիտե՞ք,...
Հայաստանի Հանրապետության շրջանների զգալի մասում այսօր ցերեկը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ։ Տեղեկությունը հայ...
ԱՄՆ իշխանությունները շահագրգռված են, որ արաբական երկրները մասնակցեն Իրանի դեմ հնարավոր ռազմական գործողությունների ֆինանս...
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ Իսֆահանի շրջանում խոցել է երկու MQ-9 տեսակի անօդաչու...
ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի դեմ իրականացվող ռազմական գործողությունների մեկնարկից հետո Հորմուզի նեղուցով նավերի օրական...

Сенсационная информация. В деле об убийстве Чарли Кирка выявлены новые обстоятельства
Американский активист Чарли Кирк стал жертвой убийства, и в расследовании дела были выявлены новые обстоятельства, касаю...
Анна Акопян сделала запись, отметив, что «командир команды по вопросам безопасности партии «Сильный Армения», полковник,...
Премьер-министр Израиля Бенджамин Нетаньяху заявил, что кампания против Ирана еще не завершена, однако, по его словам, у...
Адвокат Вардухи Эльбакян сообщила, что Следственный комитет подал ходатайство о аресте Давида Минасяна, одного из близне...
«Глобальный индекс терроризма 2026» (GTI) представил новый отчет, в котором осуществляется классификация государств по у...
Иран до сих пор не принял решения о начале переговоров с США и не направил ответ на предложения, представленные Вашингто...
Восстановление биоразнообразия в Армении дает реальные результаты. Об этом в своем аккаунте в Facebook сообщил министр о...
Президент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Объединенных Арабских Эмиратов Мухаммедом бен З...
Президент США Дональд Трамп заявил, что пролив Ормуз откроется автоматически сразу после окончания военных действий. По...
В Багдаде неизвестные похитили американского журналиста Шелли Китлсона, об этом сообщило Министерство внутренних дел Ира...
С 1 апреля в перекрестке улиц Исахакяна и Таманяна в Ереване изменится организация движения, сообщает мэрия Еревана. «В...
Премьер-министр Никол Пашинян подписал решение о назначении Тиграна Харутюна на должность заместителя директора Национал...
Адвокат бизнеса и кандидата в премьер-министры от партии «Сильный Армения» Арам Вардеваян сообщил: «18 марта мы подали а...
С 1 апреля Вартан Арутюнян освобождается от должности заместителя руководителя аппарата Национального собрания. Президен...
Премьер-министр Словакии Роберт Фицо призвал Европейскую комиссию прекратить, как он выразился, «политические игры» и сп...
Прошедшие часовые новости - кратко и по существу. В Ереване с 2 по 4 апреля и в ночь на 5 апреля ожидается дождь, а 1 ап...
Франция закрыла свое воздушное пространство для самолетов, которые перевозят американское оружие, сообщает Reuters со сс...
Член партии «Узбекский Армения», легендарный разведчик Артур Авакян, комментируя предыдущие заявления Анны Акопян, в кот...
Прошлые новости — кратко и содержательно. Министр заявил, что на видео с инцидентом в церкви удар был очевиден и подобны...
Корпус стражей Исламской революции Ирана (КСИР) заявил, что может нанести удары по объектам американских технологических...
Президент Украины Владимир Зеленский на встрече с журналистами в рамках саммита в Буче сообщил, что Россия требует, чтоб...
Соединенные Штаты могут предпринять различные шаги, если Иран не обеспечит свободное судоходство в Ормузском проливе, за...
Новости последнего часа: кратко и содержательно. Пашинян опубликовал видео на фоне арестов 5 человек по делу о попытке п...
Футболисты национальной сборной Ирана перед игрой против Коста-Рики раскрыли изображения жертв войны и разрушенных здани...
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетањяҳу сообщил, что ранее вёл секретные переговоры с руководителями ряда арабских стр...
В Армении чрезвычайный и полномочный посол Ирана Халил Ширголами заявил, что из-за войны на Ближнем Востоке сотрудничест...
Спустя несколько часов после инцидента в церкви Святой Анны произошло еще одно событие. По словам адвоката Рубена Меликя...
Прошедшие часовые новости - кратко и содержательно. • Вопрос о задержании 18-летнего молодого человека в связи с инциден...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прокомментировал раскрытие Комитета по борьбе с коррупцией и опубликованный разгов...
Глава Пентагона США Пит Хегсет заявил, что предстоящие дни в отношении военных операций против Ирана будут решающими. Он...
