Սպիտակ տունը հայտնել է՝ որ դեպքում ԱՄՆ–ն կավարտի Իրանի դեմ ռազմական գործողությունը
Նախագահ Թրամփը չի սպասում, որ իրանական ռեժիմը ինքնուրույն կհամաձայնվի հանձնվել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտ...
2026 թվականի հուլիսի 1-ից սպառողները հնարավորություն կունենան իրենց նախաձեռնությամբ մեկ հպումով արգելափակելու առցանց եղա...
ԱՄՆ-ն կոչ է արել Իսրայելին դադարեցնել Իրանի էներգետիկ և նավթային ենթակառուցվածքների վրա հարձակումները: Այս մասին հայտնու...
Իրանի հետ պատերազմը կտևի առնվազն երկու շաբաթ և, ըստ իսրայելական Ynet-ի, քիչ հավանական է, որ այն ավարտվի այաթոլլաների իշխ...
Ուկրաինայի զինված ուժերը հրթիռային հարված են հասցրել Ռուսաստանի Բրյանսկ քաղաքին։ Տեղեկությունը հաստատել է Ուկրաինայի նախ...
Փարիզում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմ...
Մասնակցելու ենք միայնակ կամ դաշինքով, այս մասին գրել է ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։ «Քանի որ որոշ լրատվամիջոցների ներ...
ԱՄՆ հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթքոֆը, պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը Իրանի հետ կիսվում է Մերձավոր Արևելքում...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է հետևել «ակն ընդ ական» սկզբունքին՝ պատա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այցելել է կանանց գումարտակ և ներկայ...
Մարտի 10-ին Աբու Դաբիում դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը Փարիզում հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի նա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Վարչապետը հանդիպել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության ղեկավարի...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հաստատել է Նախիջևանի Սահմանադրության մեջ կատարված փոփոխությունները։ Փաստաթուղթը նախատեսում...
ԱՄՆ-ն այսօր պատրաստվում է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների սկզբից ի վեր ամենամասշտաբային հարվածները հասցնել։ Այդ մաս...
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչիի հետ, որի ընթացքում քննարկվ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Փարիզում անցկացվող Միջուկային էներգիայի գագաթնաժողովում վարչապետը խոսել է...
Վարկերի մասով բազմաթիվ քաղաքացիներ հարց էին բարձրացնում, թե ինչու են դրանք հայտարարագրման ենթակա։ Ինչպես մամուլի ասուլիս...
Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարութ...
. Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում մասնակցել է Միջուկային էներգիայի գագաթնաժողովին և նշել, որ Հայաստանը միջուկային էներգիան դիտո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չի բացառում Իրանի ղեկավարության հետ բանակցությունների անցկացումը։ Այդ մասին ն...
Իրանի և Թուրքիայի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել: Ռեջեփ Էրդողանը հայտարարել է՝ Անկարան անօրինական է համարում Իրան...
Իրանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել արտակարգ ռեժիմով: Դեսպանության աջակցությամբ մարտի 9-ին Հայաստան է վերադա...
Ոչ մի պատճառ չկա, որ մենք Ադրբեջանին ուզենանք ԱԹՍ-ով հարվածենք, որը հարվածի Նախիջևանի օդանավակայանի անապատային հատվածին:...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տելեգրամյան իր էջում գրել է․ «Օրերս նախկին իշխանության մի քանի ներկայացուցիչ և իրենց մանկլա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . ՌԴ և ԱՄՆ առաջնորդների հեռախոսազրույցում ռուսական նավթի արտահանման դեմ ամեր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Հակակոռուպցիոն դատարանը որոշում է կայացրել կալանավորել ՀՀ երրորդ նախագահի...
Իրանը չի պատրաստվում համաձայնել հրադադարի, քանի դեռ հարձակվող կողմը չի ստացել այնպիսի պատասխան, որը կկանխի հետագա ռազմակ...
Ում գործ չտվեցինք, դարձավ ընդդիմադիր: Այս մասին գրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: «Ում գործից հանեցինք, դարձավ ընդդիմ...
