Իրանը մերժեց ԱՄՆ-ի առաջարկը. հրադադար չի լինի
Իրանի պետական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Վաշինգտոնի նախաձեռնած հերթական դիվանագիտական փորձը ձախողվել է։ Fars գործակ...
Գերմանիայում ուժի մեջ է մտել օրենսդրական փոփոխություն, ըստ որի՝ 17-ից 45 տարեկան տղամարդիկ պարտավոր են հատուկ թույլտվութ...
Իսրայելական աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ը կարող է մոտ ժամանակներում սկսել Իրանի դեմ ցամաքային գործողություններ։ Նույն աղ...
YouTube հարթակը հեռացրել է Բելառուսի պետական մի շարք լրատվամիջոցների ալիքներ։ Այս մասին հայտնել է երկրի տեղեկատվության ն...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Կիևը քննարկում է Հորմուզի նեղուցի աշխատանքի վերականգնման հարցում...
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն հրաժարվել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն ա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՔՊ-ի նախընտրական ծրագիրը․ «Հայաստանի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջ...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակը քննադատել է ԱՄՆ-ի ռազմավարությունը՝ մեկնաբանելով իրանական տարածքում ամերիկյան F-15 կործանիչի խ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ անհրաժեշտ է ձևավորել այնպիսի երկրների կոալիցիա, որը կախված չի լինի Ա...
Ուկրաինայի ոչ մի ֆինանսավորում չի ներառվել ԱՄՆ-ի 2027 թվականի ռազմական բյուջեի առաջարկի մեջ: Այս մասին հայտնում են տեղի...
Քննչական կոմիտեն հայտնել է, թե ինչու է աշխատանքից ազատել քննիչին, որը զբաղվում էր Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ եկեղեցո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ապրիլի 4-ին, 7-8-ին Երևանում սպասվում է ժամանակ առ ժամանակ անձրև, իսկ 5-6-...
«Վենսը նշանակվել է ԱՄՆ-ում խարդախության դեմ պայքարի «արքա»»,- հայտարարել է Թրամփը։ Նրա խոսքով ԱՄՆ փոխնախագահը պատասխանատ...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ Կրեմլի մամուլի...
NASA-ն Երկրի ամբողջական նոր լուսանկար է ներկայացրել, որն արվել է տիեզերքից՝ «Արտեմիս-2» առաքելության ընթացքում։ Տիեզերագ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովը ութ ոստիկանների գործերով հինգին առաջարկել է...
«Էդ ձեր ուժեղ օլիգարխը ինչի՞ երբեք իր բերանով չի խոսում, բոլորով ընկել եք եթերներում, սոցցանցերում` հոպարն ուժեղ ա, պապա...
Ապրիլի 3-ին տեղի է ունեցել ՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նիստի ընթացքում ուսումնասիրվել և քննարկվել են ո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանի թիվ 94 մանկապարտեզի տնօրենը պաշտոնից չի ազատվել, գտնվում է արձակուր...
Ապրիլի 3-ին Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով կասկածյալ Գևորգ Հարությունյանը հանդես է եկել աղմկահարույց հայտարարությո...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հետաքրքրվել է՝ արդյոք իր ամերիկացի գործընկեր Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքները՝ հանրապետությու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արմավիրի Բաղրամյանում հիմնվել է 182 հա ինտենսիվ այգի, վարչապետը շեշտել է հ...
Հայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը կազմել է 4.5 %: Այս մասին հայտնում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտե...
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիվ 94 մսուր-մանկապարտեզի տնօրեն Փառանձեմ Միրիբյանը չի ազատվել պաշտոնից։ Երևանի...
18-ամյա Դավիթ Մինասյանն այս պահին գտնվում է «Նաիրի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժնում, հայտնում է փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյա...
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն պետք է դադարեցնի ռազմական գործողությունները Իրանի դեմ, ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սննդամթերքի անվտանգության տեսչությունը Զատկին ընդառաջ ստուգել է ձվի շուկան...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ասիական շրջագայության ընթացքում առաջարկել է ձևավորել երկրների նոր դաշինք՝ գլոբալ գործ...
Իրանի զինված ուժերը հայտարարել են, որ երկրի օդային տարածքում խոցել են ամերիկյան F-15E կործանիչ։ Իրանական լրատվամիջոցների...
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի դեկտեմբերի 11-ին հայտարարել էր, որ մեկնարկել են Սևանա լճի ափամերձ տարածքն...
Իրանը նախաձեռնել է զանգվածային մոբիլիզացիա՝ կապված Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան զինուժի ակտիվացման հետ։ Այս մասին հայտնո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սյունիքում բեռնատար է դուրս եկել ճանապարհից և կողաշրջվել, վարորդը հոսպիտալ...
