Լուրերը մեկ տողով. Օդի ջերմաստիճանը կնվազի, Իրանում հայտարարվել է 14 օտարերկրյա գործակալների ձերբակալության մասին
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում մարտի 27-31-ին սպասվում են անձրևներ, հնարավոր է ամպրոպ և քամու ու...
Մերձավոր Արևելքում, հատկապես Իրանի շուրջ իրավիճակի սրման ֆոնին, նավթի համաշխարհային գները շարունակում են աճել՝ նպաստելով...
Սպիտակ տանը կայացած հանդիպման ժամանակ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատերազմը շուտով կավարտվի։ Նա նշել է, ո...
Կառավարությունը հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական հանձնաժողովի միջև «Բազմոլորտ բյուջետային աջակց...
• Ազգային ժողովի մոտ միջադեպից հետո Դեմիրճյան փողոցից երկու անձ տարվել է Համայնքային ոստիկանության Արաբկիրի բաժին։ Դեպքի...
Ազգային ժողովի դիմաց միջադեպ է տեղի ունեցել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և քաղաքացիների միջև։ Auroranews.am-ը կապ հաստատեց...
Dikgazete.com կայքում հրապարակվել է հերթական ապատեղեկատվությունը, ըստ որի՝ իբր ՀՀ Կառավարությունը մտադիր է վերանայել և հ...
Իրանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի առաջարկներին իր պաշտոնական պատասխանը փոխանցվել է, և այժմ Թեհրանը սպասում է Վաշինգտոնի արձագ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կանազի մշակույթի տան հրդեհից վնասվել են հիմնականում տանիքն ու ներքին հատվա...
Ազգային ժողովի պատգամավորները Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում ընտրեցին Թադև...
Չինաստանը վերջին տասնամյակում ավելացրել է ներդրումները Հարավային Կովկասի երկրներում։ Եվրասիական զարգացման բանկի տվյալներ...
Իսրայելը շարունակում է ամբողջ ուժով հարվածներ հասցնել Իրանին։ Այս մասին, ըստ The Times of Israel-ի, հայտարարել է Իսրայել...
««Կանազ» մշակույթի տունը, դատարանի որոշմամբ, 2024-ին էր վերադարձվել Երևան համայնքին: Մինչև այդ, շենքը 2017-ից մասնավորի...
2025 թվականին առնվազն 10 հազար տոննա խաղող մթերած կազմակերպությունները կկարողանան արտոնյալ պայմաններով վարկեր ստանալ։ Յո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱԺ-ն ընտրեց Մրցակցության հանձնաժողովի անդամ, ինչպես նաև Տեղեկատվական համակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վարչապետը անդրադարձել է միջազգային հարաբերություններին՝ նշելով, որ մեծ պետ...
Մարտի 25-ին Իսրայելում ՀՀ դեսպանության կազմակերպած հատուկ ավտոբուսային չվերթով 8 քաղաքացի է տեղափոխվել Եգիպտոսի Շարմ էլ...
Չեղարկված չվերթների հետևանքով նոր տոմս ձեռք բերած ՀՀ քաղաքացիներին նախատեսվող փոխհատուցման տրամադրման կարգը դեռևս մշակմա...
Ադրբեջանի կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 27–ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով անհայտ կորած զինծառայող...
44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների ստորագրությամբ այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ հանցագործության մաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Տավուշում սահմանային պարիսպի տեղադրումը գնահատվում է որպես անվտանգության ն...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել Իրանին շտապել և լուրջ վերաբերվել Միացյալ Նահանգների հետ հակամարտությանը վերջ դնելու...
«Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ ի կատարումն Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի 2026 թվակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Վարչապետը հայտարարել է, որ 2023-ի իրադարձություններից հետո Անվտանգության խ...
Պաշտպանության նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել նախագիծ, որով սահմանվում է շարքային կազմի պարտադիր զինվոր...
«Մայիսի 28-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա ոչ այնքան զորահանդես, որքան հաշվետվություն ՀՀ քաղաքացիներին»,- այս...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունը մշակում է Իրանի դեմ այսպես կոչված «վերջնական հարվածի» մի քանի տարբերակ, այդ թվում՝ լայ...
Վանաձորի համայնքապետարանից մեկ տասնյակ աշխատակիցներ են բերման ենթարկել։ Auroranews.am-ը կապ հաստատեց Հակակոռուպցիո կոմիտ...
Գլխավոր դատախազությունը, անդրադառնալով անչափահաս Ռոբերտ Ռուբենյանին սպանելու մեջ մեղադրվող Տիգրան Մաթևոսյանի հարազատների...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Փաշինյանը հայտարարեց, որ մինչև 2020-ը իրական խաղաղություն չի եղել, այլ սառ...
