Եթե մեր դեմ օգտագործվեն ձեր բազաները, հարվածելու ենք դրանց. Իրանը՝ Մերձավոր Արևելքի երկրներին
Իրանի ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին X սոցցանցում հայտնել է, որ Թեհրանը շարունակելու է գրոհել Մեր...
ՀՀ կառավարությունը աշխատանքներ է իրականացնում, հնարավորության պարագայում, օդային ճանապարհով Հայաստան փոխադրում իրականացն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Իջևանում վարչապետի այցի ընթացքում վիճաբանություն է եղել քաղաքացու հետ մանկա...
Իրանի տապալման դեպքում 2003 թվականի Իրաքին, 2011 թվականի Սիրիային, 2023 թվականի Գազային երանի ենք տալու, հայտնել է պատմա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •ԱԳՆ թեժ գիծը ստացել է չորս տասնյակ զանգ: Զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ չկան։...
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակն անդրադարձել է Մերձավոր Արեւելքում գտնվող հայերին եւ նրանց տարհանելու անհրաժեշտության մասին հարցին։ «Մերձա...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի սպանությունը պատերազմի հայտարարում է ողջ իսլամական աշխարհին: Այս մասին մարտի 1-ին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Թեհրանում հրդեհվում է Իրանի զինված ուժերի միացյալ շտաբը։ •Կիպրոսի ուղղությա...
ԱՄԷ‑ի միջազգային համագործակցության հարցերով նախարար Ռիմ Ալ-Հաշիմին CNN-ին ասել է, որ երկիրը կարող է անցնել ավելի վճռական...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Մերձավոր Արևելքի մի շարք երկրներ փակել են օդային տարածքը, չեղարկվել է ավելի...
Մերձավոր Արևելքի օդանավակայանները մարտի 1-ին փակ են Իրանի շուրջ շարունակվող ռազմական գործողությունների պատճառով։ «Արմենպ...
ԱՄՆ Արիզոնա նահանգի Թեմփ քաղաքում անցկացված ազատ ոճի ըմբշամարտի RAF 06 մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արման Ծառուկյա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Իրանում սպանվել է գերագույն առաջնորդը, և ընտրվել է նոր հոգևոր առաջնորդ։ Սահ...
Իրանը հայտարարել է ուժեղագույն պատասխան հարված հասցնելու ծրագրերի մասին։ Truth Social սոցիալական ցանցում գրել է ԱՄՆ նախա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հազարավոր մարդիկ հավաքվել են Սպահանի Նաղշե Ջահան հրապարակում՝ հարգելու ԱՄՆ...
Խամենեի սպանութնունից հետո Իրանի նոր հոգևոր առաջնորդ է ընտրվել Այաթոլլա ուլ֊ուզմա Սեիդ Հուսեին Բուշեհրիին: Իրանի առաջին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Հայաստանի անվտանգության խորհուրդը քննարկել է Իրանում և Մերձավոր Արևելքում ս...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նաև Հանրապետության...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •ԱՄՆ–Իսրայել–Իրան լայնածավալ ռազմական բախում է սկսվել․ հարվածների հետևանքով...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է. «Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի պատմության մեջ...
Իրանի գերագույն առաջնորդի մահը անպատասխան չի մնա, ասվում է Իսլամական Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հայտարարության...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին սպանվել է Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների կողմից իրականացված հարձակումների արդյունքո...

Iran's National Security Council Secretary Ali Larijani stated on X social media that Tehran will continue to target Ame...
The Government of Armenia is working on the possibility of arranging air transportation to Armenia. Citizens who wish to...
Recent news summarized and significant updates: During the Prime Minister's visit to Ijevan, a dispute arose with a citi...
In the event of Iran's collapse, we would be recalling the 2003 Iraq situation, the 2011 Syria crisis, and the 2023 Gaza...
Here are the concise and meaningful updates from the past hour: The Ministry of Foreign Affairs received dozens of calls...
The spokesperson for Armenia's Ministry of Foreign Affairs has addressed the situation of Armenians in the Middle East a...
The assassination of Iran's Supreme Leader Ali Khamenei is a declaration of war against the entire Islamic world. This s...
Latest updates from the past hour, summarized for clarity: The joint headquarters of Iran's armed forces is on fire in T...
The UAE's Minister of International Cooperation, Reem Al Hashimy, said in an interview with CNN that the country may tak...
Latest news summarized: Several countries in the Middle East have closed their airspace, canceling over 1800 flights, le...
Middle Eastern airports have been closed since March 1 due to ongoing military operations around Iran. According to Arme...
In the city of Tempe, Arizona, USA, Armenian representative Arman Tsarukyan competed in a freestyle wrestling match at t...
News from the past hour summarized and to the point: The Supreme Leader of Iran has been killed, and a new spiritual lea...
Iran has announced plans to deliver a powerful retaliatory strike. U.S. President Donald Trump wrote on the social media...
Brief and substantive news from the past hour: Thousands have gathered in Isfahan's Naghshe Jahan Square to honor the me...
Following the assassination of Khamenei, a new spiritual leader for Iran has been appointed: Ayatollah ul-Uzma Seyyed Ho...
Brief and substantive news from the past hour: The Security Council of Armenia has discussed the situation in Iran and t...
Prime Minister Nikol Pashinyan chaired a meeting of the Security Council, attended by President Vahagn Khachaturyan, Nat...
Recent news in brief: A large-scale military conflict has begun between the US, Israel, and Iran. As a result of the str...
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has announced: "The heaviest offensive operations in the history of the Ira...
The death of Iran's Supreme Leader will not go unanswered, stated a declaration from the Islamic Republic's presidential...
The Supreme Leader of Iran, Ali Khamenei, has been confirmed dead following attacks conducted by Israel and the United S...