Լուրերը մեկ տողով. ԱՄՆ-Իրան սրացում, ռազմական վերադասավորումներ և եղանակային փոփոխություններ
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանը հրաժարվել է ընդունել ԱՄՆ առաջարկները, իսկ Ժնևի բանակցությունները արդ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը Կոնգրեսին տեղեկացրել է Դամասկոսում ԱՄՆ դեսպանության աշխատանքը վերսկսելու մտադրությա...
Սերբիայից հետո Հունգարիան: Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը զգուշացրել է Ուկրաինային, որ կարող է որոշել դադարեցնել երկ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ում քննարկվում են Իրանի միջուկային խնդրի լուծման տարբերակներ՝ ներառյալ...
Փետրվարի 21-ին, ժամը 17։16-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Քասախ բնակավայրի Գևո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սյունիքի մարզի դատախազությունում ամփոփվել են տարվա աշխատանքները՝ հարյուրավ...
Ֆիննական ծոցը 15 տարվա ընթացքում առաջին անգամ ամբողջությամբ սառել է։ Օդերևութաբանները լուսանկարներ են արել եւ նշում են,...
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2026 թվականի փետրվարի 21-ին ամփոփվել են Սյունի...
Սլովակիայի կառավարությունը փետրվարի 23-ից կդադարեցնի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ուկրաինա, եթե Կիևը չվերսկսի նավթի տա...
Սերբիան իր քաղաքացիներին հորդորում է հնարավորինս արագ հեռանալ Իրանից՝ անվտանգության իրավիճակի վատթարացման ֆոնին։ «Անվտան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սլովակիան սպառնում է դադարեցնել էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ուկրաինա, ե...
Բիլ և Հիլարի Քլինթոնները կանչվել են Կոնգրես՝ Էպշտեյնի գործով հարցաքննության։ ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար և նախագահի թեկնածու...
Երկու երկրների ղեկավարներ Ջորջիա Մելոնիի և Էմանուել Մակրոնի միջև հակամարտությունը հայտնվել է հանրության ուշադրության կեն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Աջափնյակի կրակոցների գործով շուրջ 30 անձ բերման է ենթարկվել և իրականացվել...
«Հետք»-ի տեղեկություններով շուրջ մեկ ամիս առաջ Քրեական ոստիկանության աշխատակիցները ավելին քան 30 անձանց ոստիկանական բաժի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նստաշրջա...
Վրաստանը սիմվոլիկ գումար է սահմանել Ադրբեջանից Հայաստան նավթամթերքի փոխադրման համար։ Այս մասին ասված է Վրաստանի էկոնոմիկ...
Փետրվարի 20-ին ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցները հանրապետության բոլոր մարզերում իրականացրել են ուժեղ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ոստիկանության ուժեղացված ծառայության ընթացքում հանրապետության տարբեր մարզե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ Իրանը պետք է բանակցի և արդար գործարք կնքի Վա...
Լեհ չմշկասահորդուհին վնասվածք է ստացել 2026 թվականի Օլիմպիական խաղերի 1500 մետր վազքի քառորդ եզրափակչում, իսկ մրցումը ժա...
Ռուսաստանի հատուկ ծառայության պնդմամբ՝ ուկրաինական զինվորականներն ու հատուկ ծառայությունները կարող են «ամենակարճ ժամկետն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սպասվում է նոր ցրտահարություն: Մարտի սկզբին սպասվում է ջերմաստիճանի անկում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Սիրիայի նախագահ Ահմեդ աշ-Շարաան «իր կողմից է փաստացի իշխանության բերվել» և այ...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 21-ին, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ին կեսօրի...
Աջափնյակում տեղի ունեցած սպանության, սպանության փորձի դեպքի մասնակիցներից 12-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Ադրբեջանցիները ՌԴ քաղաքացիներ են։ Այցը եղել է մասնավոր։ ԱԱԾ-ն այլ տվյալ չի...