2023 թվականին ԼՂ-ում տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո վերլուծվել են մարտական գործողությունների արդյունքները: Այս մա...
Հարավից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված մարտի 27-28-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղ...
Երբ մարդն ասում է, որ ինքը Վանից է, դա ոչ թե հայրենասիրական մոտեցում է, այլ՝ կայսերական հայրենասիրության դրսևորում։ Այս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վարչապետը հայտարարեց, որ խաղաղությունը միայն քաղաքական չէ, այլ նաև սոցիալ-...
«Երեկ ամբողջ օրը շրջում էի մեր գյուղերով։ Եղել եմ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան, Նոր Արմավիր, Ամասիա, Նոր Կեսարիա, Շենավան գ...
ԿԳՄՍ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կրթության, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում գործունեություն իրականացնելու համար պար...
«Դատապարտում եմ բոլոր այն միտումները, որոնց նպատակը Ղարաբաղից տեղահանված մեր հայրենակիցներին և ընդհանրապես հայ ժողովրդին...
Շենքի ճակատագրի մասով հաճախ քննարկումներ են իրականացվում թե՛ քաղաքապետի, թե՛ փոխքաղաքապետի գլխավորությամբ: Ներկայումս նա...
Հայ-ամերիկյան կապերը շարունակում են զարգանալ նաև գյուղատնտեսության ոլորտում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սև ծովում թուրքական նավթատար լցանավը ենթարկվել է անօդաչուների հարձակման, տ...
Ուկրաինայի նախկին արտգործնախարար Դմիտրո Կուլեբան կանխատեսում է, որ Վլադիմիր Զելենսկին կառաջադրվի ևս մեկ նախագահական ժամկ...
Իսրայելը սկսել է Լիբանանի հարավում բուֆերային գոտու ձևավորում՝ անվտանգության նկատառումներով։ Այս մասին հայտարարել է երկր...
Սև ծովում, Բոսֆորի նեղուցից մոտ 15 մղոն հեռավորության վրա, անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվել են ALTURA ընկերությանը պատկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իր համակիրներին հայտնել է, որ կցանկանար խուսափել Իրանի հետ ձգձգվող պատերազմից և ավարտել այն առ...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ...
Ինչպես այսօր ՆԳՆ-ն հայտարարել էր, Երևանի 20 հասցեներում Քննչական կոմիտեի հետ համատեղ խուզարկություններ են իրականացվում,...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Թեհրանի ներկայիս քաղաքականությունը դիմադրությունը շարունակելն՝ ԱՄՆ-ի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում ոստիկանությունն ու Քննչական կոմիտեն շուրջ 20 հասցեներում խուզարկո...
Rate.am-ը ներկայացնում է տարադրամի փոխարժեքները մարտի 26-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,82 դրամ է, վ...
Այս պահին մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում ոստիկանական հատուկ գործողություններ են ընթանում։ Auroranews-ի հարցմանն ի պատաս...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Reuters-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը ճնշում է...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 26-28-ին, 30-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ, 29-ին առանձին շրջաններ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ազատության պողոտայում բռնկված հրդեհը մարվել է, բնակիչները տարհանվել էին։ Հ...
ԱՄՆ-ն նախապատրաստում է հնարավոր ցամաքային գործողություն Իրանի տարածքում, որը կարող է սկսվել մոտ ժամանակում։ Այս մասին հա...
Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ բնակավայրում 3-ամյա երեխային կյանքից զրկած Արմեն Օվանեսովը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման։ Այ...

News in Brief: Temperature Drops Expected, 14 Foreign Agents Arrested in Iran
Yesterday's news summarized and to the point: Rain is expected in Yerevan from March 27-31, with possible thunderstorms...
Amid escalating tensions in the Middle East, particularly surrounding Iran, global oil prices continue to rise, contribu...
During a meeting at the White House, U.S. President Donald Trump declared that the war will soon come to an end. He note...
The government has approved a draft decree on "The establishment of a financing agreement for the multi-sector budget su...
• National Assembly incident resulted in two individuals being taken to the Arabkir division of the Community Police fro...
An incident occurred between National Assembly President Alen Simonian and citizens in front of the National Assembly. A...
Dikgazete.com has published another piece of misinformation, alleging that the Armenian Government intends to revise and...
Iran has announced that its official response to the United States' proposals has been delivered, and now Tehran is wait...
The latest news summarized and to the point: The fire at the Kanaz Cultural Center: The fire mainly damaged the roof and...
