Մելանյա Թրամփի ֆիլմը լավագույն արդյունքներն է գրանցել վավերագրական կինոյում
ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփի մասին ֆիլմը կինոթատրոններում ցուցադրվում է տասնամյակից ավելի վավերագրական ֆիլմի լավագույ...
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է. «Քաղաքական սուտը՝ որպես պետական քաղաքականություն «Արցախը վաղուց էր հանձնված» թեզը...
Թուրքիան, Եգիպտոսը և Կատարը աշխատում են այս շաբաթ Անկարայում ԱՄՆ հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթքոֆի և Իրանի բարձրաստիճան պաշ...
Փետրվարի 1-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեն...
UFC թեթև քաշային կարգի մարտիկ Բենուա Սեն-Դենին հայտարարել է իր հավակնոտ պլանների մասին՝ Սիդնեյում կայացած UFC 325 մրցաշա...
ԱՄՆ Արդարադատության նախարարության կողմից հրապարակված «Ջեֆրի Էպշտեյնի գործի» նոր փաստաթղթերում նույնպես հիշատակվում է Ադր...
ՄԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Ժիրայր Անանյանը ելույթ է ունեցել «Իրավիճակը Միջին Արևելքո...
Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինը կոչ է անում յուանին ձեռք բերել համաշխարհային պահուստային արժույթի կարգավիճակ, ըստ Financia...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը Իսրայելի պաշտպանության բանակի շտաբի պետ Էյալ Զամիրի հետ քննարկել է իսրայելակ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծիք է հայտնել, որ Կուբան անկման վիճակում է՝ հավելելով, որ Միացյալ Նահանգները բանակցությունն...
Թեհրանը և Վաշինգտոնը կարող են վերսկսել միջուկային համաձայնագրի շուրջ բանակցությունները, եթե ԱՄՆ բանակցային թիմը հետևի ԱՄ...
Եվրամիությունը քննարկում է Ղրղզստանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հարցը՝ Ռուսաստանին սահմանափակող միջոցառումները շրջանցել...
Ռուսաստանի Կիրովի մարզում երկաթուղու մի հատվածում ռելսերից դուրս է եկել 21 բեռնատար գնացքի վագոն։ Միջադեպի հետևանքով տու...
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում տեղի է ունեցել նախագահ Պետր Պավելի աջակցության հանրահավաք՝ նրա և արտաքին գործերի նախարար Պե...
Ռուս սենատոր Ալեքսեյ Պուշկովը կարծում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Իրանին կառաջարկի որոշակի գործարք, ինչպես դա արեց Վ...
Փետրվարի 1-ին՝ ժամը 19:45-ի դրությամբ, սաստիկ բքի պատճառով Մեղրիի լեռնանցքը ժամանակավորապես փակ է միայն կցորդով տրանսպոր...
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնեմ բոլոր այն մարդկանց, ով նայել է մեր երեկվա պոդկաստը ամբողջությամբ և չի արել մակերեսայի...
Միլիարդատեր Ռոբերտ Քոչարյանը բողոքում է, որ Նիյոլ Փաշինյանը փող է սիրում։ Այս մասին գրել է «Իրազեկ քաղաքացիաների միավորո...
ԱՄՆ զինված ուժերը կարող են սահմանափակ ավիահարվածներ հասցնել Իրանին, եթե ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր հրաման տա հարձակ...
Պենտագոնը լրացուցիչ ՀՕՊ միջոցներ է տրամադրում՝ Իսրայելին, ԱՄՆ արաբ դաշնակիցներին և ամերիկյան զորքերին Իրանի հարձակման դե...
Կիևը չպետք է ընդունվի ԵՄ մինչև Բալկանյան երկրների անդամակցությունը, հայտարարել է Իտալիայի արտաքին գործերի նախարար Անտոնի...
Դանիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ երկրի կենտրոնական մասում գտնվող Կորսյորի ռազմածովային բազայում տե...
Եվրամիության ղեկավարությունը կորցրել է իր հանգստությունը և վարում է քաղաքականություն, որը հակասում է իր սեփական երկրների...
Մարոկկոյի հյուսիսում գտնվող Էլ Քսար Էլ Քեբիր քաղաքում ջրհեղեղի պատճառով 20,000 մարդ տարհանվել է։ Ավելի վաղ լրատվամիջոցնե...
Այսօր Իրանի Բուշեր նահանգի Ասալույե քաղաքում 5.2 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում են իրանական լր...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հանձնարարել է Հայրենիքի անվտանգության նախարար Քրիստի Նոեմին ապահովել, որ ներգ...
Փետրվարի 1-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը կարծում է, որ ԱՄՆ-ն հարված կհասցնի Իրանին 48 ժամվա ընթացքում։ «Ես սպասում եմ Իրանին հ...
Նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Իրանը կողմ է Միացյալ Նահանգների հետ լարվածության խաղաղ կարգավորմանը և հետաքրք...
Ադրբեջանական APA գործակալությունը հաղորդում է, որ այսօր Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքով Հայաստան է ուղարկվել հացահատիկ...
«Հետքի» տեղեկություններով՝ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Վազգե...
Անթալիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 8 մարդ զոհվել է, 26-ը՝ վիրավորվել։ «Նախնական տվյալներով՝ նրանք տեղացի քաղաքացիներ...
Փրկարարները քարերը հեռացրել են ճանապարհի երթևեկելի հատվածից․ երթևեկությունը երկկողմանի վերականգնվել է։ Այդ մասին հայտնու...
Եվրոպան փորձում է «սեպ խրել» Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև հարաբերություններում, ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սեր...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինայի, Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների ներկայացուցիչների միջ...
Սա Հայաստանն է, էստեղ կանայք՝ մայրերը, քույրերը, դուստրերը կամ ուղղակի պարզապես կանայք մեր հարգանքի ու հիացմունքի առարկա...
Երևանում փետրվարի 1-ի ցերեկը, 5-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 2-4-ին սպասվում են տեղումներ՝ ձյան և ձ...
Փետրվարի 2-ին՝ ժամը 10։44-ին, Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստաց...
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Էդմոն Մարուքյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, և նշել՝ չի կարող դ...
Աբու Դաբիում ընթացող բանակցություններին մասնակցող Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչները ավելի քան երբևէ հետաքրքրված...
«Վարչաբենդի» միջոցառումն անցկացնելու համար պետբյուջեից 0 դրամ է ծախսվել։ Իմ տեղեկություններով՝ այն կուսակցության միջոցնե...
Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնում մատուցվեց Սուրբ և Անմահ պատարագ` ձեռամբ Հայր Հովհաննես Թորգոմյանի և մասնակցությամբ Շիրակի...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ն պատերազմ սկսի, այն կընդունի տարածաշրջանային մասշտաբներ։...
Ներկա պահին իրականացվում են տեխնիական աշխատանքներ, և հարկային էլեկտրոնային համակարգերը որոշակի ժամանակ հնարավոր է լինեն...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արմավիրի մարզի Մրգաշատ գյուղի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագի: Նր...
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամ Միհրան Հարությունյանը երկարատև դադարից հետո իր առաջին հա...
Իրանը որոշել է եվրոպական բանակները «ահաբեկչական խմբավորումներ» համարել՝ ի պատասխան ԵՄ-ի կողմից Իսլամական հեղափոխության պ...
Փետրվարի 1-ին, ժամը 08։40-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստ...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Փողն ունեն, գիտեն իրենց ամեն ինչ...
Փետրվարի 1-ին՝ ժամը 10:10-ի դրությամբ շարունակվում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները: Այս մաս...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Գրենլանդիայի վերաբերյալ Եվրոպայի հետ բանակցություններն արդեն ընթացքի մեջ են,...
Թրամփը կոչ է արել Օբամային անհապաղ ձերբակալել Ռուսաստանի հետ համագործակցության մեղադրանքներով։ Նա պնդել է, որ Օբաման հրա...
Հնդկաստանը կգնի վենեսուելական նավթ՝ իրանականի փոխարեն։ Այս մասին հայտարարել է Թրամփը։ «Մենք արդեն վերջնականապես հաստատել...
Այսօր և առաջիկա 3 օրերին Հայաստանի առանձին շրջաններում տեղումներ կգրանցվեն, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն...

The film about the First Lady of the United States, Melania Trump, is being showcased in theaters with one of the best d...
Political scientist Suren Surenyan writes: “Political falsehood as state policy is encapsulated in the narrative that ‘A...
Turkey, Egypt, and Qatar are working to organize a meeting between US Special Envoy Steve Hanke and senior Iranian offic...
On February 1, the Chief of Defence Staff of the Indian Armed Forces, General Anil Chauhan, arrived in Armenia on an off...
UFC lightweight fighter Benoit Sen-Denin has announced his ambitious plans following an impressive victory over Dan Hook...
A new set of documents released by the U.S. Department of Justice regarding the "Jeffrey Epstein case" also mentions Aze...
The Deputy Permanent Representative of the Republic of Armenia to the United Nations, Zhirayr Ananyan, addressed the ope...
The President of China, Xi Jinping, has called for the yuan to acquire the status of a global reserve currency, as repor...
Israeli Defense Minister Israel Katz has discussed the military readiness of the Israel Defense Forces (IDF) with Chief...
U.S. President Donald Trump has stated that Cuba is in a state of collapse, adding that the United States is engaged in...
Tehran and Washington may resume negotiations regarding the nuclear agreement if the US negotiating team follows the dir...