Президент России Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян встретятся 1 апреля в Москве. Как сообщает пресс...
Новости за последний час в кратком и содержательном формате. 1 апреля в отдельных районах Армении ожидаются осадки во вт...
Президент США Дональд Трамп заявил, что Вашингтон запомнит позицию Франции в связи с полетами самолетов с военными груза...
В церкви Святой Анны в результате произошедшего инцидента в отношении Георгия Георгянца и Михаила Минасяна как меры прес...
Новости за последний час — кратко и содержательно: По делу инцидента у церкви Святой Анны один из задержанных получил за...
Армения является хозяином для армян по всему миру. Об этом заявил Арман Татоян, лидер политической инициативы «Крылья ед...
Премьер-министр Никол Пашинян 1 апреля совершит рабочую поездку в Российскую Федерацию. В рамках визита в Москве состоит...
Новости за последний час, кратко и по существу. ЦИК заявил, что полностью контролирует предвыборную агитацию, и процесс...
Օրերս տեղի ունեցավ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի համակարգող խորհրդի անդրանիկ նիստը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
Родственники, одноклассники и сторонники близнецов Давида и Микаэля Минасян написали письмо государственным органам РА,...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что команда Дональда Трампа обсуждает вариант прекращения войны с Россией п...
Прошлый час новостей в сжатом и содержательном формате. «Сильная Армения» будет участвовать в выборах с новообразованным...
Сегодня партия «Ужасный Армения» подписала меморандум о создании коалиции с партиями «Новое время» и «Объединенные армян...
Администрация США представила идею создания международного формата управления Ормузским проливом. Как сообщает The Daily...
«Наше общество должно решить: или Пашинян, или Карапетян», - заявил член совета партии «Сильный Армения» Нарек Карапетян...
В Национальном парке Вашингтона на мраморном постаменте установили позолоченный унитаз в качестве новой инсталляции прот...
Новости последнего часа — кратко и по существу. Председатель Национального собрания обвинил общественные и журналистские...
Член совета партии «Сильный Армения» Нарк Карапетян в эфире телеканала «Армения» ответил на заявление премьер-министра Н...
В материале, посвященном содержанию публикаций, обнародованных изданием The Insider, отмечается, что министр иностранных...
Заместитель председателя Национального собрания Рубен Рубинян заявил на своей странице в Facebook, что арест членов кома...
Прошлые часовые новости в кратком и содержательном формате. Армения была включена в список самых безопасных стран по «Гл...
«Вы заметили, что общественные и журналистские организации, те люди, которые всегда поднимают шум по любому незначительн...
Глава внешнеполитической службы Европейского Союза Кая Каллас и министры иностранных дел стран-участниц прибыли в столиц...
Премьер-министр Никол Пашинян опубликовал одно из писем, адресованных ему, в котором гражданин, в частности, написал: «В...
Представитель Генерального штаба Армянской революционной федерации, депутат Национального собрания Армении Ишхан Сагател...
Последние новости за прошлый час — кратко и по существу: В связи с инцидентом в церкви возбуждено уголовное дело против...
Премьер-министр ВеликобританииKeir Starmer заявил, что вооруженные силы страны не будут участвовать в возможных наземных...
29 марта 2026 года в церкви Святой Анны возбуждено уголовное дело по факту произошедшего инцидента. Об этом сообщает пре...
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате: Объем медицинского страхования будет расширен, включив в себя таксист...
С сегодняшнего дня возобновляются рейсы Капан-Ереван-Капан с частотностью 5 дней в неделю. Об этом на своей странице в F...
Обменные курсы по данным rate.am на 31 марта: Средняя закупочная цена доллара США составляет 374,85 драмов, цена продажи...
НАТО сообщило, что успешно уничтожило баллистическую ракету, запущенную из Ирана в сторону турецкой территории. Информац...
В нашем обществе существует большая ожидание общественного объединения и консолидации, так как многолетнее разделение пр...
Руководитель аппарата премьер-министра Арayик Харатуньян опубликовал скриншот в Facebook и написал следующий пост: «Гид...
В значительной части регионов Республики Армения сегодня днем время от времени ожидаются осадки. Об этом сообщает «Гидро...
США заинтересованы в том, чтобы арабские страны участвовали в финансировании возможных военных операций против Ирана. Об...
Корпус стражей Исламской революции Ирана заявил, что в районе Исфахана были сбиты два беспилотных летательных аппарата т...
После начала военных операций США и Израиля против Ирана, ежедневные движения судов через Ормузский пролив резко сократи...