Երևանում երթևեկության 3146 խախտում՝ 1շաբաթում․ պարեկների ծառայության արդյունքները մայրաքաղաքում և մարզերում
Հունիսի 10-17-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 3146 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 75 մեքենա։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ մասնավորապես, հայտնաբերվել է ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարող՝ 101, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 177 անձ։ Հայտնաբերվել են հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 18, չամրակապված վարելու՝ 433, վարելիս ծխախոտային արտադրատեսակ օգտագործելու՝ 180, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝ 124, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 71 և 1476 այլ իրավախախտումներ։ 96 մեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 141-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 65-ը՝ արտաքին լուսային սարքերի անսարքությամբ, 183-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի այդ, տարբեր կասկածանքներով ձերբակալվել ու բաժիններ է տարվել 45 անձ։
Նույն ժամանակահատվածում մարզերում պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 12973 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածքներ տեղափոխելով 148 տրանսպորտային միջոց։ Հայտնաբերվել է ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարող՝ 206, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 701 անձ։ Հայտնաբերվել են հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 51, չամրակապված վարելու՝ 3223, վարելիս ծխախոտային արտադրատեսակ օգտագործելու՝ 239, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝419, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 40, արագության գերազանցման՝ 1174 և 3702 այլ իրավախախտումներ։ 502 մեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 1576-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 517-ը՝ արտաքին լուսային սարքերի անսարքությամբ, որից 136-ը՝ բեռնատարներ, 167-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի դրանից՝ տարբեր կասկածներով ձերբակալվել ու բաժիններ է տարվել 29 անձ։
Բոլոր քաղաքացիները ձայնագրվելու են, իրենց հետևելու են․ Սամվել Մարտիրոսյան
Այս օրենքով գրեթե ամբողջ Երեւանը ընկնում է տեսախցիկների վերահսկողության տակ: Այս մասին ասել է Տեղեկատվական անվտանգության...
Մարզպետի աշխատակազմը՝ տեղեկատվության մասին, թե «Տիգրանաշենի բնակիչներին պատրաստում են գյուղը դատարկելուն»
Լրատվամիջոցներից մեկում հրապարակվել է տեղեկատվություն, համաձայն որի՝ «Տիգրանաշենի բնակիչներին պատրաստում են գյուղը դատար...
Ձվի մեծությամբ կարկուտի հետևանքով 30-ից ավելի տան տանիք ու 10-ից ավելի մեքենա է վնասվել. Պրիվոլնոյեի գյուղապետ
Լոռու մարզի Պրիվոլնոյե գյուղում հունիսի 16-ին տեղացած կարկուտի հետևանքով 30-ից ավելի տան տանիք է վնասվել ու 10-ից ավելի...
Երևանում խաչմերուկներից մեկում կկազմակերվի վճարովի ավտոկայանտեղի
Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարություն է տարածել․«Հունիսի 21-ից Երևանի Պուշկինի - Աբովյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Պու...

3,146 Traffic Violations in Yerevan in One Week: Results of Patrol Services in the Capital and Regions
From June 10 to 17, during operations in the capital, Yerevan patrol officers detected 3,146 traffic violations and towed 75 vehicles to designated areas. The police reported that specifically, 101 drivers were found to be operating vehicles under the influence, while 177 individuals were driving without a valid driver’s license. Other violations included issues related to registration plates (18), not wearing seatbelts (433), using tobacco products while driving (180), using mobile phones while driving (124), pedestrians crossing in unauthorized areas (71), and 1,476 other offenses.
Moreover, 96 vehicles were operated without insurance contracts, 141 had not undergone technical inspection, 65 had faulty external lighting devices, and 183 had tinted windshields and side windows. In addition, 45 individuals were arrested on various suspicions and taken to police stations.
During the same period, police in the regions detected 12,973 traffic violations, towing 148 vehicles to secure locations. There were 206 cases of individuals driving under the influence and 701 without a driver’s license. Additionally, offenses related to registration plates (51), not wearing seatbelts (3,223), using tobacco while driving (239), using mobile phones while driving (419), pedestrians crossing in unauthorized areas (40), exceeding speed limits (1,174), and 3,702 other violations were noted.
In the regions, 502 vehicles were operated without insurance contracts, 1,576 had not passed technical inspections, 517 had faulty external lighting devices, which included 136 trucks, and 167 vehicles had tinted front and side windows. Furthermore, 29 individuals were arrested on various suspicions.