Լուրերը մեկ տողով. Փոփոխություններ սնանկության օրենքում, Եվրոպայում բոյկոտի ալիք
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մերձավոր Արևելքում լարվածության աճի և Իրանի շուրջ զարգացումների մասին քննա...
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնը պարզաբանում է տարածել 40-ամյա ծննդկանի մահվան դեպքի վերաբերյալ՝ հորդորելով Զ...
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից «ՊՐՈԳՐԵՍ8888» ՍՊ ընկերությանը պատկանող (ք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Իսրայելի դերը տարածաշրջանում ներկայացվել է որպես ազդեցիկ՝ հատկապես Ադրբեջա...
Հորմուզի նեղուցը բաց է անվտանգ միջազգային նավագնացության համար, բայց միայն այն երկրների համար, որոնք չեն մասնակցում Իրան...
Մեզ այս տարածաշրջանում անհրաժեշտ է հավասարակշռություն, և Թրամփի TRIPP նախագիծը հենց այդ հավասարակշռությունն է, որը կարող...
Իսրայելը մեծ դերակատարում ունի Ադրբեջանին զենք և տարբեր ռազմական սարքավորումներ մատակարարելու հարցում և տարածաշրջանում հ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանը կստանա 39 մլն եվրո վարկ՝ արտաքին տնտեսական գործունեության միասնա...
Գնալով ավելի ու ավելի դժվար է դառնում Բաքվում ապօրինի դատապարված հայերի, նրանց առողջության մասին տեղեկություններ ստանալը...
«ՀՀ Կառավարությունը նախորդ տարի Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների բնակարանային կարիքները հոգալու համար 220 մլն դոլար վարկ է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ռուսաստանից Հայաստան բեռների նոր խմբաքանակ է տեղափոխվել Ադրբեջանի տարածքով...
Իրանը դադարեցրել է գազի մատակարարումը Թուրքիա այն բանից հետո, երբ Իսրայելն անցյալ շաբաթ հարվածել է Հարավային Պարս խոշոր...
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել է Իսրայելի տարբեր քաղաքներում և Մերձավոր Արևելքում գտնվող ԱՄՆ...
«Ռասվետ» համակարգում գտնվող ռուսական արբանյակները կմրցեն Իլոն Մասկի «Սթարլինկի» հետ, հաղորդում է Bloomberg-ը։ «Մոսկվան ձ...
Ռուսաստանից Հայաստան բեռների ևս մեկ խմբաքանակ է տեղափոխվել Ադրբեջանի տարածքով։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ադրբեջանական լրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱԺ դիմաց հնչել են քննադատություններ 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի ա...
Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարի պաշտոնում նշանակվել է Մոհամմադ Բաղեր Զոլղադրը։ Տեղեկությունը...
Ապրանքային շուկաներում ոսկու ֆյուչերսների գները մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) դիմաց աճել են։ Ինչպես հաղորդում է APA-...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին, ըստ իսրայելական Ynet պարբերականի, գաղտնի ուղերձ է փոխանցել ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագ...
Լիբանանի արտաքին գործերի նախարարությունը Իրանի դեսպան Մոհամմադ Ռեզա Շեյբանիին հայտարարել է անցանկալի անձ։ Այս մասին ասվո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ընդդիմադիր պատգամավորն անդրադարձել է իշխանության քաղաքականությանը՝ նշելով...
Սույն թվականի Մարտի 24-ին` տեղական ժամանակով ժամը 14:10-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 10։10-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանութ...
Ազգային ժողովի նիստում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ներկայացրել է «Եվրասիական տնտեսական միության և դրա անդամ պե...
Ուկրաինայում ընթացող պատերազմը կարող է շարունակվել ևս երեք տարի, և այդ սցենարին նախապատրաստվելու նպատակով իշխանություննե...
ԿԳՄՍՆ-ն մշակել է նախագիծ, որով առաջարկվում է, որ նախակրթարաններն ունենան հնարավորություն՝ ընդունելու երեխաներին 4-6 տարե...
Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ Յակուբ Ռեզազադեն հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հնարավոր բանակցու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ սխալ է համարում Աղդամում նկարահանվելը և կո...
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը պաշտոնապես ձևավորել է նոր ստորաբաժանում, որի հիմնական նպատակն է կանխատեսել և հակազդել առաջատար տեխնո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը քննադատում է ռևանշիստական հայտարարությունները՝ դրանք կապելո...
