Լուրերը մեկ տողով. Սրացում բոլոր ճակատներում․ պատերազմ, ՀՀ-ում կեղծ լուրեր և նավթի թանկացում
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՀՀ ԱՆ-ն հերքել է կեղծ լուրերը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանում օրգանների վաճառքի...
vtforeignpolicy.com անվանումով կայքում Հայաստանի մասին հերթական կեղծ նյութն է հրապարակվել: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում բացահայտվել է կեղծ «զանգերի կենտրոն»․ 14 հոգանոց խումբը «Airdrop...
Մինչև 45 միլիոն մարդ կարող է սննդի պակասի առաջ կանգնել, եթե պատերազմը շարունակվի մինչև ամառ։ Սննդի համաշխարհային ծրագիրը...
Ֆրանսիայի նհախագահ Էմանուել Մակրոնը բացառել է Ֆրանսիայի մասնակցությունը Հորմուզի նեղուցի ապաշրջափակման գործողությունների...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը սպառնացել է Վլադիմիր Զելենսկիին դադարեցնել եվրոպական ֆինանսավորումը՝ Կիևի կողմից «Դրո...
Քրեական ոստիկանության կիբեռհանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության ծառայողները հերթական օպերատիվ տեղեկությունն էին ս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կառավարությունը սահմանամերձ բնակավայրերում 16 մլն դրամ աջակցությամբ ծրագրո...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ այսօր առավոտյան սպանվել է Լարիջանին։ Նրա խոսքով՝ նրա հետ միասին...
Մարտի 17-ին, Բրյուսելում Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության գերատեսչության ղեկավար Կայա Կալասը կոչ է արել Միացյա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վարչապետի գլխավորությամբ անցկացվել է Անվտանգության խորհրդի նիստ։ Քննարկվել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իրանի շուրջ հակամարտությունը կարող է հանգեցնել Հայաստանում գնաճի աճի՝ հիմն...
Ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության «Արմավիր» քրեակատարողական հի...
Դատարանը մարտի 17-ին կայացած նիստում որոշել է վերացնել Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի նկատմամբ կ...
ԱՊՊԱ համակարգում փոխհատուցումների գումարի ավելացումը արդեն իսկ սակագների մեջ ներառված է, հետևաբար, սա չի հանգեցնելու վար...
Ապրանքային շուկաներում ոսկու ֆյուչերսների արժեքը մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) համար աճել է։ Ինչպես հայտնում է APA-E...
Ընդունում եմ, որ 1000 և 10 000 դրամանոցները նման են, մենք մտածել ենք դրա մասին, բայց թղթադրամ փոխելու դեպքում մեծ ծախսեր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իսրայելը հայտարարել է, որ Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյա է սպանվել ավիահարված...
Reuters-ը հրապարակել է Բենքսի կեղծանվամբ փողոցային նկարչի ինքնության վերաբերյալ բազմամյա հետաքննության արդյունքները: Հետ...
Եթե Իրանում հակամարտությունը շարունակվի, ՀՀ-ում գնաճը 1,2-1,7%-ով կաճի, պատճառը նաև նավթի գինն է: Այս մասին մամլո ասուլի...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլահ Մոջթաբա Խամենեին մերժել է Միացյալ Նահանգների հետ լարվածության նվազեցման կամ հրադադարի...
Երևանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատունը հանդես է եկել հայտարարությամբ․ «Ի պատասխան Հայաստանում բնակվող բազմ...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ Իսրայելի հարվածի հետևանքով սպանվել է Իրանի անվտանգության ղե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • 1.2 տարեկան երեխայի նկատմամբ բռնությունը դիտավորյալ գործողություն է, ոչ պա...
Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների դեպքի մասով արդեն շուրջ 20 անձ կա մեղադրյալի կարգավիճակով։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զ...
Իրանի իշխանությունները կրկին սկսել են ռեժիմի նկատմամբ անհավատարմության մեջ կասկածվող քաղաքացիների զանգվածային ձերբակալու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԿԳՄՍ նախարարը անդրադարձել է Ցեղասպանության թանգարանի տնօրենի շուրջ ստեղծվա...
Առաջարկվում են փոփոխություններ, որոնք հնարավորություն կտան ապահովելու 5-6 տարեկան երեխաների պարտադիր նախադպրոցական կրթու...
