Իրաքում զանգվածային ցույցեր՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի դեմ
Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադում հազարավոր քաղաքացիներ հավաքվել են՝ բողոքելու Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի իրականացրած հարվ...
Իրանի Մահշահր քաղաքում գտնվող նավթաքիմիական հատուկ տնտեսական գոտում հարվածի հետևանքով առնվազն հինգ մարդ է զոհվել։ Տեղեկո...
Լարված իրավիճակ է տեղի ունեցել Սպիտակ քաղաքի մոտակայքում։ «Դինգո թիմի» անդամները արձանագրել են շնամարտ և տեղում մոտեցած...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ՝ քննարկելով եր...
«Ժառանգություն» կուսակցությունը չի մասնակցի 2026թ. հունիսի 7-ին կայանալիք ՀՀ ԱԺ ընտրություններին։ Այս մասին հայտարարել է...
Իրանական «Բուշեր» ատոմակայանից տարհանված 198 ռուս մասնագետի հետագա մեկնումը նախատեսված է Երևանի օդանավակայանից։ Այդ մասի...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ շարունակելու են հարվածներ հասցնել Իրանի ռազմավարական ենթակառուցվ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հաստատել է, որ Իրանի գեներալ Ղասեմ Սուլեյմանիի ազգականները ձերբակալվել են և ներկայում գտն...
Ովքեր պետական դավաճանություն են արել Արցախի և այլ հարցերում պետք է պատժվեն։ Այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուս...
Ռուսաստանի Պետդումայում կրկին բարձրացվել է մոբիլիզացիայի հարցը։ ՌԴ պատգամավոր Ալեքսանդր Բորոդայը հայտարարել է, որ 500-70...
Հայաստանի անվտանգության երաշխավորը Ադրբեջանն է, իսկ Ադրբեջանի ամենամեծ երաշխավորը՝ Հայաստանը։ Այս մասին ճեպազրույցի ընթա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հիշեցրել է Հորմուզի նեղուցի վերաբերյալ Իրանին ներկայացված վերջնագրի մասին՝ նշելով, որ ժամկետը...
Այսօր ընդդիմության առաջատարը «Ուժեղ Հայաստանն» է, այդտեղից շատ ենթադրություններ է պետք անել: Այս մասին ճեպազրույցի ընթաց...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համագումարի իր ելույթում ասել է, որ Հայաստանի Հանրապ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Թրամփը Իրանի համար սահմանել է 48 ժամ՝ Հորմուզի նեղուցի շուրջ համաձայնությա...
Ապրիլի 4-ին ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցը Թուրքիայում՝ Վան քաղաքից 40 կմ հյու...
Պուտինը «արջի ծառայություն» մատուցեց և բացեիբաց հայտարարեց՝ «էս իմ տղերքն են, թող մասնակցեն ընտրություններին»: Այս մասին...
Մայիսի 4-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխվի ապրիլի 18-ին՝ շաբաթ օրը։ «Մայիսի 4-ի աշխատանքային օրը տեղափոխում ենք ապրիլի 18-ին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Քաղաքական դաշտում լարված հայտարարություններ են հնչել իշխող ուժի համաժողովո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստանը դուրս է բերվել աշխարհաքաղաքական թակարդի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՀԷՑ-ի լիցենզիայի հարցում դատարանը որոշ հիմնավորումներ չի հաստատել, սակագին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Իշխանությունը կարծում է, որ գազի գինը չի փոխվի, քանի որ Հայաստանը կարևոր է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Բացեիբաց ասաց՝ սրանք իմ տղերքն են, կլինի իրենք էլ մասնակցեն. Ալեն Սիմոնյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ ՀՀԿ-ն չի մասնակցելու ընտրություններին և պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Թուրքիայում 5․2 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել, որը թույլ ուժգնությամբ զ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանի Քանաքեռ ՀԷԿ-ի ջրամբարում երկու քաղաքացի ջրահեղձ է եղել, դեպքի հանգա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանի տարբեր շրջաններում սպասվում են տեղումներ և քամու ուժգնացում, օդի...

Массовые протесты в Ираке против США и Израиля
В столице Ирака, Багдаде, тысячи граждан собрались, чтобы протестовать против ударов США и Израиля по Ирану. Протест про...
В результате удара по нефтехимической специальной экономической зоне в иранском городе Махшехр как минимум пятеро челове...
Напряженная ситуация произошла в окрестностях города Спитак. Члены «Команды Динго» зафиксировали бой собак и сообщили ор...
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор с президентом Украины Владимиром Зеленским, обсудив раз...
КП «Наследие» не будет участвовать в выборах Национального собрания Республики Армения, которые состоятся 7 июня 2026 го...
Из иранской атомной станции «Бушер» эвакуированные 198 российских специалистов будут вывозиться из ереванского аэропорта...
Премьер-министр Израиля Бенжамин Нетаньяху заявил, что страна продолжит наносить удары по стратегической инфраструктуре...
Госсекретарь США Марко Рубио подтвердил, что родственники иранского генерала Касема Сулеймани были арестованы и в настоя...
Кто совершил государственную измену по вопросам Арцаха и другим вопросам, должен быть наказан. Об этом заявил член парти...
В Государственной Думе России вновь был поднят вопрос мобилизации. Депутат РФ Александр Бородаю заявил, что призыв 500-7...
Гарантом безопасности Армении является Азербайджан, а самым большим гарантом Азербайджана — Армения. Об этом в ходе бриф...
Президент США Дональд Трамп напомнил об ультиматуме, представленном Ирану по поводу Ормузского пролива, отметив, что сро...
Сегодня лидером оппозиции является «Сильный Армения», и отсюда следует сделать много предположений. Об этом на пресс-кон...
Премьер-министр Республике Армения Никол Пашинян в своем выступлении на съезде партии «Гражданский договор» заявил, что...
Прошедшие часы в новостях — кратко и содержательно. Трамп установил 48 часов для Ирана, чтобы достичь соглашения по Орму...
4 апреля Департамент сейсмической защиты Министерства внутренних дел РА зарегистрировал землетрясение магнитудой 5.2 на...
Путин оказал «медвежью услугу» и открыто заявил: «Это мои ребята, пусть участвуют в выборах». Об этом на брифинге сказал...
Рабочий день 4 мая будет перенесен на 18 апреля, субботу. «Мы переносим рабочий день 4 мая на 18 апреля, субботу. Учитыв...
Прошлые часовые новости — кратко и содержательно. В политическом поле прозвучали напряженные заявления на собрании правя...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. Пашинян заявил, что Армения вышла из геополитической ловушки и дости...
Прошедшие час новости в сжатой и содержательной форме: Суд по вопросу лицензии ГГЭЦ не подтвердил ряд обоснований, тариф...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. Власть считает, что цена газа не изменится, так как Армения важна в рамк...
Прошедшие часы новостей – кратко и содержательно: Прямо сказал: это мои ребята, пусть они тоже поучаствуют. Аллен Симоня...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном формате. Серж Саргсян заявил, что РПА не будет участвовать в выборах...
Прошлые новости коротко и по существу: В Турции зарегистрировано землетрясение магнитудой 5.2, которое ощущалось также в...
Последние новости за час, кратко и содержательно: В водохранилище Эреванской ГЭС «Канакер» утонули два гражданина, обсто...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно. В разных регионах Армении ожидаются осадки и усиление ветра, температу...