Լուրերը մեկ տողով. Սպանության գործով ճնշել են վկային․ փաստաբանն ու ևս երկու անձ մեղադրվում են
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մերձավոր Արևելքում կտրուկ սրվել է իրավիճակը․ ԱՄՆ-ն և Իսրայելը հարվածներ են...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ նախագահի կոշտ հայտարարություններից հետո Brent նավթի գինը աճել է՝ հասնե...
Եվրամիությունը կասեցրել է առանց վիզայի ռեժիմը Վրաստանի դիվանագիտական, ծառայողական և պաշտոնական անձնագրեր ունեցող քաղաքաց...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իսրայելի բանակը հայտարարել է Իրանի ռազմական ենթակառուցվածքների վրա հարվածն...
Rate.am-ի տվյալներով՝ տարադրամի փոխարժեքները մարտի 6-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,76 դրամ է, վաճառ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև հնարավոր համաձայնությունը պայմանավորված է Իրանի լիա...
Եղիշե Մելիքյանը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ արտերկրից հրավիրված խաղացողների ցանկը։ Առաջին անգամ ազգային ը...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հարձակման է ենթարկվել Իրանի գերագույն առաջնորդի որդու նստավայրը, որը համար...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնել այն պետություններին և միջազգային կազմակերպություննե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ-ը չի բացառել Իրանում ցամաքային զորքեր ուղարկելու հնարավորությունը։ Վաշ...
Ռուսաստանը հետախուզական տվյալներ է փոխանցում Իրանին՝ Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ ռազմական օբյեկտների տեղակայման վերաբերյալ։ Ա...
Տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամ, փաստաբան Ռուբեն Հակոբյանի ձերբակալությունը գտնվում է ՀՀ փաստաբ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ազատ գյուղի զինվորական կացարանի հրդեհի գործով դատական նիստը անցել է լարված...
Ադրբեջանը դուրս է բերում իր ողջ դիվանագիտական անձնակազմն Իրանից։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախա...
Մերձավոր Արևելքում հնարավոր երկարատև հակամարտությունը կարող է լուրջ ազդեցություն ունենալ համաշխարհային էներգետիկ շուկայի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ երկրին նոր...
Երեկ Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքից Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության վրա անօդաչու թռչող սարքերով հարձակումներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը նպատակ ունի 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրու...
Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետ Շահբազ Շարիֆը դատապարտել է Իրանի կողմից Ադրբեջանի դեմ իրականացված ռազմական հ...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձերբակալել է փաստաբան Ռուբեն Հակոբյանին։ Հավելենք՝ Հակոբյանը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, «Մ...
ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով վերջին օրերի ընթացքում երկրում վնասվել է ավելի քան 3000 տուն և 500 կոմերցիոն կենտր...
Կրակոցներն են հնչել Երևանում։ Ժամը 06:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանութ...
Ժողովրդավարությունը կարող են ընդհանրապես չեղյալ հայտարարել, իրենք փոքրիկ խմբակով հավաքվեն՝ որոշեն, թե նույն մարդը քանի ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Երևանում՝ Արաբկիր վարչական շրջանում, վաղ առավոտյան կրակոցների հետևանքով կա...
Ադրբեջանը և Միացյալ Նահանգները մշտական կապի մեջ են գտնվում Նախիջևանի վրա իրականացված հարձակման հարցով։ Այդ մասին Axios-ի...
Արարատյան դաշտը կենտրոնացված կլինի մրգերի ու բանջարեղենի վրա, ամեն շրջան կունենա 2 մթերման կայան: Այս մասին Արարատի մարզ...
Մարտի 6-ին, ժամը 07։53-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ գազալցակայաններից մեկում տե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՄՀԻ հարցման համաձայն՝ եթե խորհրդարանական ընտրությունները լինեին հաջորդ շաբ...
Մերձավոր Արևելքում ընթացող հակամարտությունը ազդեցություն է ունենում Ուկրաինայի պաշտպանական հնարավորությունների վրա։ Այդ...
Իրանում հետաձգվել է երկրի գերագույն առաջնորդի հնարավոր իրավահաջորդի նշանակման գործընթացը։ Այդ մասին հայտնել է The New Yo...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 6-ի երեկոյան, 8-ի ցերեկը, 9-ին առանձին շրջաններում, մարտի 7-ին, 8-ի գիշերը շրջա...
