Լուրերը մեկ տողով. Փոփոխություններ սնանկության օրենքում, Եվրոպայում բոյկոտի ալիք
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մերձավոր Արևելքում լարվածության աճի և Իրանի շուրջ զարգացումների մասին քննա...
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնը պարզաբանում է տարածել 40-ամյա ծննդկանի մահվան դեպքի վերաբերյալ՝ հորդորելով Զ...
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից «ՊՐՈԳՐԵՍ8888» ՍՊ ընկերությանը պատկանող (ք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Իսրայելի դերը տարածաշրջանում ներկայացվել է որպես ազդեցիկ՝ հատկապես Ադրբեջա...
Հորմուզի նեղուցը բաց է անվտանգ միջազգային նավագնացության համար, բայց միայն այն երկրների համար, որոնք չեն մասնակցում Իրան...
Մեզ այս տարածաշրջանում անհրաժեշտ է հավասարակշռություն, և Թրամփի TRIPP նախագիծը հենց այդ հավասարակշռությունն է, որը կարող...
Իսրայելը մեծ դերակատարում ունի Ադրբեջանին զենք և տարբեր ռազմական սարքավորումներ մատակարարելու հարցում և տարածաշրջանում հ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանը կստանա 39 մլն եվրո վարկ՝ արտաքին տնտեսական գործունեության միասնա...
Գնալով ավելի ու ավելի դժվար է դառնում Բաքվում ապօրինի դատապարված հայերի, նրանց առողջության մասին տեղեկություններ ստանալը...
«ՀՀ Կառավարությունը նախորդ տարի Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների բնակարանային կարիքները հոգալու համար 220 մլն դոլար վարկ է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ռուսաստանից Հայաստան բեռների նոր խմբաքանակ է տեղափոխվել Ադրբեջանի տարածքով...
Իրանը դադարեցրել է գազի մատակարարումը Թուրքիա այն բանից հետո, երբ Իսրայելն անցյալ շաբաթ հարվածել է Հարավային Պարս խոշոր...
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել է Իսրայելի տարբեր քաղաքներում և Մերձավոր Արևելքում գտնվող ԱՄՆ...
«Ռասվետ» համակարգում գտնվող ռուսական արբանյակները կմրցեն Իլոն Մասկի «Սթարլինկի» հետ, հաղորդում է Bloomberg-ը։ «Մոսկվան ձ...
Ռուսաստանից Հայաստան բեռների ևս մեկ խմբաքանակ է տեղափոխվել Ադրբեջանի տարածքով։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ադրբեջանական լրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱԺ դիմաց հնչել են քննադատություններ 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի ա...
Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարի պաշտոնում նշանակվել է Մոհամմադ Բաղեր Զոլղադրը։ Տեղեկությունը...
Ապրանքային շուկաներում ոսկու ֆյուչերսների գները մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) դիմաց աճել են։ Ինչպես հաղորդում է APA-...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին, ըստ իսրայելական Ynet պարբերականի, գաղտնի ուղերձ է փոխանցել ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագ...
Լիբանանի արտաքին գործերի նախարարությունը Իրանի դեսպան Մոհամմադ Ռեզա Շեյբանիին հայտարարել է անցանկալի անձ։ Այս մասին ասվո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ընդդիմադիր պատգամավորն անդրադարձել է իշխանության քաղաքականությանը՝ նշելով...
Սույն թվականի Մարտի 24-ին` տեղական ժամանակով ժամը 14:10-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 10։10-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանութ...
Ազգային ժողովի նիստում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ներկայացրել է «Եվրասիական տնտեսական միության և դրա անդամ պե...
Ուկրաինայում ընթացող պատերազմը կարող է շարունակվել ևս երեք տարի, և այդ սցենարին նախապատրաստվելու նպատակով իշխանություննե...
ԿԳՄՍՆ-ն մշակել է նախագիծ, որով առաջարկվում է, որ նախակրթարաններն ունենան հնարավորություն՝ ընդունելու երեխաներին 4-6 տարե...
Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ Յակուբ Ռեզազադեն հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հնարավոր բանակցու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ սխալ է համարում Աղդամում նկարահանվելը և կո...
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը պաշտոնապես ձևավորել է նոր ստորաբաժանում, որի հիմնական նպատակն է կանխատեսել և հակազդել առաջատար տեխնո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը քննադատում է ռևանշիստական հայտարարությունները՝ դրանք կապելո...
Ինչո՞ւ եք Արցախ ասում, ուզում եմ հասկանալ, ինձ հետաքրքիր է: Այդ դեպքում ինչո՞ւ եք վատ զգում, երբ ՀՀ-ի ինչ-որ տարածքների...
Եվրամիությունը կարող է նավեր ուղարկել Հորմուզի նեղուց միայն Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ռազմական գործողությունների ավարտի...
Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները ձերբակալել են գազային ատրճանակով սպառնացող անձին: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանո...
Իսրայելը շարունակում է հարվածներ հասցնել Իրանի և Լիբանանի թիրախներին՝ հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը հայտարարում է, որ Հայաստանի քաղաքական դաշտում առկա են երկու...
«Երբ Ռոբերտ Քոչարյանն իր ասուլիսի ժամանակ ասում է, որ այսօրվա պայմաններում 29 743 քմ-ի սահմաններում սահմանափակվելը ուտոպ...
Ես շատ գիտակցաբար գրել եմ պատգամավորի մանդատից հրաժարվելու դիմում, որովհետև չեմ ուզել և ուզում, որ իմ խորհրդարանական գոր...
Երեկ ռադիոլսողներից մեկը Auroranews-ին տեսանյութ էր փոխանցել Աբովյան քաղաքի փողոցներից մեկի անմխիթար վիճակից: Արձագանքել...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ։ Տ...
Երեկ բժշկական կենտրոնններից մեկում ողբերգական դեպք է գրանցվել․ 40-ամյա ծննդկան է մահացել։ Ծննդաբերության ընթացքում կնոջ...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 24-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,79 դրամ է, վաճառքը՝ 379,35...
Իրանը կշարունակի ռազմական գործողությունները մինչև բոլոր տնտեսական պատժամիջոցների լիակատար վերացումը, ըստ «Ֆարս» լրատվակա...
Այսօր Հայաստանի քաղաքական դաշտում առկա են երկու օրակարգեր՝ խաղաղության և պատերազմի։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում գիտության ոլորտի ֆինանսավորումը 2017-ից աճել է շուրջ 180%-ով,...
«Երկու օր է, ինչ մտածում եմ Նիկոլ Փաշինյանի ու Արմինե Մոսիյանի միջադեպի մասին։ Կարծում եմ, կարիք չունեմ ասելու, որ երեխա...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՍՀՆ-ն հերքում է նախարարությունների միավորման մասին լուրերը՝ դրանք որակելո...
Իրանի կենտրոնական և հարավ-արևմտյան հատվածներում վնասվել են գազային ենթակառուցվածքների մի շարք օբյեկտներ։ Այդ մասին հայտն...
Reuters-ի հաղորդմամբ՝ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածներից 48 ժամ առաջ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հեռախոսա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում այսօր սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ–Իսրայելական հարվածներով Իրանի շուրջ պատերազմը շարունակվում է արդեն 25...
«Լրատվամիջոցներից մեկը հերթական անգամ շրջանառության մեջ է դրել իրականությանը չհամապատասխանող կեղծ տեղեկություն, թե իբր ն...
Հայտնի են Համաշխարհային պատերազմի ժամանակ ապրելու համար 6 ամենաապահով երկրները։ Մասնագետները որոշել են այն երկրների ցանկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, թե Իրանի դեմ ռազմական գործողության գաղափարը առաջինը բարձրաձայնել է Պենտագոնի ղեկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆին համարում է ԱՄՆ-ի համար ամենաընդու...

Новости в одном предложении: Изменения в законе о банкротстве, волна бойкота в Европе
Прошедшие новости — кратко и содержательно. • В регионе Ближнего Востока наблюдается рост напряженности, обсуждаются соб...
Медицинский центр «Сурб Григористан Лусаворич» опубликовал разъяснение по случаю смерти 40-летней роженицы, призвав сред...
В ходе проверки объекта общественного питания, принадлежащего компании «ПРОГРЕСС8888» (г. Ереван, ул. Сафаряна, 6/4), ин...
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате: Роль Израиля в регионе представлена как значительная, особенно в конт...
Персидский залив открыт для безопасного международного судоходства, но только для тех стран, которые не участвуют в конф...
Нам в этом регионе необходим баланс, и проект TRIPP от Трампа - это именно тот баланс, который может принести долгосрочн...
Израиль играет большую роль в поставках оружия и различных военных технологий Азербайджану и выступает в регионе как одн...
Новости за последний час — кратко и по существу. Армения получит 39 млн евро в виде кредита для создания Единого центра...
С каждым днём всё труднее становится получать информацию о незаконно осуждённых армянах в Баку и их здоровье. Об этом в...
«Правительство Республики Армения в прошлом году получило кредит на сумму 220 миллионов долларов для удовлетворения жили...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно. Из России в Армению перевезен новый груз через территорию Азербайджана...
Иран прекратил поставки газа в Турцию после того, как Израиль на прошлой неделе атаковал крупное газовое месторождение в...
Иранский Исламский корпус стражей революции сообщил о ударах по различным городам Израиля и военным объектам США на Ближ...
