Սպիտակ տունը հայտնել է՝ որ դեպքում ԱՄՆ–ն կավարտի Իրանի դեմ ռազմական գործողությունը
Նախագահ Թրամփը չի սպասում, որ իրանական ռեժիմը ինքնուրույն կհամաձայնվի հանձնվել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտ...
2026 թվականի հուլիսի 1-ից սպառողները հնարավորություն կունենան իրենց նախաձեռնությամբ մեկ հպումով արգելափակելու առցանց եղա...
ԱՄՆ-ն կոչ է արել Իսրայելին դադարեցնել Իրանի էներգետիկ և նավթային ենթակառուցվածքների վրա հարձակումները: Այս մասին հայտնու...
Իրանի հետ պատերազմը կտևի առնվազն երկու շաբաթ և, ըստ իսրայելական Ynet-ի, քիչ հավանական է, որ այն ավարտվի այաթոլլաների իշխ...
Ուկրաինայի զինված ուժերը հրթիռային հարված են հասցրել Ռուսաստանի Բրյանսկ քաղաքին։ Տեղեկությունը հաստատել է Ուկրաինայի նախ...
Փարիզում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմ...
Մասնակցելու ենք միայնակ կամ դաշինքով, այս մասին գրել է ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։ «Քանի որ որոշ լրատվամիջոցների ներ...
ԱՄՆ հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթքոֆը, պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը Իրանի հետ կիսվում է Մերձավոր Արևելքում...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է հետևել «ակն ընդ ական» սկզբունքին՝ պատա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այցելել է կանանց գումարտակ և ներկայ...
Մարտի 10-ին Աբու Դաբիում դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը Փարիզում հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի նա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Վարչապետը հանդիպել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության ղեկավարի...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հաստատել է Նախիջևանի Սահմանադրության մեջ կատարված փոփոխությունները։ Փաստաթուղթը նախատեսում...
ԱՄՆ-ն այսօր պատրաստվում է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների սկզբից ի վեր ամենամասշտաբային հարվածները հասցնել։ Այդ մաս...
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչիի հետ, որի ընթացքում քննարկվ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Փարիզում անցկացվող Միջուկային էներգիայի գագաթնաժողովում վարչապետը խոսել է...
Վարկերի մասով բազմաթիվ քաղաքացիներ հարց էին բարձրացնում, թե ինչու են դրանք հայտարարագրման ենթակա։ Ինչպես մամուլի ասուլիս...
Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարութ...
. Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում մասնակցել է Միջուկային էներգիայի գագաթնաժողովին և նշել, որ Հայաստանը միջուկային էներգիան դիտո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չի բացառում Իրանի ղեկավարության հետ բանակցությունների անցկացումը։ Այդ մասին ն...
Իրանի և Թուրքիայի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել: Ռեջեփ Էրդողանը հայտարարել է՝ Անկարան անօրինական է համարում Իրան...
Իրանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել արտակարգ ռեժիմով: Դեսպանության աջակցությամբ մարտի 9-ին Հայաստան է վերադա...
Ոչ մի պատճառ չկա, որ մենք Ադրբեջանին ուզենանք ԱԹՍ-ով հարվածենք, որը հարվածի Նախիջևանի օդանավակայանի անապատային հատվածին:...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տելեգրամյան իր էջում գրել է․ «Օրերս նախկին իշխանության մի քանի ներկայացուցիչ և իրենց մանկլա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . ՌԴ և ԱՄՆ առաջնորդների հեռախոսազրույցում ռուսական նավթի արտահանման դեմ ամեր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Հակակոռուպցիոն դատարանը որոշում է կայացրել կալանավորել ՀՀ երրորդ նախագահի...
Իրանը չի պատրաստվում համաձայնել հրադադարի, քանի դեռ հարձակվող կողմը չի ստացել այնպիսի պատասխան, որը կկանխի հետագա ռազմակ...
Ում գործ չտվեցինք, դարձավ ընդդիմադիր: Այս մասին գրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: «Ում գործից հանեցինք, դարձավ ընդդիմ...
Թուրքիան և Ադրբեջանը այլևս չեն ցանկանում տեսնել որևէ սադրիչ գործողություն իրենց օդային տարածքում։ Այս մասին հայտարարել է...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանին կալանավորելու որոշում է կայացրել Հակակոռուպցիոն դատարանը։...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանի արտաքին հետախուզության ծառայությունը հայտնել է, որ այլ երկրում փ...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ իրենց նպատակը Իրանի ժողովրդին օգնելն է ազատվել բռնապետության «լծ...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում բացահայտվե...
Իրանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել ԱՄՆ գլխավորած կոալիցիայի՝ Իրաքյան Քրդստանում գտնվող Հարիր ավիաբազային, տեղեկացրել է...
Հայաստանի արտաքին հետախուզության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել այլ երկրում ՀՀ քաղաքացների նկատմամբ գործադրվող...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իրանը հայտարարել է, որ շարունակելու է հրթիռային հարվածները այնքան ժամանակ,...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրել է․ «Եթե Իրանը որևէ բան անի, որը կկանգնեցնի նավթի հոսքը Հորմուզի նեղուցով, նրանք հարված...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,85 դրամ է, վաճառքը՝ 379,41...
ԱՄՆ նախագահի Դոնալդ Թրամփի հայտարարությամբ՝ Իրանի դեմ ամերիկյան ռազմական գործողության մեկնարկը տպավորություն է թողել Ռու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ-ը հայտարարել է, որ ռազմական գործողության սկզբից ի վեր ոչնչացրել կամ վն...
