Մահապարտը պայթեցրել է իրեն. ահաբեկություն՝ Պակիստանում
Պակիստանի Կաբալ քաղաքի ոստիկանության բաժանմունքի մոտ ահաբեկության հետևանքով առնվազն 14 մարդ է զոհվել, ավելի քան 20-ը՝ վի...
ԱԺ «Հայաստան» և «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորներն այսօր այցելել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, որտեղ հանդի...
Հայաստանի Ազգային ժողովի ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դավթյանը մեկնաբանել է իշխանության նե...
Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Կոբախիձեն արձագանքել է նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի խոսքերին։ Վերջինս, գտնվել...
Ուկրաինայում բենզալցակայանների ցանցերը մեկ լիցքավորման հաշվով սկսում են կիրառել դիզելային վառելիքի վաճառքի սահմանափակում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չեղարկել է Իրանի դեմ նախատեսված ռազմական հարվածները՝ պայմանով, որ կողմերը կար...
Օգոստոսի 2-ին՝ ժամը 13։44-ին, Գեղարքունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի մաս...
ԱՄՆ պետքարտուղարը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կշարունակի կարևոր դեր խաղալ Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման գործու...
Եվրոպական միությունում պաշտոնապես սկսել է գործել արհեստական բանականությամբ գեներացված բովանդակությունը պարտադիր մակնշելո...
ՀԱՊԿ-ի և Հայաստանի միջև հակամարտություն գոյություն չունի, և սխալ է ասել, որ այն, իբր, ծագել է Երևանի և Բաքվի միջև լարված...
Սպասում եմ գլխավոր դատախազին ԱԺ-ում՝ Ռուբինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ: Այս մասին հայտնել է «Ուժեղ...
2026 թվականի օգոստոսի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը Արտաշատի բժշկական կենտրոն է դիմել 14 քաղաքացի՝ սննդային թունավորմանը բնորո...
Ռուբեն Ռուբինյանից առաջարկ եմ ստացել, կգլխավորեմ ԱԺ աշխատակազմը, այս մասին հայտնել է Դավիթ Համբարյանը։ «Ռուբեն Ռուբինյան...
Հունաստանում բռնկված անտառային հրդեհների հետևանքով ոչնչացվել է ավելի քան 12,000 հեկտար հողատարածք, ինչպես նաև զոհվել է ե...
ՔՊ–ի կողմից առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը նշանակվեց ՀՀ վարչապետ։ ՀՀ նախագահը ստորագրել է հրամանագիրը. «Հիմք ընդունելով Սահմ...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որպես Ազգային ժողովում խորհրդարանական մեծամասնություն ձևավորած քաղաքական ուժ,...
Կարծում եմ՝ մեզ ձեռք չի տալիս ամեն անգամ, ցանկացած մարդու, որը բանակցություններ է վարում հակառակորդի հետ, թշնամու հետ, մ...
Պարոն Ռուբինյան, Դաշնակցությունը Ձեզ, ՔՊ-ին, Նիկոլ Փաշինյանին չի մեղադրում Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ բանակցությունների հ...
Լա Լիգայի նախագահ Խավիեր Տեբասը հանդես է եկել կոշտ հայտարարությամբ՝ պահանջելով ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոյի հրաժարակա...
Ես կարծում եմ՝ Հայաստան-Ադրբեջան գործընթացը հիմա ավելի առաջ է, քան Հայաստան-Թուրքիա գործընթացը, հայտարարել է ԱԺ նախագահի...
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ ամերիկյան Capital One Financial բանկը դատարանում հայտարարել է, որ Trump Organization-ի հետ կապված...
ՀՀ նախագահն ընդունել է կառավարության հրաժարականը։ «Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 130-րդ հոդվածը՝ ընդունել Կառավարությա...
ՀՀ 9-րդ գումարման ԱԺ նախագահի թեկնածու Ռուբեն Ռուբինյանի խոսքով՝ համազգային կոնսենսուս է ձևավորվել, որ ՀՀ ԱԺ-ն անիմաստ,...
Սահմանադրության 158–րդ հոդվածի համաձայն, նորընտիր Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի օրը Կառավարությունը հրաժարական է ներկ...
«Ուժեղ Հայաստանը» մասնակցելու է ԱԺ նախագահի թեկնածության քննարկմանը, սակայն իր թեկնածուն չի առաջադրելու, քանի որ իմաստ չ...

At least 14 people have been killed and more than 20 injured in a terrorist attack near a police station in the city of...
MPs from the “Hayastan” and “Uzhger Hayastan” factions of the National Assembly visited the Mother See of Holy Etchmiadz...
Garnik Davtyan, a member of the opposition "Strong Armenia" faction in the National Assembly of Armenia, has commented o...
Armenia's government has introduced new policies aimed at promoting sustainability and protecting the environment.
Ukrainian gas station networks have started to implement restrictions on the sale of diesel fuel per refueling, limiting...
US President Donald Trump has announced that he has canceled military strikes planned against Iran, contingent upon both...
On August 2, at 1:44 PM, the Gegharkunik Regional Operational Management Center received information that a citizen had...
The U.S. Secretary of State has stated that Washington will continue to play a crucial role in resolving the conflict in...
The European Union has officially implemented a requirement for mandatory labeling of content generated by artificial in...
There is no conflict between the CSTO and Armenia, and it is incorrect to say that it allegedly arose from the escalatio...
The Armenian government has introduced new educational reforms aimed at improving the quality of education in the countr...
On August 1 and the night of August 2, 2026, 14 citizens exhibited symptoms characteristic of food poisoning and were ad...
David Hambaryan has announced that he has received an offer from Ruben Rubinyan to lead the National Assembly staff. "I...
Leaders from Armenia and Azerbaijan are set to meet for peace talks aimed at resolving ongoing tensions between the two...
Nikol Pashinyan, put forward by the Civil Contract party, has been appointed as the Prime Minister of Armenia. The Presi...
The Civil Contract Party, as the political force that has formed a parliamentary majority in the National Assembly, has...
I believe it does not benefit us to label any person who is negotiating with the adversary, the enemy, or the other side...
Mr. Rubinyan, the Dashnaktsutyun Party does not blame you, the Armenian Government, or Nikol Pashinyan for negotiating w...
La Liga President Javier Tebas has made a strong statement demanding the resignation of FIFA President Gianni Infantino....
I believe that the Armenia-Azerbaijan process is now further along than the Armenia-Turkey process, stated Ruben Rubinya...
According to Reuters, American Capital One Financial Bank has stated in court that the decision to close more than 300 a...
The President of Armenia has accepted the resignation of the government. “Based on Article 130 of the Constitution, I ac...
The candidate for the Speaker of the Armenian National Assembly of the 9th convocation, Ruben Rubinyan, stated that a na...
In accordance with Article 158 of the Constitution, the Government submits its resignation on the first session day of t...
The Armenian Parliament has passed a series of reforms aimed at enhancing the quality of education across the country.