Спутники «Расвет» в системе будут конкурировать с «Старлинком» Илона Маска, сообщает Bloomberg. «Москва стремится создат...
Из России в Армению перевезен еще один партий грузов через территорию Азербайджана. Об этом сообщают азербайджанские сре...
Прошедшие новости в кратком и содержательном виде: Перед парламентом были высказаны критические замечания по поводу рабо...
На посту секретаря Высшего совета национальной безопасности Ирана назначен Mohammad Baqer Zolqadr. Об этом сообщил дирек...
На товарных рынках цены на фьючерсы на золото выросли за одну тройскую унцию (31,1 грамма). Как сообщает APA-Economics с...
Иранский министр иностранных дел Аббас Арахчи, согласно израильскому изданию Ynet, передал секретное сообщение специальн...
Министерство иностранных дел Ливана объявило иранского посла Мохаммада Резу Шейбани нежелательной персоной. Об этом гово...
Прошедшие новости за последние часы в кратком и содержательном виде: Оппозиционный депутат прокомментировал политику вла...
24 марта текущего года, в 14:10 по местному времени (10:10 по Гринвичу) Сейсмологическая служба министерства внутренних...
На заседании Национального собрания министр экономики РА Геворг Павоян представил вопрос ратификации соглашения «О эконо...
Война, идущая на Украине, может продолжаться еще три года, и с целью подготовки к этому сценарию власти обсуждают соотве...
Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении разработало проект, в соответствии с которым детские сады пол...
Член национального комитета безопасности парламента Ирана Якуб Резазаде заявил, что возможности для переговоров с США в...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. Ален Симонян заявил, что считает ошибочным съемку в Агдаме и призвал...
Государственный департамент США официально сформировал новое подразделение, основной целью которого является прогнозиров...
Прошедшие часы в новостях — кратко и содержательно. Ален Симонян критикует реваншистские заявления, связывая их с повест...
Почему вы говорите Арцах, хочу понять, мне это интересно: почему вам становится плохо, когда некоторым территориям Армен...
Европейский Союз сможет отправить корабли в Ормузский пролив только после завершения военных действий США и Израиля прот...
Сотрудники гвардии полиции арестовали человека, угрожающего газовым пистолетом. Об этом сообщает МВД Армении. «24 марта...
Израиль продолжает наносить удары по целям в Иране и Ливане, заявил премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху. Он также...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном формате: Ален Симонян заявил, что на политической арене Армении сущес...
«Когда Роберт Кочарян говорит на своей пресс-конференции, что в нынешних условиях ограничение в 29 743 квадратных метров...
Я очень осознанно написал заявление об отказе от депутатского мандата, потому что не хотел и не хочу, чтобы мои парламен...
Вчера один из радиослушателей передал Auroranews видео, на котором запечатлено плачевное состояние одной из улиц города...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Ирана Сеядо...
Вчера в одном из медицинских центров произошел трагический инцидент: скончалась 40-летняя роженица. Во время родов состо...
Rate.am | Курс валют на 24 марта: средняя цена покупки американского доллара составляет 374,79 драмов, а продажи — 379,3...
Иран продолжит военные операции до полного снятия всех экономических санкций, заявил военный советник верховного лидера...
Сегодня в политическом поле Армении существуют две повестки дня—мир и война. Об этом в беседе с журналистами в НС заявил...
Прошедшие новости кратко и содержательно: В Армении финансирование науки с 2017 года увеличилось примерно на 180%, а сре...
«Два дня я размышляю о происшествии между Никола Пашиняном и Арменой Моссян. Я думаю, не нужно говорить, что агрессивно...
В результате оперативно-разыскных мероприятий, проведенных Антикоррупционным комитетом РА, было установлено, что директо...
Новости за прошедший час — кратко и содержательно. АШН опроверг слухи о слиянии министерств, назвав их фейковыми и необо...
В центральных и юго-западных областях Ирана повреждены несколько объектов газовой инфраструктуры. Об этом сообщает иранс...
По сообщениям Reuters, за 48 часов до удара США и Израиля по Ирану премьер-министр Израиля Биньямин Нетаниягу провел тел...
На территории Республики Армения сегодня ожидается безосадочная погода. Об этом сообщает Гидрометеорологический и монито...
Прошедшие события в сжатом и содержательном формате: Война вокруг Ирана, начатая ударами США и Израиля, продолжается уже...
«Одно из средств массовой информации очередной раз опубликовало недостоверную информацию, что якобы в настоящее время об...
Известны 6 самых безопасных стран для жизни во время мировой войны. Специалисты составили список стран, которые считаютс...
Президент США Дональд Трамп заявил, что идею военных действий против Ирана первым выдвинул глава Пентагона Пит Хегсет. П...
Администрация президента США Дональда Трампа рассматривает спикера парламента Ирана Мохаммада Багера Галибафу как наибол...