Թուրքիան և Ադրբեջանը այլևս չեն ցանկանում տեսնել որևէ սադրիչ գործողություն իրենց օդային տարածքում։ Այս մասին հայտարարել է...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանին կալանավորելու որոշում է կայացրել Հակակոռուպցիոն դատարանը։...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանի արտաքին հետախուզության ծառայությունը հայտնել է, որ այլ երկրում փ...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ իրենց նպատակը Իրանի ժողովրդին օգնելն է ազատվել բռնապետության «լծ...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում բացահայտվե...
Իրանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել ԱՄՆ գլխավորած կոալիցիայի՝ Իրաքյան Քրդստանում գտնվող Հարիր ավիաբազային, տեղեկացրել է...
Հայաստանի արտաքին հետախուզության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել այլ երկրում ՀՀ քաղաքացների նկատմամբ գործադրվող...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իրանը հայտարարել է, որ շարունակելու է հրթիռային հարվածները այնքան ժամանակ,...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրել է․ «Եթե Իրանը որևէ բան անի, որը կկանգնեցնի նավթի հոսքը Հորմուզի նեղուցով, նրանք հարված...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,85 դրամ է, վաճառքը՝ 379,41...
ԱՄՆ նախագահի Դոնալդ Թրամփի հայտարարությամբ՝ Իրանի դեմ ամերիկյան ռազմական գործողության մեկնարկը տպավորություն է թողել Ռու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ-ը հայտարարել է, որ ռազմական գործողության սկզբից ի վեր ոչնչացրել կամ վն...
Երեկոյան իրավապահները դիմակավորված մտել են Արմավիրի բանտ ու խուզարկություններ սկսել։ Այս մասին հայտնում է Armlur.am-ը։ «...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի միջև 2026 թվականի մարտի 8-ին կայացած հեռախոսազրույցից հե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մերձավոր Արևելքում լարվածությունը շարունակվում է․ Իրանի հարվածի հետևանքով...
Թեհրանը պատրաստ է թուլացնել լարվածությունը Մերձավոր Արևելքում, եթե հարևան երկրները չտրամադրեն իրենց տարածքը Իրանի վրա հա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 10-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Իսլամական Հանրապետության նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը շուտով կավարտվի։ «Նրանք ամեն ինչ կորցրել են, ներառյալ ղեկ...

Согласно Белому дому, при каких условиях США завершат военные действия против Ирана
Президент Трамп не ожидает, что иранский режим сам согласится на капитуляцию, об этом в разговоре с журналистами сообщил...
С 1 июля 2026 года потребители получат возможность по собственному желанию заблокировать онлайн-финансовые транзакции од...
США призвали Израиль прекратить атаки на энергетическую и нефтяную инфраструктуру Ирана. Об этом сообщает Axios. Соедине...
П война с Ираном продлится как минимум две недели, и, согласно израильскому Ynet, маловероятно, что она завершится сверж...
Вооруженные силы Украины нанесли ракетный удар по российскому городу Брянск. Информацию подтвердил Президент Украины Вла...
В Париже состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с президентом Республики Франция Эммануэ...
Мы будем участвовать в выборах самостоятельно или в коалиции, об этом написал вице-президент Гражданского договора Левон...
Специальный посланник США Стит Уиткофф, отвечая на вопрос о том, передает ли Россия Ирану разведывательные данные о амер...
Спикер парламента Ирана Мохаммад Багер Галибаф заявил, что Иран готов следовать принципу «око за око», отвечая на любое...
Новости последних часов — кратко и содержательно. Министр обороны Сурен Папикян посетил женский батальон и представил ус...
10 марта в Абу-Даби посольством и генеральным консульством в Дубае была организована и проведена бесплатная перевозка 7...
Новости за последние часы в кратком и содержательном формате. Пашинян встретился в Париже с президентом Европейского бан...
Новости за прошедший час — кратко и содержательно. Премьер-министр встретился с главой Международного агентства по атомн...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев утвердил изменения в Конституции Нахичеванской Автономной Республики. Документ предп...
