Լուրերը մեկ տողով. Քաղաքական կրքերից մինչև պատերազմ․ ինչ զարգացումներ են տեղի ունենում
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սամվել Կարապետյանին թույլատրվել է «Ֆեյսբուք»-ում հրապարակել տեսաուղերձ՝ քա...
2018-ին իշխանության եկած քաղաքական թիմի անդամների ճնշող մեծամասնությունը անգամ աշխատանքային գրքույկ չի ունեցել ու նրանց...
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոստան հայտարարել է, որ Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի վարքագիծը Բրյուսելի գագաթնա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԵՄ հանձնակատարը Երևանում խոսել է Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների խորացման,...
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեակա...
«Երջանկության համաշխարհային զեկույցում» Հայաստանը 147 երկրների շարքում 89-րդ տեղում է։ Վերջնական միավորը և տեղը ցանկում...
Իրանը մինչ օրս օգտագործել է իր ռազմական հզորության միայն մի փոքր մասը։ Այս մասին հայտնել է Իրանի ԱԳ նախարարա Աբբաս Արաղչ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մեկամյա դաժան ծեծի ենթարկված երեխայի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, պա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները, որոնք վերաբերում են «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապ...
Իրանի վրա հարձակումների և պատասխան հարվածների ֆոնին Թուրքիան շարունակում է զգոն լինել և կոշտ արձագանքել իր օդային տարածք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում քննարկվել են ԵՄ համաձայնագրից բխող բարեփոխումները և տարածաշրջա...
Մինչև պաշտոնյա դառնալը շատ ավելի բարձր աշխատավարձ եմ ստացել, քան նախարար դառնալուց հետո: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ա...
Ես վերադարձել եմ Հայաստան իմ նախորդ այցից վեց ամիս ան։ Այս մասին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ հայտարարությունների...
Խորթ մոր կողմից պարբերաբար ծեծի ենթարկված 1 տարեկան 2 ամսական տղայի 3-ամյա քույրը, որը բնակվում էր Արարատի մարզի Դարակեր...
Դաժան ծեծի ենթարկված մեկամյա երեխայի առողջական վիճակն այսօրվա դրությամբ գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։ Այս մասին հայտնել է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանը և Թուրքիան քննարկել են էներգետիկ համակարգերի միացման հնարավորութ...
Ռուբեն Վարդանյանի կինը՝ Վերոնիկա Զոնաբենդը, նամակով դիմել է ԿԽՄԿ նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչ Էգերին՝ անդրադառնալով Ադրբեջա...
ԱՄՆ-ը հարվածներ է իրականացրել Իրանի ամբողջ տարածքում ավելի քան 7,000 թիրախների նկատմամբ։ Այս մասին ճեպազրույցի ընթացքում...
Ռուսերենի նկատմամբ հետաքրքրվածությունը նվազում է, և ընդհանուր առմամբ ռուսերենի ուսումնասիրության բաժինների դիմելիության...
Դատելով նաև ԱՄՆ-ի նախագահի գրառումից, երեկ Իրանի կողմից տարածաշրջանի նավթագազային ենթակառուցվածքներին հասցված հարվածները...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը Ալիևի «Արևմտյան Ադրբեջան» խոսույթը վտանգավոր գործընթաց է համարու...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը ֆեյսբուքում գրել է․ «Նիկոլ Փաշինյանի հուսահատ հայտար...
Եվրամիությունը դատապարտել է Իրանի կողմից Կատարի նավթագազային ենթակառուցվածքների դեմ իրականացված հարձակումները և հայտարար...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Նարեկ Կարապետյանը պարզաբանել է, թե ինչու են իրենց թիմում ներգրավել իսրայելցի գեներա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կառավարության նիստից անմիջապես հետո մեկնարկել է վարչապետի և լրագրողների հա...
Հարգելի բաժանորդներ, Երևանի տարածքում առկա է բջջային ցանցի հասանելիության խնդիր՝ օպտիկամանրաթելային մալուխի երկկողմանի վ...
Լոռու քրեական ոստիկանները բացահայտել են քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորմանը մասնակցելու կամ ներգրավելու դեպք: Այս մասի...
Ուժեղի և թույլի հարց են բարձրացնում։ Իրենք էդ ինչո՞վ են ուժեղ, մենք ինչո՞վ ենք թույլ,- հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը կառավարության նիստից հետո հայտարարեց, որ Անկախության հռչակագրի և...
Որոշ ուժեր պատրաստում են նոր՝ սեպտեմբերյան պատերազմ՝ ծանր հետևանքներով։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է վ...
«Անկախության հռչակագրի և մեր սահմանադրության խնդիրը մեր ներքին խնդիրն է, դա անհրաժեշտ է մեզ աշխարհում ճիշտ դիրքավորելու...