The Rescue Service reports that the roads in the territory of Armenia are mostly passable. However, the roads leading fr...
The European Union is considering the imposition of sanctions against Kyrgyzstan for aiding Russia in circumventing rest...
In Russia's Kirov region, 21 freight train cars have derailed on a section of the railway. Fortunately, there are no rep...
A rally in support of President Petr Pavel took place in the capital of the Czech Republic, Prague, amidst a scandal inv...
Russian Senator Alexey Pushkov believes that U.S. President Donald Trump will propose a certain deal to Iran, similar to...
As of February 1 at 19:45, due to heavy snowfall, the Meghri Pass is temporarily closed for vehicles with trailers. This...
I want to thank everyone who watched our podcast yesterday in full and did not make superficial judgments. I acknowledge...
Billionaire Robert Kocharyan complains that Nikol Pashinyan loves money. This was stated by Daniel Ioannissian, coordina...
The US Armed Forces may carry out limited airstrikes on Iran if President Donald Trump orders an attack today, reports t...
The Pentagon is providing additional air defense measures to Israel, aimed at safeguarding against potential Iranian att...
The Italian Foreign Minister Antonio Tajani has stated that Ukraine should not be admitted to the EU until the accession...
The Danish Ministry of Defence has announced the deployment of a new anti-ship missile system at the Korsør naval base l...
The leadership of the European Union has lost its composure and is pursuing a policy that contradicts the interests of i...
In the city of El Ksar El Kebir in northern Morocco, 20,000 people have been evacuated due to flooding. Earlier reports...
Today, a 5.2 magnitude earthquake struck the city of Asaluyeh in Iran's Bushehr province. Iranian media reports indicate...
U.S. President Donald Trump has announced that he has instructed Homeland Security Secretary Kristi Noem to ensure that...
As of February 1, at 17:00, all inter-state and republican highways in Armenia are open. The organizations responsible f...
Serbia's President Aleksandar Vucic believes that the United States will strike Iran within 48 hours. He stated, “I expe...
President Masoud Pezeshkian has stated that Iran is in favor of a peaceful resolution of tensions with the United States...
The Azerbaijani APA agency reports that today, 25 wagons loaded with grain, totaling 1,746 tons, were sent to Armenia vi...
According to Hetq, a public criminal prosecution has been initiated against Vazgen Harutunyan, the head of the transport...
In Antalya, 8 people have been killed and 26 injured as a result of a bus accident. According to initial reports from th...
Rescuers have removed the rocks from the traversable section of the road; traffic has been restored in both directions....
Europe is trying to "drive a wedge" between Russia and the USA, stated Russia's Foreign Minister Sergey Lavrov. “Europe...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that the next phase of three-way negotiations involving representat...
This is Armenia, where women—mothers, sisters, daughters, or simply just women—are subjects of our respect and admiratio...
During the day on February 1 in Yerevan, weather is expected to be dry without precipitation. From February 2 to 4, ther...
On February 2, at 10:44 AM, the crisis management center of the Gegharkunik region emergency rescue service received a c...
The leader of the 'Enlightened Armenia' party, Edmon Marukyan, has published a video on his social media page, stating t...
Representatives from Russia and Ukraine participating in negotiations in Abu Dhabi are more interested than ever in achi...
“No money has been spent from the state budget for the ‘Varchabend’ event. According to my information, it has been orga...
A Holy and Immortal Liturgy was served at the Izmirlian Medical Center by Father Hovhannes Torgomyan, with the participa...
Iran's Supreme Leader Ali Khamenei has declared that if the United States starts a war, it will take on regional dimensi...
Currently, technical work is being carried out, and the tax electronic systems may be unavailable for a certain period o...
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the Sunday service at the Holy Mother of God Church in Mrgashat village,...
The former member of the Armenian national team in Greco-Roman wrestling, Mihran Harutyunyan, achieved his first victory...
Iran has decided to classify European armies as "terrorist groups" in response to the EU's designation of the Islamic Re...
On February 1, at 08:40, the Crisis Management Center of the Vayots Dzor Regional Rescue Service received information ab...
The Deputy Chief of Staff to the Prime Minister of Armenia, Taron Chakhoyan, wrote on his Facebook page: "They have mone...
As of February 1 at 10:10 AM, snow removal and salt-sand treatment operations are ongoing on the roads. This was reporte...
U.S. President Donald Trump has announced that negotiations with Europe regarding Greenland are already underway and tha...
Trump has called for the immediate arrest of Obama on charges of colluding with Russia. He claimed that Obama ordered th...
India will buy Venezuelan oil instead of Iranian oil, announced Trump. “We have already finalized that deal—the framewor...
Today and in the next three days, precipitation is expected in various regions of Armenia, with mixed rain and snow in t...
The Emergency Services have reported that the roadways in the Republic of Armenia are mostly passable. However, the road...