Մահապարտը պայթեցրել է իրեն. ահաբեկություն՝ Պակիստանում
Պակիստանի Կաբալ քաղաքի ոստիկանության բաժանմունքի մոտ ահաբեկության հետևանքով առնվազն 14 մարդ է զոհվել, ավելի քան 20-ը՝ վի...
ԱԺ «Հայաստան» և «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորներն այսօր այցելել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, որտեղ հանդի...
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դավթյանը մեկնաբանել է իշխանության նե...
Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Կոբախիձեն արձագանքել է նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի խոսքերին։ Վերջինս, գտնվել...
Ուկրաինայում բենզալցակայանների ցանցերը մեկ լիցքավորման հաշվով սկսում են կիրառել դիզելային վառելիքի վաճառքի սահմանափակում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չեղարկել է Իրանի դեմ նախատեսված ռազմական հարվածները՝ պայմանով, որ կողմերը կար...
Օգոստոսի 2-ին՝ ժամը 13։44-ին, Գեղարքունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի մաս...
ԱՄՆ պետքարտուղարը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կշարունակի կարևոր դեր խաղալ Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման գործու...
Եվրոպական միությունում պաշտոնապես սկսել է գործել արհեստական բանականությամբ գեներացված բովանդակությունը պարտադիր մակնշելո...
ՀԱՊԿ-ի և Հայաստանի միջև հակամարտություն գոյություն չունի, և սխալ է ասել, որ այն, իբր, ծագել է Երևանի և Բաքվի միջև լարված...
Սպասում եմ գլխավոր դատախազին ԱԺ-ում՝ Ռուբինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ: Այս մասին հայտնել է «Ուժեղ...
2026 թվականի օգոստոսի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը Արտաշատի բժշկական կենտրոն է դիմել 14 քաղաքացի՝ սննդային թունավորմանը բնորո...
Ռուբեն Ռուբինյանից առաջարկ եմ ստացել, կգլխավորեմ ԱԺ աշխատակազմը, այս մասին հայտնել է Դավիթ Համբարյանը։ «Ռուբեն Ռուբինյան...
Հունաստանում բռնկված անտառային հրդեհների հետևանքով ոչնչացվել է ավելի քան 12,000 հեկտար հողատարածք, ինչպես նաև զոհվել է ե...
ՔՊ–ի կողմից առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը նշանակվեց ՀՀ վարչապետ։ ՀՀ նախագահը ստորագրել է հրամանագիրը. «Հիմք ընդունելով Սահմ...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որպես Ազգային ժողովում խորհրդարանական մեծամասնություն ձևավորած քաղաքական ուժ,...
Կարծում եմ՝ մեզ ձեռք չի տալիս ամեն անգամ, ցանկացած մարդու, որը բանակցություններ է վարում հակառակորդի հետ, թշնամու հետ, մ...
Պարոն Ռուբինյան, Դաշնակցությունը Ձեզ, ՔՊ-ին, Նիկոլ Փաշինյանին չի մեղադրում Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ բանակցությունների հ...
Լա Լիգայի նախագահ Խավիեր Տեբասը հանդես է եկել կոշտ հայտարարությամբ՝ պահանջելով ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոյի հրաժարակա...
Ես կարծում եմ՝ Հայաստան-Ադրբեջան գործընթացը հիմա ավելի առաջ է, քան Հայաստան-Թուրքիա գործընթացը, հայտարարել է ԱԺ նախագահի...
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ ամերիկյան Capital One Financial բանկը դատարանում հայտարարել է, որ Trump Organization-ի հետ կապված...
ՀՀ նախագահն ընդունել է կառավարության հրաժարականը։ «Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 130-րդ հոդվածը՝ ընդունել Կառավարությա...
ՀՀ 9-րդ գումարման ԱԺ նախագահի թեկնածու Ռուբեն Ռուբինյանի խոսքով՝ համազգային կոնսենսուս է ձևավորվել, որ ՀՀ ԱԺ-ն անիմաստ,...
Սահմանադրության 158–րդ հոդվածի համաձայն, նորընտիր Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի օրը Կառավարությունը հրաժարական է ներկ...
«Ուժեղ Հայաստանը» մասնակցելու է ԱԺ նախագահի թեկնածության քննարկմանը, սակայն իր թեկնածուն չի առաջադրելու, քանի որ իմաստ չ...

Смертник подорвал себя. Терроризм в Пакистане
В результате теракта возле полицейского участка города Кабал в Пакистане погибли по меньшей мере 14 человек, более 20 по...
Депутаты фракций «Армения» и «Сильная Армения» сегодня посетили Мать Атикон Сурб Эчмиадзин, где встретились с Католикосо...
Депутат оппозиционной фракции «Сильная Армения» в Национальном Собрании Армении Гарник Давтян прокомментировал заявления...
Недавний визит армянского министра иностранных дел в Тегеран стал знаковым шагом к укреплению двусторонних связей.
В Украине сети автозаправочных станций начали вводить ограничения на продажу дизельного топлива в пределах от 50 до 100...
Президент США Дональд Трамп заявил, что отменил намеченные военные удары по Ирану при условии, что стороны смогут быстро...
2 августа в 13:44 в оперативный центр Гегаркуникской области поступила информация о том, что на одном из частных пляжей...
Госсекретарь США заявил, что Вашингтон продолжит играть важную роль в урегулировании конфликта в Украине, и президент Тр...
В Европейском Союзе официально вступило в силу требование обязательной маркировки контента, сгенерированного с помощью и...
Между ОДКБ и Арменией нет конфликта, и ошибочно утверждать, что он якобы возник из-за обострения напряженности между Ере...
Министр экологии Армении встретился с представителями Европейского Союза для обсуждения совместных инициатив.
1 и 2 августа 2026 года в медицинский центр Арташата обратились 14 граждан с симптомами, характерными для пищевого отрав...
Рубен Рубинян предложил мне, я возглавлю аппарат Национального Собрания, об этом сообщил Давид Амбарян. «Я получил предл...
Армения и Россия подписали ряд соглашений, направленных на укрепление двусторонних связей.
Выдвинутый Партией гражданского контракта Никол Пашинян назначен премьер-министром Республике Армения. Президент РА подп...
«Гражданский договор» как политическая сила, сформировавшая парламентское большинство в Национальном собрании, в соответ...
«Я считаю, что это не на руку нам – каждый раз маркировать любого человека, который ведет переговоры с противником, с вр...
Господин Рубинян, Мы не обвиняем вас, КП, Никола Пашиняна в переговорах с Турцией и Азербайджаном, мы обвиняем вас в пок...
Президент Ла Лиги Хавьер Тебас сделал жесткое заявление, требуя отставки президента ФИФА Джани Инфантино. Причиной этого...
Я считаю, что процесс Армения-Азербайджан сейчас более продвинутый, чем процесс Армения-Турция, заявил кандидат на пост...
По данным Reuters, американский банк Capital One Financial заявил в суде, что решение о закрытии более 300 счетов, связа...
Президент Армении принял отставку правительства. «Основываясь на статье 130 Конституции, принять отставку Правительства»...
Кандидат в президенты Национального собрания Армении 9-го созываRubén Rubinyan отметил, что сформировался общенациональн...
Согласно статье 158 Конституции, в день первого заседания нового Национального собрания Правительство подает в отставку....