Իրանը պահանջում է ԱՄԷ-ից փոխհատուցում իր տարածքից ԱՄՆ-ի կողմից հասցված հարվածների հետևանքով պատճառված վնասի համար։ Այս մ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իրանի կողմից Կատարի գազային օբյեկտին հասցված հարվածից հետո համաշխարհային շ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կառավարության նիստը մեկնարկել է՝ Փաշինյանի գլխավորությամբ, մանրամասները՝ ա...
Երևանում․ օտարերկրացի 35-ամյա մայրը հարվածներ է հասցրել 3-ամյա երեխային, մահճակալից գցել հատակին և քարշ տվել․ երեխան մար...
Կատարում գտնվող աշխարհի խոշորագույն հեղուկացված բնական գազի արտադրության կենտրոններից մեկը լրջորեն վնասվել է։ Վերլուծաբա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ 2018 թվականին իրենց արած առաջին գործերից մեկը ավելացված արժեքի հարկի վերադարձի գ...
Ժամկետային զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի դիմաց։ Նրանք պահանջում են, որ զինծառ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում անդրադարձել է 2024 թվականից ստացվող նամակներին, ինչպես նաև սոցիալական ցան...
ԱՄՆ հետախուզական ծառայությունն արձանագրել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության վերջնական համաձայնագրի կնքման ճան...
1 տարեկան փոքրիկին մեկուկես ամիս պարբերաբար ծեծել են, հետո փորձել սպանել, այս մասին Auroranews-ին հայտնել էին Գլխավոր դա...
Թրամփի վարչակազմը քննարկում է Մերձավոր Արևելք հազարավոր լրացուցիչ զորքեր ուղարկելու հարցը՝ Իրանի դեմ գործողության նոր փո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում այսօր սպասվում է արևոտ եղանակ, իսկ վաղվանից՝ անձրևներ և ամպրոպ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social հարթակում հրապարակած գրառմամբ անդրադարձել է Իրանի «Հարավային Պարս» գազային հանքավ...
Ադրբեջանը սպասում է, որ Թեհրանը կկատարի տված խոստումները, կհետաքննի Նախիջևանին անօդաչու թռչող սարքի հարվածի միջադեպը համ...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 19-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,79 դրամ է, վաճառքը՝ 379,44...
Չինաստանում արտադրված նոր 45 տրոլեյբուսներն արդեն ամբողջությամբ պատրաստ են, և շուտով կլինեն Երևանում: Այս մասին հայտնում...
Նախատեսվում է Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան ուղարկել ևս 7 վագոն ցորեն։ Այս մասին հայտնում է APA լրատվական գործակալությունը...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում 1 տարեկան երեխայի սպանության փորձի գործով խորթ մայրը կալանավորվել...
Երևանում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով, մարտի 20-ից երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում այսօր սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 20-ին ժամանակ առ ժամանակ` շրջանների մ...
ԱՄՆ նախագահը Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը ցանկանում է համաձայնության հասնել, սակայն առաջարկվող պայմանները իրեն չ...

Новости в одном предложении. Политические страсти и войны: какие события происходят
Прошедшие новости в кратком и содержательном изложении. Самвелу Карапетяну разрешено опубликовать видеозапись в Facebook...
С момента прихода к власти в 2018 году подавляющее большинство членов политической команды даже не имели трудовой книжки...
Президент Европейского совета Антониу Кошта заявил, что поведение премьер-министра Венгрии Виктора Орбана в ходе саммита...
Прошедшие часы в новостях - кратко и содержательно. Представитель ЕС в Ереване говорил о углублении отношений между Арме...
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Комитета по уголовным делам Республики Ар...
«Всемирный отчет о счастье» ставит Армению на 89-е место среди 147 стран. Итоговая оценка и позиция в списке определяютс...
Иран до сих пор использовал только небольшую часть своей военной мощи. Об этом сообщил министр иностранных дел Ирана Абб...
Новости за последний час: кратко и по существу. • Состояние годовалого ребенка, подвергнутого жестокому избиению, оценив...
Заявления премьер-министра Армении Никола Пашиняна, касающиеся председателя партии «Сильный Армения» Самвела Карапетяна,...
На фоне атак на Иран и ответных ударов Турция продолжает быть бдительной и жестко реагировать на любое нарушение своего...
Прошедшие новости коротко и содержательно: В Армении обсуждаются реформы, вытекающие из соглашения с ЕС, и программы рег...
До того как стать чиновником, я зарабатывал намного больше, чем после назначения министром. Об этом в ходе пресс-конфере...
Я вернулась в Армению через шесть месяцев после моего предыдущего визита. Об этом сообщила еврокомиссар Марта Кос во вре...