Ինչո՞ւ եք Արցախ ասում, ուզում եմ հասկանալ, ինձ հետաքրքիր է: Այդ դեպքում ինչո՞ւ եք վատ զգում, երբ ՀՀ-ի ինչ-որ տարածքների...
Եվրամիությունը կարող է նավեր ուղարկել Հորմուզի նեղուց միայն Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ռազմական գործողությունների ավարտի...
Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները ձերբակալել են գազային ատրճանակով սպառնացող անձին: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանո...
Իսրայելը շարունակում է հարվածներ հասցնել Իրանի և Լիբանանի թիրախներին՝ հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ալեն Սիմոնյանը հայտարարում է, որ Հայաստանի քաղաքական դաշտում առկա են երկու...
«Երբ Ռոբերտ Քոչարյանն իր ասուլիսի ժամանակ ասում է, որ այսօրվա պայմաններում 29 743 քմ-ի սահմաններում սահմանափակվելը ուտոպ...
Ես շատ գիտակցաբար գրել եմ պատգամավորի մանդատից հրաժարվելու դիմում, որովհետև չեմ ուզել և ուզում, որ իմ խորհրդարանական գոր...
Երեկ ռադիոլսողներից մեկը Auroranews-ին տեսանյութ էր փոխանցել Աբովյան քաղաքի փողոցներից մեկի անմխիթար վիճակից: Արձագանքել...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ։ Տ...
Երեկ բժշկական կենտրոնններից մեկում ողբերգական դեպք է գրանցվել․ 40-ամյա ծննդկան է մահացել։ Ծննդաբերության ընթացքում կնոջ...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 24-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,79 դրամ է, վաճառքը՝ 379,35...
Իրանը կշարունակի ռազմական գործողությունները մինչև բոլոր տնտեսական պատժամիջոցների լիակատար վերացումը, ըստ «Ֆարս» լրատվակա...
Այսօր Հայաստանի քաղաքական դաշտում առկա են երկու օրակարգեր՝ խաղաղության և պատերազմի։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում գիտության ոլորտի ֆինանսավորումը 2017-ից աճել է շուրջ 180%-ով,...
«Երկու օր է, ինչ մտածում եմ Նիկոլ Փաշինյանի ու Արմինե Մոսիյանի միջադեպի մասին։ Կարծում եմ, կարիք չունեմ ասելու, որ երեխա...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՍՀՆ-ն հերքում է նախարարությունների միավորման մասին լուրերը՝ դրանք որակելո...
Իրանի կենտրոնական և հարավ-արևմտյան հատվածներում վնասվել են գազային ենթակառուցվածքների մի շարք օբյեկտներ։ Այդ մասին հայտն...
Reuters-ի հաղորդմամբ՝ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածներից 48 ժամ առաջ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հեռախոսա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում այսօր սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ–Իսրայելական հարվածներով Իրանի շուրջ պատերազմը շարունակվում է արդեն 25...
«Լրատվամիջոցներից մեկը հերթական անգամ շրջանառության մեջ է դրել իրականությանը չհամապատասխանող կեղծ տեղեկություն, թե իբր ն...
Հայտնի են Համաշխարհային պատերազմի ժամանակ ապրելու համար 6 ամենաապահով երկրները։ Մասնագետները որոշել են այն երկրների ցանկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, թե Իրանի դեմ ռազմական գործողության գաղափարը առաջինը բարձրաձայնել է Պենտագոնի ղեկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆին համարում է ԱՄՆ-ի համար ամենաընդու...

News in Brief: Changes to Bankruptcy Law, Wave of Boycotts in Europe
News from the past hour summarized: Increased tensions in the Middle East and developments surrounding Iran were discuss...
The Surb Grigor Lusavorich Medical Center has issued a statement concerning the death of a 40-year-old expectant mother,...
During an inspection conducted by the inspectors of the Food Safety Inspection Body of Armenia in a public catering faci...
Recent news summarized and highlighted: Israel's Role: Israel's influence in the region has been presented as significan...
The Strait of Hormuz is open for safe international navigation, but only for countries that are not involved in hostilit...
We need balance in this region, and Trump’s TRIPP project represents that balance, which could bring long-term peace to...
Israel plays a significant role in supplying weapons and various military equipment to Azerbaijan and acts as one of the...
News from the past hour, concise and substantive. Armenia will receive a loan of 39 million euros to establish a unified...
It is becoming increasingly difficult to obtain information about illegally convicted Armenians in Baku and their health...
“Last year, the Armenian Government took a $220 million loan to address the housing needs of those forcibly displaced fr...
