Եթե մեր դեմ օգտագործվեն ձեր բազաները, հարվածելու ենք դրանց. Իրանը՝ Մերձավոր Արևելքի երկրներին
Իրանի ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին X սոցցանցում հայտնել է, որ Թեհրանը շարունակելու է գրոհել Մեր...
ՀՀ կառավարությունը աշխատանքներ է իրականացնում, հնարավորության պարագայում, օդային ճանապարհով Հայաստան փոխադրում իրականացն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Իջևանում վարչապետի այցի ընթացքում վիճաբանություն է եղել քաղաքացու հետ մանկա...
Իրանի տապալման դեպքում 2003 թվականի Իրաքին, 2011 թվականի Սիրիային, 2023 թվականի Գազային երանի ենք տալու, հայտնել է պատմա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •ԱԳՆ թեժ գիծը ստացել է չորս տասնյակ զանգ: Զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ չկան։...
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակն անդրադարձել է Մերձավոր Արեւելքում գտնվող հայերին եւ նրանց տարհանելու անհրաժեշտության մասին հարցին։ «Մերձա...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի սպանությունը պատերազմի հայտարարում է ողջ իսլամական աշխարհին: Այս մասին մարտի 1-ին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Թեհրանում հրդեհվում է Իրանի զինված ուժերի միացյալ շտաբը։ •Կիպրոսի ուղղությա...
ԱՄԷ‑ի միջազգային համագործակցության հարցերով նախարար Ռիմ Ալ-Հաշիմին CNN-ին ասել է, որ երկիրը կարող է անցնել ավելի վճռական...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Մերձավոր Արևելքի մի շարք երկրներ փակել են օդային տարածքը, չեղարկվել է ավելի...
Մերձավոր Արևելքի օդանավակայանները մարտի 1-ին փակ են Իրանի շուրջ շարունակվող ռազմական գործողությունների պատճառով։ «Արմենպ...
ԱՄՆ Արիզոնա նահանգի Թեմփ քաղաքում անցկացված ազատ ոճի ըմբշամարտի RAF 06 մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արման Ծառուկյա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Իրանում սպանվել է գերագույն առաջնորդը, և ընտրվել է նոր հոգևոր առաջնորդ։ Սահ...
Իրանը հայտարարել է ուժեղագույն պատասխան հարված հասցնելու ծրագրերի մասին։ Truth Social սոցիալական ցանցում գրել է ԱՄՆ նախա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հազարավոր մարդիկ հավաքվել են Սպահանի Նաղշե Ջահան հրապարակում՝ հարգելու ԱՄՆ...
Խամենեի սպանութնունից հետո Իրանի նոր հոգևոր առաջնորդ է ընտրվել Այաթոլլա ուլ֊ուզմա Սեիդ Հուսեին Բուշեհրիին: Իրանի առաջին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Հայաստանի անվտանգության խորհուրդը քննարկել է Իրանում և Մերձավոր Արևելքում ս...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նաև Հանրապետության...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •ԱՄՆ–Իսրայել–Իրան լայնածավալ ռազմական բախում է սկսվել․ հարվածների հետևանքով...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է. «Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի պատմության մեջ...
Իրանի գերագույն առաջնորդի մահը անպատասխան չի մնա, ասվում է Իսլամական Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հայտարարության...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին սպանվել է Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների կողմից իրականացված հարձակումների արդյունքո...

Если ваши базы будут использованы против нас, мы ударим по ним. Иран – к странам Ближнего Востока
Государственный секретарь Совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани сообщил в соцсети X, что Тегеран продолжи...
Правительство Армении проводит работу по организации воздушной перевозки в Армению, насколько это возможно. Граждане, ко...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно: В Иджеване во время визита премьер-министра произошло столкновение с г...
В случае падения Ирана мы можем столкнуться с ситуацией, аналогичной Ираку 2003 года, Сирии 2011 года и Газе 2023 года,...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Горячая линия МИД приняла около четырех десятков звонков. Среди пост...
Министерство иностранных дел Армении прокомментировало необходимость эвакуации армян, находящихся на Ближнем Востоке. «Н...
Убийство верховного лидера Ирана Али Хаменеи объявляет войну всему исламскому миру. Об этом 1 марта заявил президент Исл...
Последние новости часа — кратко и содержательно: В Тегеране загорелся объединенный штаб вооруженных сил Ирана. В сторону...
Министр международного сотрудничества ОАЭ Рим Аль-Хашими заявил CNN, что страна может перейти к более решительным действ...
Прошедшие часовые новости - кратко и по существу: Некоторые страны Ближнего Востока закрыли свое воздушное пространство,...
Аэропорты Ближнего Востока закрыты 1 марта из-за продолжающихся военных действий вокруг Ирана. Как сообщает «Арменпресс»...
В американском городе Темпе, штат Аризона, на турнире по свободной борьбе RAF 06 представитель Армении Арман Царукян вст...
Новости за последний час – кратко и содержательно: В Иране убит верховный лидер, избран новый духовный лидер. Также сфор...
Иран объявил о планах нанести мощный ответный удар. Президент США Дональд Трамп написал в социальной сети Truth Social,...
Прошлые новости кратко и содержательно: Тысячи людей собрались на площади Нагше Джахан в Исфахане, чтобы почтить память...
После убийства Хаменеи новым духовным лидером Ирана выбран аятолла ул-узма Сеид Хусейн Бушехри. Первый вице-президент Ир...
Прошедшие события коротко и содержательно: Совет безопасности Армении обсудил ситуацию в Иране и на Ближнем Востоке. По...
Под руководством премьера Никола Пашиняна прошло заседание Совета безопасности, в котором также приняли участие президен...
Прошлые часы новостей — компактно и содержательно: США, Израиль и Иран начали широкомасштабное военное столкновение. В р...
Исламский корпус стражей революции объявил: «Скоро начнутся самые тяжелые наступательные операции в истории вооруженных...
Смерть высшего лидера Ирана не останется без ответа, заявило Управление президента Исламской Республики. «Этот тяжкий пр...
Верховный лидер Ирана Али Хаменеи был убит в результате атак, осуществленных Израилем и США, подтвердило иранское госуда...