Members of the National Assembly elected Tadevos Avetisyan to the position of a member of the Competition and Consumer P...
China has increased its investments in the South Caucasus countries over the last decade. According to the Eurasian Deve...
Israel continues to carry out strikes against Iran with full force. This statement was made by Israeli Prime Minister Be...
The Kanaz Cultural House, which was returned to the city of Yerevan by court decision in 2024, had been under private ow...
In 2025, companies that process at least 10,000 tons of grapes will be eligible to receive loans under preferential cond...
Yesterday's news summarized: The National Assembly elected members to the Competition Commission as well as two members...
Yesterday's news summarized and contextualized: The Prime Minister addressed international relations, noting that the in...
On March 25, a special bus charter organized by the Armenian Embassy in Israel transported eight citizens to Sharm El Sh...
The procedure for providing compensation to Armenian citizens who purchased new tickets due to canceled flights is still...
The provision of social support to the families of missing servicemen, who were reported missing as a result of the mili...
Today, a complaint was filed with the Office of the Prosecutor General of Armenia against Prime Minister Nikol Pashinyan...
News from the last hour summarized and condensed: In Tavush, the installation of a border barrier is seen as a new phase...
US President Donald Trump has called on Iran to quickly engage and take the negotiations to end the conflict with the Un...
“Viva Armenia” LLC has announced that in compliance with the decision No. 80-A of the Competition and Consumer Protectio...
Here are the summarized and substantive news from the past hour: Prime Minister Pashinyan stated that following the even...
The Ministry of Defense has introduced a draft for public discussion that outlines the organization and conduct of the s...
“On May 28, there will be more of a report than a military parade for the citizens of the Republic of Armenia in Republi...
The U.S. Department of Defense is developing several options for a so-called "final strike" against Iran, including larg...
Around ten employees from the Vanadzor Municipality have been detained. Auroranews.am contacted the Anti-Corruption Comm...
The Prosecutor's Office has addressed the recent protests held by the family members of Tigran Mathevosyan, accused of m...
Recent news summarized and highlighted: Pashinyan stated that there has been no real peace until 2020, only a frozen con...
Following the events in Nagorno-Karabakh in 2023, the outcomes of military actions have been analyzed. This was stated b...
Due to the penetration of an active cyclone from the south, rain is expected intermittently in most regions on March 27-...
When a person says that he is from Van, it is not a patriotic approach, but rather a manifestation of imperial patriotis...
Brief and substantive news from the past hour: The Prime Minister stated that peace is not only a political process but...
“Yesterday I was walking around our villages all day. I visited the villages of Nalbandyan, Nor Armavir, Amasia, Nor Kes...
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport informs that the deadline for submitting documents to receive a de...
“I condemn all those tendencies aimed at keeping our compatriots displaced from Artsakh and, in general, the Armenian pe...
Frequent discussions are held regarding the fate of the building, led by both the mayor and the deputy mayor. Currently,...
Armenian-American ties continue to develop in the agricultural sector. This was announced by the U.S. Embassy in Armenia...
Here are the brief and substantive news highlights from the past few hours: A Turkish oil tanker in the Black Sea was at...
Former Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba predicts that Volodymyr Zelensky will run for another presidential term...
Israel has begun to establish a buffer zone in southern Lebanon for security reasons. This was announced by Prime Minist...
In the Black Sea, approximately 15 miles from the Bosphorus Strait, drones have attacked an oil tanker belonging to the...
U.S. President Donald Trump has informed his supporters that he would like to avoid a protracted war with Iran and finis...
The Electric Networks of Armenia, closed joint-stock company, informs that on March 26, power supply will be temporarily...
According to a statement made today by the Ministry of Internal Affairs, searches are being conducted at 20 addresses in...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi has stated that Tehran's current policy is to continue resistance amid the a...
Recent news summarized succinctly: The police and Investigative Committee in Yerevan are conducting raids at around 20 l...
Rate.am presents the currency exchange rates as of March 26: The average purchase value of the US dollar is 374.82 AMD,...
Currently, special police operations are underway in various parts of the capital. In response to a query from Auroranew...
The Anti-Corruption Court has accepted the latest application from the Prosecutor General's Office regarding the seizure...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated in an interview with Reuters that the Donald Trump administration is press...
From March 26 to 28 and on the 30th, various regions of the Republic of Armenia are expected to experience precipitation...
News from the past hour summarized and content-rich: A fire that broke out on Freedom Avenue has been extinguished, and...
The United States is reportedly preparing for a potential ground operation in Iranian territory, which could commence so...
Armen Ovanesov, who took the life of his 3-year-old son Tigran in the village of Tsapatagh, Gegharkunik Province, has be...