Կառավարությունը նախատեսում է բնակարանային աջակցություն տրամադրել 6 և ավելի անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքներին՝ 100 տոկ...
Թուրքիայի Անթալիա հանգստյան գավառում ուժեղ ավազափոշային ալիքը փոխել է երկնքի գույնը և նվազեցրել տեսանելիությունը։ Տեղակա...
Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, կրկնակի արծաթե և բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի յոթակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում քննարկվում է մինչև 16 տարեկանների սոցիալական ցանցերի սահմանափա...
Լեռնամերձում Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման ընթացքում բնակիչները դժգոհեցին, որ գյուղի դպրոցը փակվում է, իսկ երեխաները պետ...
Հայաստանում մի շարք գերատեսչությունների մասնակցությամբ քննարկվում է մինչև 16 տարեկան երեխաների համար սոցիալական ցանցերի...
Երևանի Իսակովի պողոտայում խցանման պայմաններում երկու վարորդ մեքենան վարել են հետիոտների համար նախատեսված հատվածով, հայտն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Լեռնամերձ բնակավայրում ավարտվել է գազիֆիկացումը, վարչապետը տեղում հանդիպել...
«Ոտքդ գազից չվերցնես»,- Արաքս համայնքի Մեծամոր բնակավայրի միջնակարգ դպրոցի բակում բնակիչների հետ զրույցի ժամանակ Նիկոլ փ...
Ռուսական մի շարք բանկերում արձանագրվել են խափանումներ, որոնք ազդել են վճարումների և առցանց ծառայությունների վրա։ «Սբերբա...
Իրանի կողմից իրականացված զանգվածային հրթիռակոծության հետևանքով Իսրայելի հյուսիսում արձանագրվել են արկերի անկման բազմաթիվ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Բաղրամյանի հրաձգարանում պայթյունից զոհվածը պայմանագրային զինծառայող է, դեպ...
Սուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպից հետո կալանքի տակ գտնվող 18-ամյա Դավիթ Մինասյանին «Արմավիր» ՔԿՀ-ից տեղափոխում...
Եվրամիությունը վերածվում է Ռուսաստանի նկատմամբ թշնամական ռազմական դաշինքի, որն ավելի վատ է, քան ՆԱՏՕ-ն։ Այս կարծիքը հայտ...
«Փորձերի ժամանակ ոչխարի օրգաններ ենք հերձել՝ թոքեր, լյարդ»,- Մեծամոր բնակավայրի միջնակարգ դպրոցում դասի ժամանակ աշակերտը...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է մարզային տրանսպորտային ցանցեր ստեղծելու ծրագրի մասին։ Հայաստանի կառավարությունը...
Ադրբեջանում ապօրինի պահվող հայ գերիների հարազատներն ու ներկայացուցիչները նամակով դիմել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արա...
2026 թվականի ապրիլի 2-ին ՊՆ զորավարժադաշտում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 5...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին արձագանքել է Դոնալդ Թրամփի՝ Իրանին «քարի դար վերադարձնելու» սպառնալիքին։ «Նե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ցանկանում է Իրանի հետ հակամարտությունից դուրս գալու ելք գտնել՝ միաժամանակ պահպանելով արժանապատ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Արմավիրում բացահայտվել է ընտրակաշառքի կազմակերպված սխեմա, ձերբակալվել է 62...
18-ամյա դպրոցական Դավիթ Մինասյանին «Արմավիր» ՔԿՀ-ից տեղափոխելու են «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ։ 18-ամյա դպրոցական...
Ժամկետային զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են անցկացնում Պաշտպանության նախարարության դիմաց՝ պահանջելով, որ ծառայութ...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված լայնածավալ միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել առ այն,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ուլյանովսկի մարզում գծերից դուրս է եկել ուղևորատար գնացք, կան տուժածներ, պ...
Պորտուգալիայի հավաքականի և Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասրի» 41-ամյա հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն լիովին վերականգնվել է ազդ...
302 համարի ուղևորատար գնացքը ապրիլի 3-ին գծերից դուրս է եկել Ուլյանովսկի մարզի Չերդակլինսկի շրջանում։ Telegram 112 ալիքը...
Դոնալդ Թրամփը պաշտոնից ազատել է Փեմ Բոնդիին։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պաշտոնից ազատել է ԱՄՆ գլխավոր դատախազ և արդարադատ...
Տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի՝ ապրիլի 3-ի դրությամբ․ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,55 դրամ է, վաճառքը՝ 3...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ընտրություններին ընդառաջ 8 քաղաքական ուժ դիմել է ԿԸՀ՝ մասնակցության համար...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պահանջել է անհապաղ գործողություններ ձեռնարկել Իրանի նոր կառավարությունից՝ սպառնալով ոչնչացնել...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է ցամաքային զորքերի շտաբի պետ, գեներալ Ռենդի Ջորջի պաշտոնանկության մասին։ Տ...
Իրանի շուրջ իրավիճակի կարգավորման հարցում Մոսկվայի միջնորդության պահանջվածությունը նախկինի պես բացակայում է հակամարտությ...
Իրանի զինված ուժերի ներկայացուցիչ Աբոլֆազլ Շեքարչին հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցը փակ կմնա ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համար եր...
Ապրիլի 2-ին՝ ժամը 23։11-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Չարենցավան-Ֆանտան ավտոճան...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ապրիլի 3-ի ցերեկը, 6-ի և 7-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 5-ին,...
Մեծ Բրիտանիան հայտարարել է, որ կարող է կիրառել տնտեսական ճնշման միջոցներ Իրանի նկատմամբ՝ Հորմուզի նեղուցում միջազգային ն...
Ռուսաստանում վտանգավոր հիվանդություններով միգրանտների նկատմամբ նախատեսվում է կիրառել անհապաղ արտաքսման մեխանիզմ։ Այս մաս...
Գերմանիայի Զիգբուրգ քաղաքում գտնվող երկաթուղային կայարանում անվտանգության նկատառումներով իրականացվել է զանգվածային տարհա...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ հարվածներից հետո Իրանից կարող է ոչինչ չմնալ։ Այդ...
ԱՄՆ-ում գտնվելու ընթացքում բռնարարք, կողոպուտ կամ գողություն կատարելը իրավական հետևանքներից զատ կարող է հանգեցնել վիզայի...
Շրջակա միջավայրի նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Հակոբյանը գրել է․ «Վերջին օրերին համացանցում պարբերաբար տարածվում են լու...

Iranian state media reports that Washington's latest diplomatic attempt has failed. According to Fars Agency and state t...
A legislative change has come into effect in Germany, requiring men aged 17 to 45 to obtain special permission if they p...
According to Israeli sources, the United States may soon initiate ground operations against Iran. These sources also ind...
The YouTube platform has removed several channels belonging to state media from Belarus. This was reported by the countr...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that Kyiv is discussing the possibility of assisting partners in re...
The Chairwoman of the Federation Council of Russia, Valentina Matviyenko, has rejected the idea of abducting Ukrainian P...
Prime Minister Nikol Pashinyan has presented the pre-election program of the Civil Contract party: 'The greatest mission...
The spokesman for the Iranian Parliament has criticized the United States' strategy, commenting on the situation created...
French President Emmanuel Macron has stated that it is necessary to form a coalition of countries that is not dependent...
No funding for Ukraine is included in the proposed US military budget for 2027, according to local media reports. “At th...
The Investigative Committee has disclosed the reasons for the dismissal of the investigator who was handling the case in...
Yesterday's news summarized and insightful: On April 4th and 8th, intermittent rain is expected in Yerevan, while brief...
“Vance has been appointed the 'king' in the fight against fraud in the United States,” announced Trump. According to him...
The President of Russia, Vladimir Putin, has had a phone conversation with the President of Turkey, Recep Tayyip Erdogan...
NASA has unveiled a completely new image of Earth taken from space during the "Artemis-2" mission. The astronauts, who a...
Latest news summarized: The Disciplinary Commission of the Ministry of Internal Affairs has proposed to dismiss five pol...
“Why does your strong oligarch never speak for himself? You all have fallen into the media, social networks, saying ‘the...
On April 3, the regular session of the Disciplinary Commission of the Ministry of Internal Affairs was held. During the...
Recent news highlights: The director of Yerevan's number 94 kindergarten has not been dismissed and is currently on vaca...
On April 3, Gevorg Harutyunyan, the suspect in Valodya Grigoryan's murder case, made shocking declarations. "Before I wa...
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has expressed curiosity about whether the threats made by his American counter...
Last hour’s news summarized and detailed. A 182-hectare intensive orchard has been established in Baghramyan, Armavir, w...
The annual inflation rate in the consumer market of the Republic of Armenia has reached 4.5%. This was reported by the S...
The director of the number 94 nursery-kindergarten in the Malatia-Sebastia administrative district of Yerevan, Phrandzem...
18-year-old David Minasyan is currently in the Intensive Care Unit of the Nairi Medical Center, lawyer Lusine Martirosya...
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has stated that the United States must cease military operations against Iran, ra...
Last hour's news briefly and substantively: The Food Safety Inspectorate has checked the egg market in response to Zatik...