Իրանում պատերազմական իրավիճակով պայմանավորված՝ դեպի Հայաստան իրանահայերի արտառոց հոսք չկա: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում սկսվել է գյուղատնտեսական կենդանիների անվճար պատվաստման պետական...
Հայոց ցեղասպանության թանգարան–ինստիտուտի նախկին տնօրեն Էդիտա Գզոյանի պաշտոնում վերականգնման հարց օրակարգում չկա։ Այս մաս...
Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի ֆինանսավորումն ամեն տարի ավելացել է պետության կողմից: Պետությունը երբեք այսչափ աջակցո...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակը հայտարարել է, որ ԱՄՆ ռազմական ներկայությունը Մերձավոր Արևելքում անվտանգություն չի բերում։ Իրան...
Իրանի հրթիռները հարվածել են Երուսաղեմի այն հատվածներին, որոնք գտնվում են Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյա...
Երկրի քաղաքական կյանքը չպետք է վերածվի աշխարհաքաղաքական դիմակայության հարթակի։ Գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։ «Այսօր ցանկանում...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Իսմայիլ Բաղային հույս է հայտնել, որ երկրի նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Խորթ մոր կողմից բռնության ենթարկված մանկահասակ երեխան շարունակում է մնալ վ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է, որ Իրանի դեմ ռազմական գործողությունը կան...
Խորթ մոր կողմից բռնության ենթարկված 1 տարեկան փոքրիկը շարունակում է գտնվել վերակենդանացման բաժանմունքում: Արաբկիր ԲԿ-ից...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է առաջիկա ընտրություններում «...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 17-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,82 դրամ է, վաճառքը՝ 379,5 դ...
ՇՄՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալը սոցցանցի իր էջում սպասվող եղանակի վերաբերյալ հրապարա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Տարեցների և հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար ներդրվել է տնային խնամքի...
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ակնկալում է ունենալ Կուբան գրավելու պատիվը այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ-ի կողմից սահմանված նավ...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում այսօր ցերեկը, ինչպես նաև մարտի 18-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Տեղեկությ...
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել անդրադառնալով Կարապետյանների՝ իր հասցեին արված...
Հայաստանին անհրաժեշտ է մարտունակ բանակ, ուժեղ առաջնորդ և հզոր դաշնակից, այս մասին հայտարարել է «Հայաստան» դաշինքի վարչապ...
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը սոցցանցի իր էջում նոր տեսանյութ է հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ ստեղծվել է բ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հանրապետությունում հովտային և նախալեռնային գոտիներում սկսվել է կլիմայական...

Новости в одной строке: Обострение на всех фронтах, война, фейковые новости в РА и удорожание нефти
Прошедшие часы в новостях — кратко и содержательно. Минюст Армении опроверг фейковые новости, подчеркнув, что утверждени...
На сайте vtforeignpolicy.com опубликована очередная ложная информация о Армении. Об этом сообщает Министерство здравоохр...
Новости прошедшего часа – кратко и по существу: В Ереване раскрыт фальшивый «центр звонков»: группа из 14 человек похити...
До 45 миллионов человек могут столкнуться с нехваткой продовольствия, если война продолжится до лета. Всемирная продовол...
Президент Франции Эммануэль Макрон исключил участие Франции в операциях по разблокировке Ормузского пролива. «Мы не стор...
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан пригрозил Владимиру Зеленскому прекратить европейское финансирование из-за приостан...
Службы управления по борьбе с киберпреступлениями криминальной полиции получили оперативную информацию о группе лиц, зан...
Прошлые новости кратко и содержательно: Правительство финансирует строительство по крайней мере 1,417 новых домов в приг...
Премьер-министр Израиля Бенджамин Нетаньяху заявил, что сегодня утром был убит Лариджани. Он отметил, что вместе с ним т...
17 марта в Брюсселе глава внешнеполитического ведомства Евросоюза Кая Каллас призвала Соединенные Штаты и Израиль прекра...
Новости за последний час в кратком и содержательном формате: Под председательством премьер-министра прошло заседание Сов...
Прошлые новостные события в кратком и содержательном виде: Конфликт вокруг Ирана может привести к росту инфляции в Армен...
В Армавирском исправительном учреждении Министерства юстиции РА произошел трагический инцидент. Сотрудники указанного уч...
Суд 17 марта на заседании решил отменить домашний арест епископа Тера Мкртчича Прошяна, главы Араратской епархии. Напомн...
