Նեթանյահուն շնորհավորել է Թրամփին. Իրանը կրկին ձախողեց
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն շնորհավորել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ամերիկացի օդաչուի փրկության կապակցությամ...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հեռախոսազրույց են ունեցե...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ Իրանը վերջին երկու տարիներին զգալի միջոցներ է ուղղել հրթիռա...
Ապրիլի 5-ին Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հարթավան-Ափնագյուղ ավտոճանապարհի 59-րդ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի էներգետիկ օբյեկտներին հարվածելու սպառնալ...
Կիևի հիմնական նպատակը Ռուսաստանի տնտեսության թուլացումն է, սակայն Իրանի դեմ պատերազմը խոչընդոտում է այդ գործընթացին, քան...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը արձագանքել է ապրիլի 1-ին Մոսկվայում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել Իրանին անհապաղ բացել Օրմուզի նեղուցը՝ հակառակ դեպքում սպառնալով լուրջ հետևանքներով։...
«Պաշտպան հայրենյաց» ծրագիրն այսօր արդեն դարձել է կերպափոխվող բանակի կարևոր առանցքը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ պաշտպանութ...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ղարաբաղի պատկանելության վերաբերյալ որոշումը կայացրել է Երև...
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդա, Եվրոպայի չեմպիոն Համլետ Մանուկյանը ոսկե մեդալ նվաճեց աշխարհի գավաթի խաղարկու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Axios-ին հայտնել է, որ Իրանի տարածքում խոցված F-15 կործանիչի անձնակազմի անդամից ստացված հաղորդ...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր ուղերձում անդրադարձել է Հարության տոնի խորհրդին։ «Հարության տոնի մեծ Ավետիսը դարեր շ...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը իրավունք ունի ընտրական գործընթացների համատեքստո...
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ հայկական կողմը ըմբռնումով է մոտեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտին...
Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հայտարարել է, որ Հայաստանի՝ Եվրամիությանը միանալու դեպքում կարող է դադարել ավիա...
Սուրբ Աննա եկեղեցում Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպից հետո կալանավորված 18–ամյա Դավիթ Մինասյանը շատ թույլ...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցերի իր էջերում տեսանյութ է հրապարակել Երևանի Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցուց, որտ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ապրիլի 6-10-ին Երևանում և հանրապետության տարբեր շրջաններում սպասվում են պա...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը պատգամ է հղել Սուրբ Հարության տոնի առիթով։ «Յանուն Հօր եւ Որդւոյ եւ Հոգւոյ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Բեյրութի հայկական շրջաններում պայթյուններ չկան, սակայն ուժգին հարվածների ձ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպով կալանավորված Դավիթ Մինասյանը շարունակում է մ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Լավրովը հայտնել է, որ Հայաստանը ըմբռնումով է մոտեցել Ռուսաստանի մտահոգությ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Առաջիկա օրերին սպասվում է փոփոխական եղանակ՝ տարբեր շրջաններում տեղումներով,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Պեսկովը հայտարարել է, որ Հայաստանը չի կարող միաժամանակ անդամ լինել ԵԱՏՄ-ին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՊՆ-ն հրապարակել է տեսանյութ՝ զորամասերում Զատկի տոնական պատրաստությունների...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մահացել է գրող, հասարակական-քաղաքական գործիչ Զորի Բալայանը՝ Ղարաբաղյան շար...
NASA-ն հրապարակել է «Արտեմիս-2» առաքելության լուսանկարներն ու տեսանյութերը, որոնք նկարահանվել են անմիջապես «Օրիոն» տիեզե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՀՀ ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են, սակայն փակ են Ամբերդի ուղղութ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մայրաքաղաքում և հանրապետության տարածքում ապրիլի 7-9-ին սպասվում են տեղումն...

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has congratulated U.S. President Donald Trump on the rescue of an American pil...
The Minister of Foreign Affairs of Russia, Sergey Lavrov, and the Minister of Foreign Affairs of Iran, Abbas Araqchi, ha...
The Israeli Defense Minister, Israel Katz, has stated that Iran has directed significant resources towards the developme...
On April 5, an emergency call was received by the operational management center of Aragatsotn Province regarding a traff...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi has stated that the threats of attacks on Iran's energy facilities by the Uni...
Kyiv's main objective is to weaken Russia's economy; however, the war against Iran is hindering this process, as Moscow...
The Foreign Ministry of Azerbaijan has responded to the meeting between President Vladimir Putin of the Russian Federati...
U.S. President Donald Trump has called on Iran to immediately open the Strait of Hormuz, threatening serious consequence...
Today, the "Defender of the Homeland" program has become an essential hub for the transforming army. This was stated by...
The press secretary of the President of Russia, Dmitry Peskov, stated that the decision regarding the ownership of Nagor...
Member of the Armenian gymnastics team and European champion Hamlet Manukyan has won a gold medal in the latest stage of...
U.S. President Donald Trump has revealed to Axios that the message received from the crew member of an F-15 fighter jet...
Former President of Armenia, Serzh Sargsyan, has addressed the significance of the Resurrection holiday in his recent me...
The press secretary of the Russian President, Dmitry Peskov, has stated that Russia has the right to understand Armenia'...
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has stated that the Armenian side has approached the concerns raised by Russian P...
Russian Deputy Prime Minister Alexey Ovechuk has stated that if Armenia joins the European Union, air communication with...
Following the incident at St. Anna Church involving Prime Minister Pashinyan, the detained 18-year-old David Minasyan is...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, has shared a video on his social media accounts from the Saint Gregory t...
Brief and substantial news from the past hour: From April 6-10, periodic precipitation is expected in Yerevan and variou...
His Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, has sent a message on the occasion of Ea...
Recent news in brief: No explosions reported in the Armenian neighborhoods of Beirut, but loud strikes can be heard; the...
Recent news summarized and concise: David Minasyan, detained over the St. Anna Church incident, remains in intensive car...
Last hour's news summarized and content-rich. Lavrov stated that Armenia has approached Russia's concerns with understan...
Recent news summarized: Variable weather is expected in the coming days, with precipitation in various regions, snow in...
Last hour's news, concise and substantive: Peskov stated that Armenia cannot simultaneously be a member of the EAEU and...
Here are the news highlights from the past hour: The Ministry of Defense has released a video showcasing Easter preparat...
Last hour's news summarized and substantive. The writer and public-political figure Zori Balayan has passed away; he was...
NASA has released photographs and videos from the Artemis 2 mission, captured directly from inside the Orion spacecraft....
Recent news highlights in brief: The highways of Armenia are mostly passable, but the high mountainous areas towards Amb...
Latest news summarized and informative: Precipitation is expected in the capital and throughout the republic from April...