News from the last hour summarized and presented concisely. New shipments from Russia to Armenia have been transported t...
Iran has halted gas supplies to Turkey following strikes by Israel on a major gas field in South Pars last week, Bloombe...
The Islamic Revolutionary Guard Corps of Iran has announced strikes against various cities in Israel and military facili...
Russian satellites within the 'Rasvet' system will compete with Elon Musk's 'Starlink', according to Bloomberg. 'Moscow...
Another batch of cargo has been transported from Russia to Armenia via Azerbaijani territory. This information has been...
Yesterday's news, summarized and substantial: Criticism was voiced in front of the National Assembly regarding the work...
Mohammad Baqer Zolghadr has been appointed as the new Secretary of Iran's Supreme National Security Council. This inform...
Gold futures prices have increased in commodity markets, with the price per troy ounce (31.1 grams) rising. According to...
According to the Israeli publication Ynet, Iran's Foreign Minister Abbas Araghchi has secretly conveyed a message to US...
The Lebanese Ministry of Foreign Affairs has declared Iranian Ambassador Mohammad Reza Sheybani a persona non grata. Thi...
Last hour's news summarized and content-rich: The opposition MP commented on the government's policy, highlighting incre...
On March 24 of this year, at 14:10 local time (10:10 GMT), the Seismic Protection Territorial Service of the Ministry of...
During a session of the National Assembly, Armenia's Minister of Economy, Gevorg Papoyan, presented the agreement on eco...
The ongoing war in Ukraine could continue for another three years, and to prepare for this scenario, the authorities are...
The Ministry of Education, Science, Culture and Sports has developed a proposal suggesting that preschools be allowed to...
The member of Iran's Parliament National Security Commission, Yakub Rezazadeh, stated that possible negotiations with th...
News from the past hour summarized and substantive: Alen Simonian has stated that filming in Aghdam is a mistake and cal...
The U.S. State Department has officially formed a new division aimed at predicting and countering emerging threats posed...
Yesterday's news summarized and concise: Alen Simonian criticizes revanchist statements, linking them to the war agenda...
“Why do you call it Artsakh? I want to understand, I’m curious: In that case, why do you feel bad when someone gives Aze...
The European Union can only send ships to the Strait of Hormuz after the end of military operations by the United States...
The police have arrested an individual who threatened others with a gas pistol. This information has been reported by th...
Israel continues to strike targets in Iran and Lebanon, stated Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. He also mentio...
Latest news in a concise format: Alen Simonian states that there are two main agendas in Armenia's political field: peac...
“When Robert Kocharyan says during his press conference that limiting ourselves to 29,743 square kilometers under today’...
I have very consciously written a letter of resignation from my parliamentary mandate because I do not want and do not w...
Yesterday, a listener sent a video to Auroranews showcasing the deplorable condition of one of the streets in Abovyan ci...
The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, held a telephone conversation with the Iranian Foreign M...
A tragic incident occurred yesterday at one of the medical centers where a 40-year-old pregnant woman lost her life. Dur...
Rate.am | As of March 24, the average purchase price of the US dollar is 374.79 AMD, and the selling price is 379.35 AMD...
Iran will continue military operations until the complete removal of all economic sanctions, stated the military advisor...
Today, there are two agendas in Armenia's political arena: peace and war. This was stated by the Speaker of the National...
Recent news summarized concisely: Financing for the science sector in Armenia has increased by approximately 180% since...
“For the past two days, I have been thinking about the incident between Nikol Pashinyan and Armine Mosiyan. I believe th...
The Criminal Procedure initiated by the Anti-Corruption Committee of Armenia has established that the director of the Se...
Brief and substantive news from the past hour: The Ministry of Health has denied reports about the merger of ministries,...
A series of gas infrastructure objects in central and southwestern Iran have been damaged. This information was reported...
According to Reuters, just 48 hours before strikes by the US and Israel against Iran, Israeli Prime Minister Benjamin Ne...
Today, dry weather is expected across the territory of the Republic of Armenia. This information is reported by the Hydr...
Yesterday's news summarized and succinct: The war around Iran continues for 25 days amid US-Israeli strikes, affecting a...
"One media outlet has again circulated false information not corresponding to reality, claiming that the issue of mergin...
Six countries have been identified as the safest places to live during a world war. Experts have determined this list ba...
U.S. President Donald Trump has announced that the idea of military action against Iran was first brought up by Pentagon...
The Trump administration considers Mohammad Bagher Qalibaf, the speaker of Iran's parliament, to be the most acceptable...