Երեկոյան իրավապահները դիմակավորված մտել են Արմավիրի բանտ ու խուզարկություններ սկսել։ Այս մասին հայտնում է Armlur.am-ը։ «...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի միջև 2026 թվականի մարտի 8-ին կայացած հեռախոսազրույցից հե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մերձավոր Արևելքում լարվածությունը շարունակվում է․ Իրանի հարվածի հետևանքով...
Թեհրանը պատրաստ է թուլացնել լարվածությունը Մերձավոր Արևելքում, եթե հարևան երկրները չտրամադրեն իրենց տարածքը Իրանի վրա հա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 10-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Իսլամական Հանրապետության նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը շուտով կավարտվի։ «Նրանք ամեն ինչ կորցրել են, ներառյալ ղեկ...

President Trump does not expect the Iranian regime to willingly agree to surrender, said White House Press Secretary Car...
Starting July 1, 2026, consumers will have the option to block online financial transactions at their initiative with a...
The United States has urged Israel to halt attacks on Iran's energy and oil infrastructure, according to Axios. The U.S....
The war with Iran is expected to last at least two weeks and, according to Israeli Ynet, it is unlikely to end with the...
Ukrainian armed forces have launched a missile strike on the Russian city of Bryansk. The information has been confirmed...
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan held a meeting with the President of the French Republic Emman...
We will participate in the elections alone or in a coalition, wrote Levon Zurabyan, the Vice President of the Armenian N...
U.S. Special Envoy Steve Whittcoff, in response to a question about whether Russia is sharing intelligence regarding U.S...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Bagher Ghalibaf, has stated that Iran is ready to follow the principle o...
Recent news summarized: Defense Minister Suren Papikyan visited a women's battalion and presented the conditions created...
On March 10, the Embassy in Abu Dhabi and the Consulate General in Dubai organized and executed the free transportation...
Recent news summarized and content-rich: Prime Minister Pashinyan met in Paris with the President of the European Bank f...
News from the past hour summarized and detailed. The Prime Minister met with the head of the International Atomic Energy...
The President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has approved amendments to the Constitution of Nakhchivan. The document stipu...
The United States is preparing to deliver its largest strikes against Iran since the beginning of military operations. T...
The Turkish Foreign Minister Hakan Fidan had a phone conversation with Iran's Foreign Minister Abbas Araghchi, during wh...
News from the past hour, brief and substantial. At the Nuclear Energy Summit held in Paris, the Prime Minister spoke abo...
Many citizens have raised questions about why loans are subject to declaration. As stated by the Deputy Chairman of the...
The Secretary of Iran's Supreme National Security Council, Ali Larijani, has responded to the statements made by U.S. Pr...
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the Nuclear Energy Summit in Paris and noted that Armenia views nuclear e...
U.S. President Donald Trump has stated that he does not rule out the possibility of negotiations with Iran's leadership....
The presidents of Iran and Turkey have had a phone conversation. Recep Tayyip Erdogan stated that Ankara considers the m...
The Armenian Embassy in Iran continues to operate under emergency conditions. With the support of the embassy, a second...
There is no reason for us to want to strike Azerbaijan with a drone that hits the deserted part of the Nakhchivan airpor...
The President of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, wrote on his Telegram page: “Recently, several represe...
Recent news highlights, concise and substantive: The phone conversation between the leaders of Russia and the United Sta...
Brief and substantive news from the past hour: The Anti-Corruption Court has decided to arrest the brother of the third...
Iran is unwilling to agree to a ceasefire until the aggressive party receives a response strong enough to prevent furthe...
“Whoever we dismissed became opposition. This was stated by the Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simoni...
Turkey and Azerbaijan no longer wish to witness any provocative actions in their airspace. This was stated by Devlet Bah...
The Anti-Corruption Court has made a decision to arrest Alexander Sargsyan, the brother of Armenia's third president, Se...
News from the past hour, summarized and informative: The Armenian Foreign Intelligence Service has reported attempts to...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has announced that their goal is to help the Iranian people free themselves fr...
The investigative department of the Criminal Investigation Committee of Armenia has revealed a murder case that occurred...
Iran has carried out missile strikes on the Harir airbase in Iraqi Kurdistan, where the U.S.-led coalition is located, a...
Armenia's Foreign Intelligence Service has issued a statement regarding pressures against Armenian citizens in other cou...
The "Electric Networks of Armenia" closed joint-stock company announces that on March 10, electricity supply will be tem...
Here are the news of the past hour, summarized and informative: Iran has announced that it will continue missile strikes...
U.S. President Donald Trump has stated: “If Iran does anything to stop the flow of oil through the Strait of Hormuz, the...
Here are the exchange rates as of March 10, according to rate.am: The average buying price for the US dollar is 374.85 A...
US President Donald Trump's statement regarding the start of American military operations against Iran has left an impre...
News from the past hour presented concisely and substantively: The U.S. has announced that since the beginning of milita...
Yesterday evening, law enforcement officers entered the Armavir prison wearing masks and began conducting searches. This...
Following a telephone conversation between Azerbaijani President Ilham Aliyev and Iranian President Masoud Pezeshkian on...
Last hour's news in a brief and substantial format: In the Middle East, tensions continue as a building in Bahrain has b...
Tehran is ready to ease tensions in the Middle East if neighboring countries do not provide their territory for attacks...
In the territory of the Republic of Armenia, from March 10-12, dry weather is expected. This is reported by the Hydro-Me...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi has stated that discussions with the United States are unlikely to be address...
US President Donald Trump has announced that the war against Iran will soon come to an end. “They have lost everything,...