Առավոտյան 06։00-ին ավտոմեքենաների շարասյունը կմեկնի Սյունիքի դարպասներ` արգելելու վարչապետի մուտքը. Գորիսի քաղաքապետ
Գորիս համայնքի հարգելի բնակիչներ, առավոտյան ժամը 06։00-ին Գ․ Տաթևացու անվան հրապարակից ավտոմեքենաների շարասյունը կմեկնի Սյունիքի դարպասներ՝ արգելելու հայոց հողը օտարող, Սյունիքի երբեմնի…
Գորիս համայնքի հարգելի բնակիչներ, առավոտյան ժամը 06։00-ին Գ․ Տաթևացու անվան հրապարակից ավտոմեքենաների շարասյունը կմեկնի Սյունիքի դարպասներ՝ արգելելու հայոց հողը օտարող, Սյունիքի երբեմնի անառիկությունը խաթարող «վարչապետի» մուտքը Սյունիքի մարզ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանը:
«Սյունյաց հողը անարատ է, չարի սերմը բուն չի դնի, անարմատ է
Գորիս համայնքի հարգելի բնակիչներ, առավոտյան ժամը 06։00-ին Գ․ Տաթևացու անվան հրապարակից ավտոմեքենաների շարասյունը կմեկնի Սյունիքի դարպասներ՝ արգելելու հայոց հողը օտարող, Սյունիքի երբեմնի անառիկությունը խաթարող «վարչապետի» մուտքը Սյունիքի մարզ։ Բոլոր արժանապատիվ գորիսեցիներին կոչ ենք անում միանալ կամավոր շարժերթին։ Սա քաղաքական կողմնորոշում չէ և ոչ էլ որևէ կուսակցության նախաձեռնություն, սա Սյունեցիների արժանապատվության, անվտանգության և ֆիզիկական գոյության պայքարն է, համահայկական ընդվզումի արտահայտումը։ Մենք մեր սերունդներին ավանդ պետք է թողնենք՝ անարատ հողը նախնյաց․․․»:

At 06:00 AM, a convoy of cars will depart for the gates of Syunik to prevent the Prime Minister's entry, says Goris Mayor
Goris community members, at 6:00 AM, a convoy of cars will depart from the G. Tatevatsi Square towards the gates of Syunik to prevent the entry of the 'Prime Minister' who trades Armenian land and…
Goris community members, at 6:00 AM, a convoy of cars will depart from the G. Tatevatsi Square towards the gates of Syunik to prevent the entry of the 'Prime Minister' who trades Armenian land and disrupts the once impregnable security of Syunik. This announcement was made by Goris Mayor Arush Arushanyan on his Facebook page.
'The land of Syunik is pristine, evil seeds will not take root, it is rootless,' he emphasized.
'We urge all dignified residents of Goris to join this voluntary movement. This is not a political statement nor an initiative of any party; it is a fight for the dignity, safety, and physical existence of the people of Syunik, an expression of a nationwide resistance. We must leave a legacy for our generations—a pristine land from our ancestors.'