В системе ОСАГО увеличение суммы выплат уже включено в тарифы, следовательно, это не приведет к повышению страховых плат...
На товарных рынках стоимость фьючерсов на золото за одну тройскую унцию (31.1 грамма) возросла. Как сообщает APA-Economi...
«Я признаю, что 1000 и 10 000 драмов похожи, мы об этом думали, но при замене купюры будут большие расходы». Об этом на...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно. Израиль заявил о том, что высокопоставленный иранский чиновник был уби...
Reuters опубликовал результаты многолетнего расследования о личности уличного художника, известного под псевдонимом Бэнк...
Если конфликт в Иране продолжится, инфляция в Армении увеличится на 1,2-1,7%, причиной чему также является рост цен на н...
Иранский верховный лидер Айатолла Моджтаба Хаменеи отверг предложения США о снижении напряженности или прекращении огня,...
Посольство Исламской Республики Иран в Ереване выступило с заявлением: «В ответ на многочисленные звонки соотечественник...
Министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил, что в результате удара израильских войск был убит руководитель службы безопа...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Насилие над 1.2-летним ребёнком — это преднамеренное действие, а не...
В результате стрельбы, произошедшей в Аджапняке, уже около 20 человек находятся в статусе подозреваемых. Об этом в бесед...
В результате масштабных следственных и процессуальных действий, произведенных в Управлении по расследованию преступлений...
Иранские власти вновь начали массовые аресты граждан, подозреваемых в недоверии к режиму, сообщает The Wall Street Journ...
Новости прошедшего часа, кратко и содержательно: Министр образования и науки отметил ситуацию вокруг директора музея ген...
Предлагаются изменения, которые позволят обеспечить реализацию обязательного дошкольного образования для детей 5-6 лет....
В связи с военной ситуацией в Иране нет необычного потока иранских армян в Армению. Об этом заявил главный комиссар по д...
Новости прошедшего часа — кратко и по существу: В Армении началась государственная программа бесплатной вакцинации сельс...
Бывший директор Института-музея Геноцида армян Эдита Гзоян не будет восстанавливаться на своей должности. Об этом в ходе...
Финансирование Института музея геноцида каждый год увеличивается со стороны государства. Государство никогда не оказывал...
Спикер парламента Ирана заявил, что американское военное присутствие на Ближнем Востоке не приносит безопасности. Спикер...
Иранские ракеты нанесли удары по районам Иерусалима, находящимся рядом с офисом премьер-министра Израиля Биньямина Нетан...
Политическая жизнь страны не должна превращаться в платформу геополитического противостояния. Написал Гагик Царукян. «Се...
Представитель министерства иностранных дел Ирана Исмаил Багаи выразил надежду, что новый верховный лидер страны Моджтаба...
Последние новости прошедшего часа - кратко и содержательно: Неполная малолетняя девочка, подвергшаяся насилию со стороны...
Президент США Дональд Трамп в ходе брифинга в Белом доме заявил, что военные действия против Ирана предотвратили Третью...
1-летний мальчик, подвергшийся насилию со стороны мачехи, продолжает находиться в реанимации. Как сообщили в больнице «А...
Заместитель главы аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян на своей странице в Facebook прокомментировал кандидату...
Rate.am | Обменные курсы валют на 17 марта: Средний курс покупки американского доллара составляет 374,82 драмов, продажа...
Заместитель директора Гидрометеорологического и мониторингового центра ШМН опубликовал информацию о ожидаемой погоде на...
Прошедшие часовые новости - кратко и содержательно: Для пожилых людей и лиц с инвалидностью была введена домашняя програ...
Дональд Трамп заявил, что ожидает получить честь завоевания Кубы после того, как нефтяная блокада, установленная США, по...
На территории Республики Армения сегодня днём, а также 18-19 марта ожидается сухая погода без осадков. Об этом сообщает...
Вице-спикер парламента Ruben Rubinyan опубликовал видео на своей странице в социальных сетях, в котором комментирует нек...
Армении необходимы боеспособная армия, сильный лидер и могучий союзник, об этом заявил кандидат в премьеры от блока «Арм...
Министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванеслян опубликовала новое видео на своей странице в социальных сетях...
Последние новости сжатые и содержательные. В республике в предгорьях и предгорных зонах началась климатическая весна. Ав...
Спасательные службы сообщают, что автомобильные дороги в Армении в основном проходимы. Закрыты дороги в Араратской облас...