США сегодня готовятся нанести самые масштабные удары по Ирану с начала военных операций против него. Об этом заявил глав...
Министр иностранных дел Турции Хакон Фидан провел телефонный разговор с министром иностранных дел Ирана Аббасом Арагчи,...
Новости последнего часа в сжатом и содержательном формате. На саммите по ядерной энергии, проходящем в Париже, премьер-м...
По поводу кредитов множество граждан поднимали вопрос, почему они подлежат декларации. Как отметил в ходе пресс-конферен...
Совет по национальной безопасности Ирана, представляющий интересы страны на высоком уровне, отреагировал на заявления пр...
Никол Пашинян принял участие в Саммите по ядерной энергии в Париже и отметил, что Армения рассматривает ядерную энергети...
Президент США Дональд Трамп заявил, что не исключает проведения переговоров с иранским руководством. Об этом он сказал в...
Президент Ирана и Турции провели телефонный разговор. Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что Анкара считает незаконными военны...
Посольство Армении в Иране продолжает работать в чрезвычайном режиме. При поддержке посольства 9 марта вернулся в Армени...
Нет никаких причин, почему мы должны нанести удар по Азербайджану беспилотником, который поразил бы пустынную территорию...
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян на своей странице в Telegram написал: «На днях несколько предст...
Новости за последний час - кратко и содержательно. В телефонном разговоре между лидерами России и США тема американских...
Прошлые новости, кратко и содержательно: Антикоррупционный суд принял решение о заключении под стражу брата третьего пре...
Иран не собирается соглашаться на перемирие, пока нападающая сторона не получит такого ответа, который предотвратит даль...
Ум гортч чтевицнк, дарцав эндемидар: об этом написал председатель Национального собрания РА Ален Симонян. «Ум гортсидан...
Турция и Азербайджан больше не желают видеть каких-либо провокационных действий в своем воздушном пространстве. Об этом...
Антикоррупционный суд Армении принял решение об аресте Александра Саргсяна, брата третьего президента Армении Сержа Сарг...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно. Внешняя разведывательная служба Армении сообщила, что в другой стране...
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетањаху заявил, что их цель - помочь народу Ирана избавиться от «гнета» автократии. «В...
В ходе предварительного расследования уголовного дела, инициированного в Следственном комитете Республики Армения в Ерев...
Иран осуществил ракетные удары по авиабазе Харир в Иракском Курдистане, находящейся под контролем коалиции, возглавляемо...
Служба внешней разведки Армении сделала заявление о давлении на граждан Республики Армения в других странах и вмешательс...
«Электрические сети Армении» сообщают, что 10 марта в целях проведении плановых ремонтных работ временно будет приостано...
Прошедший час новостей — кратко и содержательно. Иран объявил, что будет продолжать ракетные удары столько, сколько это...
Президент США Дональд Трамп написал: «Если Иран сделает что-либо, что остановит поток нефти через Ормузский пролив, они...
Представляем обменные курсы валют по данным rate.am: Средняя стоимость покупки доллара США составляет 374,85 драм, прода...
Президент США Дональд Трамп заявил, что начало американских военных операций против Ирана произвело впечатление на прези...
Новости последнего часа в сжатом и содержательном виде: США заявили, что с начала военных операций уничтожили или повред...
Вчера вечером правоохранители в масках вошли в тюрьму Армавира и начали обыск. Об этом сообщает Armlur.am. «В ночь на 21...
После телефонного разговора президента Азербайджана Ильхама Алиева и президента Ирана Масуда Пезешкиана, состоявшегося 8...
Прошлые новости в кратком и содержательном виде: В Бахрейне пострадал жилой дом в результате удара Ирана, есть погибшие...
Тегеран готов смягчить напряженность на Ближнем Востоке, если соседние страны не предоставят свою территорию для нападен...
На территории Республики Армения с 10 по 12 марта ожидается ясная погода без осадков. Об этом сообщает Центр гидрометеор...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи заявил, что под руководством нового верховного лидера Исламской Республики Мо...
Президент США Дональд Трамп заявил, что война против Ирана скоро закончится. «Они всё потеряли, включая руководство. Мно...