3-летняя сестра 1-го годовалого мальчика, который подвергался регулярным избиениям со стороны приемной матери, была поме...
Состояние здоровья месячного ребенка, который подвергся жестокому избиению, на сегодняшний день оценивается как крайне т...
Анонс новостей за последний час — кратко и по существу: Армения и Турция обсудили возможность интеграции энергетических...
Жена Рубена Варданяна, Вероника Зонабенд, в письме обратилась к президенту Международного комитета Красного Креста Мириа...
США нанесли удары по более чем 7,000 целям на всей территории Ирана. Об этом заявил глава Пентагона Пит Хегсэт на пресс-...
Интерес к русскому языку снижается, и в целом существует серьезная проблема с приемом на факультеты изучения русского яз...
Судя по записям президента США, удары, нанесенные Ираном по нефтегазовой инфраструктуре региона, были весьма болезненным...
Прошедшие часовые новости – сжато и содержательно. Пашинян считает речь Алиева о «Западном Азербайджане» опасным процесс...
Пресс-секретарь партии «Сильный Армения» Мариянна Гахраманян написала в Facebook: «По поводу отчаянных заявлений Никола...
Европейский союз осудил атаки Ирана на нефтегазовую инфраструктуру Катара и заявил, что ситуация требует незамедлительно...
Член партии «Сильный Армения» Нарек Карапетян объяснил, почему в их команду был привлечен израильский генерал. «Самый ва...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном формате: Прямо после заседания правительства началась пресс-конференц...
Уважаемые абоненты, в Ереване возникла проблема с доступом к мобильной сети из-за двухстороннего повреждения оптоволокон...
Лорийская криминальная полиция раскрыла случай участия в группировке, связанной с криминальной субкультурой. Об этом соо...
Вопросы силы и слабости поднимаются. Чем они сильны, чем мы слабы? — заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на пре...
Анонс прошедших новостей, кратко и содержательно. Пашинян после заседания правительства заявил, что вопросы Декларации н...
Некоторые силы готовят новую сентябрьскую войну с тяжелыми последствиями. Об этом на пресс-брифинге сообщил премьер-мини...
«Проблема декларации независимости и нашей конституции — это наша внутренняя проблема, это необходимо для правильного по...
Иран требует от Объединенных Арабских Эмиратов компенсацию за ущерб, причиненный США с территории Ирана. Об этом в письм...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: После удара, нанесенного Ираном по газовому объекту Катара, цены на...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Заседание правительства началось под руководством Пашиняна, подробно...
Ереван. 35-летняя иностранка нанесла удары 3-летнему ребенку, сбросила его с кровати на пол и тащила по нему. Ребенок с...
Один из крупнейших в мире центров по производству сжиженного природного газа в Катаре серьезно пострадал. Аналитики прог...
Премьер-министр Никол Пашинян напомнил, что одним из первых шагов их правительства в 2018 году была отмена долгов по нал...
Родители срочно служащих проводят акцию протеста перед зданием правительства. Они требуют, чтобы закон о снижении срока...
Премьер-министр Никол Пашинян на заседании правительства обратил внимание на письма, которые будут приходить с 2024 года...
Американская разведка зафиксировала, что между Арменией и Азербайджаном все еще существуют препятствия на пути к подписа...
1-летнего малыша регулярно били в течение полутора месяцев, а затем пытались убить, сообщили в Генеральной прокуратуре....
Администрация Трампа рассматривает вопрос о направлении тысяч дополнительных войск на Ближний Восток для подготовки ново...
Прошло часовые новости - кратко и содержательно. Сегодня в Армении ожидается солнечная погода, однако с завтрашнего дня...
Президент США Дональд Трамп в публикации на платформе Truth Social обратился к ситуации вокруг иранского газового местор...
Азербайджан ожидает, что Тегеран выполнит данные обещания, проведет всестороннее расследование инцидента с ударом беспил...
Rate.am | Курс валют на 19 марта: средняя цена покупки доллара США составляет 374,79 драмов, продажа — 379,44 драмов. Ср...
Новые 45 троллейбусов, произведенные в Китае, уже полностью готовы и вскоре будут в Ереване. Об этом сообщает мэрия Ерев...
Предполагается, что через территорию Азербайджана в Армению будет отправлено еще 7 вагонов пшеницы. Об этом сообщает инф...
Актуальные новости прошедших суток в кратком и содержательном виде: В Ереване на два месяца арестовали приемную мать по...
С целью повышения проходимости транспортных потоков в Ереване с 20 марта будут проведены изменения в организации движени...
На территории Республики Армения сегодня ожидается погода без осадков. 20 марта временами в большинстве районов, 21-го,...
Президент США Дональд Трамп заявил, что Иран хочет достичь соглашения, но предложенные условия его не устраивают. По его...