French President Emmanuel Macron has proposed forming a new coalition of countries during his recent tour of Asia aimed...
The Iranian armed forces have announced that they shot down an American F-15E fighter jet within the country’s airspace....
The Chief Prosecutor Anna Vardapetyan announced on December 11, 2025, that the demolition work of illegally constructed...
Iran has initiated a mass mobilization in response to the activation of American military forces in the Middle East. Thi...
Last hour's news summarised and informative: A truck has veered off the road and overturned in Syunik; the driver has be...
The government plans to offer housing support to families with six or more minor children, fully subsidized. The Ministr...
A powerful dust storm in Turkey's Antalya resort region has changed the color of the sky and reduced visibility. Accordi...
Olympic champion and multiple medalist Arthur Alexanderian is temporarily halting his competitive activities. The Armeni...
Yesterday's news summarized and content-rich: In Armenia, the issue of restricting social media access for those under 1...
During a meeting in the mountainous region, residents expressed their dissatisfaction to Nikol Pashinyan about the closu...
In Armenia, the issue of restricting access to social media for children under 16 is being discussed with the participat...
In Yerevan, two drivers operated their vehicles in pedestrian-only zones amidst traffic congestion on Isakov Avenue, as...
Here are the brief and substantive news highlights from the past hour: The gasification process has been completed in a...
During a conversation with residents in the yard of a secondary school in the village of Metsamor, a resident told Prime...
Widespread disruptions have been reported in a number of Russian banks, affecting payments and online services. After Sb...
A series of rocket attacks carried out by Iran has resulted in multiple instances of explosive impacts in northern Israe...
Last hour's news summarized and substantial: The victim of the explosion at the Baghramyan shooting range was a contract...
After the incident at St. Anna Church, 18-year-old David Minasian is being transferred from the "Armavir" prison to the...
The European Union is becoming a hostile military alliance towards Russia, which is worse than NATO. This opinion was ex...
During a class at the secondary school in the town of Metsamor, a student told Prime Minister Nikol Pashinyan, 'We have...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, has announced plans for the establishment of regional transport networks...
The relatives and representatives of Armenian prisoners illegally held in Azerbaijan have sent a letter to the Armenian...
On April 2, 2026, an incident occurred at the Defense Ministry training ground, prompting the initiation of a criminal c...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi responded to Donald Trump's threat to 'bring Iran back to the Stone Age.' "T...
The President of the United States, Donald Trump, aims to find a way out of the conflict with Iran while maintaining dig...
Breaking news summarized: A scheme for organized electoral bribery has been uncovered in Armavir, leading to the arrest...
18-year-old schoolboy David Minasyan will be transferred from the "Armavir" penitentiary to the "Abovyan" correctional f...
The parents of conscripted soldiers are holding a protest in front of the Ministry of Defense, demanding that the new se...
As a result of extensive measures carried out by the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia, factual data...
News from the past hour, concise and substantive: A passenger train has derailed in the Ulyanovsk region, with injuries...
Portugual's national team and Al Nassr forward Cristiano Ronaldo has fully recovered from a thigh injury and is prepared...
The passenger train number 302 derailed on April 3 in the Cherdaklinsky district of the Ulyanovsk region. According to t...
Donald Trump has dismissed Pam Bondi from her position. The US President has removed Pam Bondi from her role as Attorney...
According to rate.am, as of April 3, the foreign exchange rates are as follows: The average purchase price of the US dol...
Brief and substantive news from the past hour: In anticipation of the elections, 8 political forces have applied to the...
U.S. President Donald Trump has demanded immediate actions from Iran's new government, threatening to destroy the countr...
The U.S. Department of Defense has announced the dismissal of General Randy George, the Chief of Staff of the Army. The...
The necessity of Moscow's mediation in the resolution of the situation around Iran remains absent among the countries in...
Abolfazl Sheikharchin, a representative of the Iranian Armed Forces, has announced that the Strait of Hormuz will remain...
On April 2, at 23:11, a call was received at the Kotayk regional operational management center reporting an accident on...
During the day on April 3, and the nights of the 6th and 7th, it is expected to be dry across the territory of the Repub...
The United Kingdom has announced that it may implement economic pressure measures against Iran to restore international...
The Russian Federation plans to implement an immediate expulsion mechanism for migrants with dangerous diseases. This an...
A mass evacuation occurred at the train station in the town of Sigburg, Germany, for security reasons. According to Bild...
United States President Donald Trump has stated that nothing may remain from Iran following U.S. strikes. Trump made thi...
Committing acts of violence, robbery, or theft while in the United States can not only lead to legal consequences but al...
The press secretary of the Minister of Environment, Ani Hakobyan, has written: "In recent days, photos and videos have b...