Հայաստան այցելած ազգությամբ ադրբեջանցիները Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներ են, ովքեր ՀՀ են այցելել նաև նախկինում` 2013...
Խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են իրականացվում Երևանում։ Այլ մանրամասներ այս պահին հայտնի չեն։ ՆԳՆ Քրեական ոստիկանությա...

Новости в одном предложении: обострение между США и Ираном, военные перераспределения и изменения погоды
Новости прошедшего часа – кратко и по существу: Иран отказался принять предложения США, а переговоры в Женеве не принесл...
Администрация президента США Дональда Трампа уведомила Конгресс о намерении возобновить работу посольства США в Дамаске,...
После Сербии — Венгрия: Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан предупредил Украину, что может принять решение прекратить п...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: В США обсуждаются варианты решения иранской ядерной проблемы, включа...
21 февраля в 17:16 в централизованный оперативный штаб поступил сигнал о том, что произошел пожар в зале ожидания одной...
Новости прошедшего часа - кратко и содержательно: В прокуратуре Сюникской области подведены итоги работы года - сотни уг...
Финский залив полностью замерз впервые за 15 лет. Метеорологи сделали фотографии и отмечают, что ледяное покрытие может...
Под председательством Генерального прокурора Республики Армения Анны Вартапетян 21 февраля 2026 года подведены итоги раб...
Правительство Словакии с 23 февраля прекратит поставки электроэнергии в Украину, если Киев не возобновит транзит нефти п...
Сербия призывает своих граждан как можно скорее покинуть Иран на фоне ухудшения ситуации с безопасностью. «Из-за ухудшен...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном формате: Словакия угрожает прекратить поставки электроэнергии в Украи...
Билл и Хилари Клинтон были вызваны в Конгресс для допроса по делу Эпштейна. Бывший госсекретарь и кандидат в президенты...
Напряжение между лидерами двух стран, Джорджией Мелони и Эммануэлем Макроном, привлекло внимание общественности. После у...
Прошлые события в краткой и содержательной форме: В связи с перестрелками в Аджапняке задержано около 30 лиц, проведены...
По информации «Гетк», около месяца назад сотрудники уголовной полиции задержали более 30 человек, проведя обыски в отдел...
Прошедшие новости в кратком и содержательном формате: Делегация Национального собрания РА приняла участие в заседании Па...
Грузия установила символическую сумму для транспортировки нефтепродуктов из Азербайджана в Армению. Об этом говорится в...
20 февраля сотрудники патрульной службы Министерства внутренних дел провели усиленное дежурство во всех регионах республ...
Последние новости за прошедший час: • В ходе усиленных мероприятий полиции по всей республике были обнаружены автоматики...
Прошедшие часы новостей — кратко и содержательно: Президент США заявил, что Иран должен вести переговоры и заключить спр...
Польская конькобежка получила травму в четвертьфинале бега на 1500 метров на Олимпийских играх 2026 года, матч был време...
По утверждению российских спецслужб, украинские военные и спецслужбы могут получить доступ к информации, поступающей из...
Прошедшие новости часа — кратко и содержательно: Ожидается новое похолодание. В начале марта ожидается падение температу...
Президент США Дональд Трамп заявил, что президент Сирии Ахмад аш-Шараа "фактически пришел к власти благодаря мне" и сейч...
На территории Республики Армения 21 февраля и в ночь на 22 февраля ожидается без осадков. 22 февраля после полудня, а та...
Под уголовное преследование попали 12 участников преступлений, произошедших в Аджапняке, сообщает Следственный Комитет....
Прошедшие новости коротко и по существу: Азербайджанцы являются гражданами России. Поездка была частной. СНБ не публикуе...
Азербайджанцы, посетившие Армению, являются гражданами Российской Федерации, которые уже ранее посещали Республику Армен...
Масштабные обыски проводятся в Ереване. Другие подробности в данный момент неизвестны. Сотрудники уголовной полиции МВД...