Լուրերը մեկ տողով. Նիկոլ Փաշինյանը վերադարձել է ԱՄՆ-ից. ՊԵԿ-ում տեղի է ունեցել պաշտոնանկություն
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարչապետը վերադարձել է ԱՄՆ աշխատանքային այցից։ • Պետական եկամուտների կոմիտ...
«Կայա Կալլաս՞ Իսկ ո՞վ է նա։ Նույնիսկ նրա գործընկերները չեն շփվում այդ մարդու հետ»,- հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՊԵԿ-ը հրապարակել է էլեկտրաշարժիչով մեքենաների նոր ցանկը։ Վճարված մաքսատուր...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Թեհրանը առաջիկա օրերին պատրաստվում է ներկայացնել ԱՄՆ-ի հետ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց աջակցության ծրագրից արդեն օգտվել է ավելի ք...
Դիմումների ընդունումը շարունակվում է անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց աջակցության ծրագրի շրջանակում։ ՀՀ աշխատանքի և սոցիա...
• Էկոնոմիկայի նախարարը հայտարարել է, որ 2021-2026թթ. ծրագրով սահմանված 7% միջին տնտեսական աճի թիրախը գերակատարվել է՝ կազ...
Իրանի միջուկային ծրագրի հարցում ռազմական լուծում գոյություն չունի։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտգործնախարարը՝ ընդգծել...
Կառավարության 2021- 2026 թթ. ծրագրով միջին տնտեսական աճի թիրախը դրված էր 7%։ Ֆեյսբուքում նման գրառում է արել Էկոնոմիկայի...
• Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների գործով մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։ • Կրթության տեսչ...
Աջափնյակ վարչական շրջանում փետրվարի 18-ին տեղի ունեցած կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում 1 ան...
Մետրոպոլիտենի «Աջափնյակ» կայարանի կառուցման նախագծային բոլոր փորձաքննություններն ավարտվել են, այս մասին հայտնել է Երևանի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • «Աջափնյակ» մետրոյի կայարանի կառուցման նախագծային բոլոր փորձաքննություններն...
Թուրքիայում գործող SOCAR-ի STAR նավթավերամշակման գործարանը նախորդ տարում սկսել է նվազեցնել ռուսական հում նավթի ձեռքբերու...
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը պարզաբանել է, թե որն է պատճառը, որ այս տարի ավելի շուտ են սկսել մայրաքաղաքի...
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ վերջին օրերին տարբեր հարթակներո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարդանանց փողոցում փոսալցում է իրականացվել առանց բիտումի, և աշխատանքը կվեր...
Իրանի նավթի նախարարը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների հետ համագործակցությունը նավթագազային ոլորտում հնարավոր է՝ այն պ...
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հանձնարարել է Պենտագոնին և այլ գերատեսչություններին սկսել այլմոլորակայինների կյանքի և անհ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութի միջազգային փորձաքննությունները, ըստ պ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վաշինգտոնում Ադրբեջանի նախագահի անվտանգության աշխատակիցների և ցուցարարների...
Վաշինգտոնում անցկացված բողոքի ակցիայի մասնակիցները հայտարարել են, որ ենթարկվել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի անվտանգո...
ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ Արմավիրի մարզի շուրջ երկու տասնյակ հասցեներում...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, ըստ որի՝ Էդգար Գևորգյանն ազատվել է պետական եկամուտների կոմիտեի գլխավոր...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրան հետ համաձայնության հասնելու համար տրամադրվում է առավելագույնը 10-15 օր ժ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննարկում է Իրանի դեմ հնարավոր ռազմական գործողությունների տարբեր սցենարներ։ Այս մասին հայտնում...
Տարադրամի փոխարժեքներն ըստ rate.am-ի․ ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374,20 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379,...
Վաշինգտոնում Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները մարմնական վնաuվածքներ են պատճառել ադրբեջանցի ցուցարարներին։ «Ապազգա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Արմավիրի մարզում իրավապահները շուրջ երկու տասնյակ հասցեներում լայնածավալ խ...
Աջափնյակում երկու օր առաջ տեղի ունեցած արյունալի կրակոցների գործով նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել։ NEWS.am-ի տեղեկությ...
Այս պահին ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Արմավիրի մարզի մի շարք հատվածներում, այդ թվում՝ Մերձավանում, խուզարկությ...
Թուրքիայի Հաթայ նահանգում արձանագրվել է 4,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ։ Տեղեկությունը տարածել է երկրի Արտակարգ իրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Լեհաստանը դադարեցրել է Օտտավայի կոնվենցիայով ստանձնած պարտավորությունները...
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնից Հայաստան է վերադառնում խաղաղության ավելի մեծ վստահությամ...
Իրանը հայտարարել է, որ իր նկատմամբ հնարավոր ռազմական ագրեսիայի դեպքում տարածաշրջանում գտնվող թշնամական ուժերի բոլոր բազա...
Լեհաստանը կդադարեցնի հակահետևակային ականների կիրառումն արգելող Օտտավայի կոնվենցիայի շրջանակում ստանձնած պարտավորությունն...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 20-ի ցերեկը, 21-ին, 22-ի գիշերը, 24-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղա...
Ամերիկացի դերասան Էրիկ Դեյնը, որը հայտնի էր «Գրեյի անատոմիա» և «Էյֆորիա» հեռուստասերիալներում իր դերերով, մահացել է 53 տ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հանձնարարել է սկսել այլմոլորակային կյանքի և չբացահայտված թռչող օբյեկտների վեր...
Փետրվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Թրամփը Իրանին առավելագույնը 10-15 օր է տվել համաձայնության հասնելու համար՝...
Ռուսաստանը փորձում է գտնել Starlink արբանյակային կապի համակարգի այլընտրանքներ։ Այդ մասին Bloomberg-ին տված հարցազրույցու...

Новости в одном предложении: Никол Пашинян вернулся из США, в ПЭК произошла отставка
Прошедшие часы: кратко и по существу: Премьер-министр вернулся из рабочей поездки в США. Глава Государственной налоговой...
«Кая Каллас? А кто она? Даже её коллеги не общаются с этим человеком», — заявил вице-президент Совета безопасности Росси...
Новости за последний час — кратко и содержательно: Государственная таможенная служба опубликовала новый список автомобил...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Аравачи заявил, что Тегеран в ближайшие дни планирует представить проект возможного...
Прошедшие новости в кратком и содержательном формате: Более 8 тысяч граждан уже воспользовались программой поддержки лиц...
Продолжается прием заявлений в рамках программы поддержки лиц с безнадежными кредитами. Министерство труда и социальных...
Министр экономики заявил, что целевой показатель среднего экономического роста в 7% по программе 2021-2026 годов был пер...
Военно-решение по вопросу ядерной программы Ирана не существует. Об этом заявил министр иностранных дел Ирана, подчеркну...
В программе правительства на 2021-2026 годы целевой уровень среднегодового экономического роста установлен на уровне 7%....
• В связи со стрельбой в Ажапняке против одного лица возбуждено уголовное дело. • Контрольный орган в области образовани...
По делу о выстрелах, произошедших 18 февраля в административном районе Ачапняк, возбуждено общественное уголовное пресле...
Все экспертизы проектирования станции метро «Ажапняк» завершены, об этом сообщил первый заместитель мэра Еревана Армен П...
Прошедшие часовые новости в сжатом и содержательном виде: Проектные экспертизы строительства станции метро «Аджапняк» за...
Турции действующий завод SOCAR STAR по переработке нефти в прошлом году начал уменьшать закупки российской сырьевой нефт...
Заместитель мэра Еревана Армен Памбукчян разъяснил, почему в этом году работы по ямочному ремонту улиц столицы начались...
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения официально сообщает, что информация, распространив...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно: На улице Вардсананц был проведен ямочный ремонт без асфальта, и работы...
Министр нефти Ирана заявил, что сотрудничество с Соединенными Штатами в сфере нефти и газа возможно, если обе страны про...
Дональд Трамп заявил, что поручил Пентагону и другим ведомствам начать подготовку к публикации государственных документо...
Прошлые новости - кратко и содержательно: Международные экспертизы видеозаписи, приписываемой Аршаку Србазану, по мнению...
В прошедшие 24 часа - кратко и по существу: В Вашингтоне дело о инциденте между охранниками президента Азербайджана и де...
В Вашингтоне участники акции протеста заявили, что подверглись нападению сотрудников безопасности президента Азербайджан...
Сотрудники уголовной полиции МВД совместно с партнерами из Следственного комитета проводят обыски по двум десяткам адрес...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение, согласно которому Эдгар Геворкян освобожден от должности главног...
Президент США Дональд Трамп объявил, что Ирану предоставляется максимум 10-15 дней для достижения соглашения. Об этом он...
Президент США Дональд Трамп обсуждает различные сценарии возможных военных действий против Ирана. Об этом сообщает ABC N...
Курсы валют по данным rate.am: Максимальная цена покупки доллара США составляет 374,20 драмов, минимальная цена продажи...
В Вашингтоне сотрудники безопасности Ильхама Алиева нанесли телесные повреждения азербайджанским протестующим. «Антинаци...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно: В Армавирском регионе правоохранительные органы проводят масштабные...
В связи с кровавой стрельбой, произошедшей два дня назад в Ачапняке, стали известны новые подробности. По информации NEW...
В настоящий момент сотрудники криминальной полиции МВД проводят обыски в ряде районов Армавирской области, включая Мерца...
В турецкой провинции Хатай зарегистрировано землетрясение магнитудой 4,2. Информация была распространена Управлением по...
Последние новости часа — кратко и содержательно: Польша приостановила выполнение обязательств по Оттавской конвенции и г...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что возвращается из Вашингтона в Армению с большими надеждами на мир. Об э...
Иран заявил, что в случае возможной военной агрессии против него все базы и средства враждебных сил, находящихся в регио...
Польша приостанавливает выполнение обязательств в рамках Конвенции от Оттавы, запрещающей использование противотанковых...
На территории Республики Армения 20 февраля днём, 21-го, ночью 22-го и днём 24-го ожидается погода без осадков. Днём 22...
Американский актер Эрик Дейн, известный по ролям в телесериалах «Анатомия страсти» и «Эйфория», скончался в 53 года. Об...
Президент США Дональд Трамп объявил, что поручил начать процесс рассекречивания материалов правительства, касающихся вне...
20 февраля, на 9:00, все межгосударственные и республиканские автомобильные дороги Армении открыты. Организации, ответст...
Минувшие новости – кратко и по существу: Трамп дал Ирану максимум 10-15 дней на достижение соглашения, не исключив приме...
Россия пытается найти альтернативы спутниковой связи Starlink. Об этом в интервью Bloomberg заявил президент Украины Вла...