Բացառիկ տեսանյութ․ տեսախցիկն արձանագրել է՝ ինչպես է Զվարթնոց տաճարի մոտ «Կռազ»-ը մետաղե ջարդոնի վերածում «ՎԱԶ 21014»-ը
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի ավագ հետաքննիչ Նարեկ Պետրոսյանի կողմից նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է երեկ՝ հոկտեմբերի 5-ին, Արմավիրի մարզում՝ Զվարթնոց տաճարի հարևանությամբ խոշոր ավտովթարի հետևանքով հիվանդանոցներ տեղափոխված վիրավորների և վարորդների ինքնությունը։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է՝ «Կռազ»-ը վարել է Սյունիքի մարզի բնակիչ՝ 60-ամյա Ռազմիկ Ղուկասյանը, ով բախվել էր ճամփեզրին կայանված, Արագածոտնի մարզի բնակիչ՝ 60-ամյա Բաբկեն Սերոբյանին պատկանող «ՎԱԶ 21014» մակնիշի ավտոմեքենային, որն էլ իր հերթին առաջ ընթանալով՝ բախվել էր Արմավիրի մարզի բնակիչ՝ 35-ամյա Վիգեն Արտաշյանին պատկանող «Ֆորդ Տրանզիտ» մակնիշի ավտոմեքենային, որն էլ բախվել էր Երևանի բնակիչ՝ 48-ամյա Օլգա Տելեգինային պատկանող «Ջեյ Սի Բի»-ին (մինի տրակտոր)։
Վթարի հետևանքով Բ. Սերոբյանը. Վ. Արտաշյանը և վերջինիս ուղևոր՝ Արմավիրի մարզի բնակիչ, 35-ամյա Ա. Ա-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոն, որտեղից վիրավորներից մեկին էլ տեղափոխել են «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն։ SHAMSHYAN.com-ը ներկայացնում է բացառիկ տեսանյութ՝ ինչպես է տեղի ունեցել նշված ավտովթարը, որն արձանագրվել է հարևանությամբ տեղադրված տեսախցիկի կողմից։ Ինչպես ավելի վաղ դեպքի վայրից հայտնել էր ֆոտոլրագրողը, հոկտեմբերի 5-ին խոշոր ավտովթար էր տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 11։15-ի սահմաններում «Կռազ 250» մակնիշի բեռնատարը Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհի՝ Զվարթնոց տաճարի հարևանությամբ դեպի Երևան ընթանալիս բախվել էր ճանապարհի թույլատրելի հատվածում կայանված «ԼԱԴԱ 2114» մակնիշի ավտոմեքենային։ Բախման հետևանքով «ԼԱԴԱ»-ն էլ առաջ էր ընթացել, բախվել ճանապարհի թույլատրելի հատվածում կայանված «Ֆորդ Տրանզիտ» մակնիշի ավտոմեքենային, վերջինս էլ առաջ ընթանալով՝ բախվել էր կայանված մինի տրակտորին։ Վթարի հետևանքով 3 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին՝ երկուսը՝ «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոն, մյուս վիրավորն էլ՝ Երևանի բժշկական կենտրոններից մեկը։ «ԼԱԴԱ 2114»-ի վարորդին ավտոմեքենայից դուրս էին բերել օպերատիվորեն ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարւթյան փրկարար ծառայության Վաղարշապատի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարները՝ օգտագործելով տեխնիկա։ Օպերատիվորեն դեպքի վայր էին ժամանել ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի 1-ին դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Գրիգոր Պողոսյանի, դասակի հրամանատար Մառլեն Սարգսյանի գլխավորությամբ։ Տեղում հետաքննական աշխատանքները ղեկավարել էր նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Նարեկ Պետրոսյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր էին նախապատրաստվում։
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Հրդեհ և կրակոցներ՝ Երասխում. նոր մանրամասներ
Auroranews-ը վաղ առավոտից ահազանգեր է ստանում Երասխի բնակիչներից: Վերջիններս նշում են, որ ադրբեջանական կողմը սադրիչ գործ...
18+ կադրեր․ ինչպես է հանցագործը ներխուժում Պերմի համալսարան և գնդակահարում մարդկանց
Համացանցում տեսանյութ է տարածվել, որում երևում է, թե հանցագործն ինչպես է ներխուժում ՌԴ Պերմի պետական համալսարան։ Հիշեցնե...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ՝ ձնառատ Դիլիջանից
Գագիկ Սուրենյանը տեսանյութ է հրապարակել Դիլիջանից, որտեղ ձյուն է տեղում։ Նշենք, որ նմանատիպ տեսանյութեր հրապարակել ենք ն...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. «Քչերդ գիտեք 2020-ի հոկտեմբերի 4-ին Շուշիի մշակույթի տան հրթիռակոծության որոշ մանրամասներ». Իոաննիսյան
ԻՔՄ համակարգող, Հանրային խորհրդի անդամ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Քչերդ գիտեք 2020 թվականի հոկտեմբ...

The identity of the injured and drivers involved in a major car accident that occurred yesterday, October 5, near Zvartnots Cathedral in the Armavir region has been clarified during the preparation…
The identity of the injured and drivers involved in a major car accident that occurred yesterday, October 5, near Zvartnots Cathedral in the Armavir region has been clarified during the preparation of materials by Senior Investigator Narek Petrosyan of the 1st platoon of the 2nd traffic police battalion. As reported by photojournalist Gagik Shamshyan, it was established that the 'Kraz' was driven by 60-year-old Razmik Ghukasyan, a resident of Syunik province, who collided with a 'VAZ 21014' vehicle belonging to 60-year-old Babken Serobyan from Aragatsotn province, which then proceeded to crash into a 'Ford Transit' vehicle owned by 35-year-old Vigen Artashyan from Armavir province; that car then collided with a 'JC B' mini tractor owned by 48-year-old Olga Telegina from Yerevan.
As a result of the accident, B. Serobyan, V. Artashyan, and a passenger of the latter, 35-year-old A. A. from Armavir, sustained bodily injuries and were taken to the 'Vagharshapat' medical center, from which one of the injured was later transferred to the 'Astghik' medical center. SHAMSHYAN.com presents exclusive footage of how the aforementioned accident occurred, which was recorded by a nearby installed camera.
As previously reported by the photojournalist from the site, a major car accident occurred in the Armavir region on October 5. Around 11:15, a 'Kraz 250' truck collided with a 'LADA 2114' parked in a permissible area on the Yerevan-Armavir highway near Zvartnots Cathedral while heading towards Yerevan. The collision caused the 'LADA' to move forward and hit a parked 'Ford Transit' vehicle on the permissible side of the road, which then moved forward and collided with a parked mini tractor. Following the accident, three individuals were transported with bodily injuries—two to the 'Vagharshapat' medical center, and the other injured person to one of the medical centers in Yerevan.
The driver of the 'LADA 2114' was extricated from the vehicle by the Rapid Response Team of the Ministry of Emergency Situations using equipment. Quickly responding to the scene were the officers from the 1st platoon of the 2nd traffic police battalion, led by Platoon Commander Grigor Poghosyan and Squad Commander Marlen Sargsyan. The investigation work at the scene was overseen by Senior Investigator Narek Petrosyan, who was preparing materials on the facts of the case.
VIDEO: Snowy Dilijan
Gagik Surenyan has published a video from Dilijan, where it is snowing. It is noteworthy that similar videos have also b...