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ներկայացրել է գործողությունների կարգը մոբիլիզացիա №1 հայտարարելու դեպքում։ Գերատ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ բոլոր միջպետական և հանրապետական ավտոճանապարհները բաց են, սակայն բքի պատ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը ցանկանում է Իրանում ամբողջական փոփոխություն երկրի ղեկավարության մա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարում է, որ Հայաստանի տարածքում կրակոցներ կամ պայթյուններ չե...

Лужеры в одном предложении: В деле о убийстве оказали давление на свидетеля, адвокат и еще два человека обвиняются
Прошедшие новости кратко и по существу: • В Ближнем Востоке резко обострилась ситуация: США и Израиль наносят удары по Т...
Новости за последний час в кратком и содержательном формате: После резкой риторики президента США цена на нефть Brent во...
Европейский союз приостановил безвизовый режим для граждан Грузии с дипломатическими, служебными и официальными паспорта...
Новости за последний час — кратко и по сути: Израильская армия заявила о 15-й волне ударов по иранским военным объектам....
По данным Rate.am, на 6 марта текущего года средний курс покупки американского доллара составляет 374,76 драмов, продажа...
Президент США Дональд Трамп заявил, что возможное соглашение между Вашингтоном и Тегераном зависит от полной капитуляции...
Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества, полученного п...
Егише Меликян опубликовал список игроков национальной сборной Армении, приглашенных из-за границы. Впервые в состав наци...
Новости последних часов — кратко и по существу: Подвергся нападению дом сына верховного лидера Ирана, который рассматрив...
Министерство иностранных дел Азербайджана выразило благодарность государствам и международным организациям, которые оказ...
Прошедшие новости - кратко и содержательно: США не исключают возможности отправки наземных войск в Иран. Вашингтон счита...
Россия передает Ирану разведывательные данные о размещении американских военных объектов на Ближнем Востоке. Об этом соо...
Информируем, что арест члена Совета Палаты адвокатов Рубена Хачобяна находится под контролем Палаты адвокатов Республики...
Прошлые новости за последний час, кратко и по существу. Судебное заседание по делу о пожаре в военном лагере деревни Аза...
Азербайджан выводит весь свой дипломатический состав из Ирана. Об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейх...
Напряженность на Ближнем Востоке может оказать серьезное влияние на глобальный энергетический рынок. Об этом заявил мини...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Представитель партии «Сильная Армения» заявил, что стране нужны новы...
Вчера с территории Исламской Республики Иран были совершены атаки беспилотными летательными аппаратами на Нахичеванскую...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно: «Гражданский договор» имеет цель получить конституционное большинство...
Премьер-министр Исламской Республики Пакистан Шахбаз Шариф осудил военное нападение Ирана на Азербайджан и террористичес...
Антикоррупционный комитет задержал адвоката Рубена Hakobyan. Добавим, что Хакобян является адвокатом Самвела Карапетяна,...
В результате ударов США и Израиля в последние дни в стране пострадали более 3000 домов и 500 коммерческих центров. Больш...
В Ереване раздались выстрелы. Около 06:30 поступила информация в Главное управление уголовной полиции МВД Армении и в уг...
Демократию могут вообще отменить, они соберутся маленькой группой и решат, сколько раз один и тот же человек будет премь...
Новости последнего часа, кратко и информативно: В Ереване, в административном округе Арабкир, ранним утром произошли выс...
Азербайджан и Соединенные Штаты находятся в постоянном контакте по вопросу нападения, совершенного на Нахичевань. Об это...
Араратская долина будет сосредоточена на фруктах и овощах, каждый район будет иметь 2 пункта сбора. Об этом на пресс-кон...
6 марта, в 07:53, в Котайкский областной оперативный центр поступило сообщение о том, что на одной из автозаправочных ст...
Прошедшие новости часа — кратко и содержательно: Согласно опросу МХИ, если бы парламентские выборы состоялись на следующ...
Напряженность, возникающая в ходе конфликта на Ближнем Востоке, оказывает влияние на обороноспособности Украины. Об этом...
В Иране отложен процесс назначения возможного преемника верховного лидера страны. Об этом сообщает The New York Times со...
На территории Республики Армения вечером 6 марта, днем 8 и в отдельных районах 9 марта, а также в ночь на 7 и 8 марта ож...
Министерство обороны Азербайджана представило порядок действий в случае объявления мобилизации №1. По информации ведомст...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно: Все международные и республиканские автодороги Армении открыты, однако...
Президент США Дональд Трамп заявил, что Вашингтон стремится к полной смене руководства в Иране. Об этом он рассказал в и...
Новости за последний час — кратко и содержательно: Министерство обороны Республики Армения заявляет, что на территории А...