Հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքված 1571 գրամ ընդհանուր քաշով ոսկյա զարդեր
Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը շարունակում է անզիջում պայքարը Հայաստանի Հանրապետության տարածքով ապրանքների անօրինական ներմուծման դեպքերի բացահայտման և կանխման ուղղությամբ, տեղեկացնում է ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Օրերս Արևելյան մաքսատուն-վարչության կողմից ստացված տեղեկություններն իրացնելիս Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների հետ համատեղ Իջևան-Նոյեմբերյան միջպետական ճանապարհին կանգնեցրել են ՀՀ քաղաքացի Հ.Մ-ի կողմից շահագործվող ավտոմեքենան, և ուղևորներ Ն.Ա-ի և Կ.Մ-ի մոտ հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցնելու միջոցով հանրապետություն ներմուծված 1571 գրամ ընդհանուր քաշով ոսկյա զարդեր:
Փաստի առթիվ ՊԵԿ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում ՀՀ մաքսաային օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի իրավախախտման հատկանիշներով նախապատրաստվել են նյութեր, որոնք տրամադրվել են ՊԵԿ իրավաբանական վարչություն: Հայտնաբերված 1571 գրամ ընդհանուր քաշով ոսկյա զարդերը, որպես մաքսային կանոնների խախտման անմիջական օբյեկտ, վերցվել և ի պահ են հանձնվել մաքսային հսկողության գոտի:

1571 Grams of Gold Jewelry Hidden from Customs Control Found
The anti-smuggling department continues its unwavering fight against the illegal importation of goods into the territory of the Republic of Armenia, as reported by the Public Revenue Committee's information and public relations department.
Recently, while acting on information received from the Eastern Customs Office, the anti-smuggling department officials, in cooperation with the National Security Service officers, stopped a vehicle operated by Armenian citizen H.M. on the Interstate Road between Ijevan and Noyemberyan. During the inspection, they discovered 1571 grams of gold jewelry that had been imported into the republic by concealing it from customs control in the possession of passengers N.A. and K.M.
Materials have been prepared at the anti-smuggling department of the Public Revenue Committee under the features of a violation of Article 201 of the Republic of Armenia's Customs Code, which have been submitted to the legal department of the Public Revenue Committee. The 1571 grams of gold jewelry found, as direct objects of the violation of customs regulations, have been seized and placed into customs control zone.