Լոռեցի 30-ամյա կինը բարեկամուհու 13.500 ԱՄՆ դոլարը կանխիկացրել և ծախսել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է 30-ամյա կնոջ կողմից առանձնապես խոշոր չափերի յուրացում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ Վանաձոր քաղաքի 63-ամյա բնակչուհին 13.500 ԱՄՆ դոլարով վաճառել է իր բնակարանը և այդ գումարը հայաստանյան բանկերից մեկում ձևակերպել ավանդ։ Վերջինս իր 30-ամյա բարեկամուհուն լիազորել է տիրապետել ավանդը՝ իրեն ՌԴ ուղարկելու նպատակով։
2019թ. հունիսից մինչև 2020թ. հունիսն ընկած ժամանակահատվածում 30-ամյա բարեկամուհին մաս-մաս կանխիկացրել և յուրացման եղանակով հափշտակել է իրեն վստահված` առանձնապես խոշոր չափերով` 6.461.307 դրամին համարժեք 13.500 ԱՄՆ դոլարը և ծախսել անձնական կարիքների համար։
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 30-ամյա կնոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
Նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

30-Year-Old Woman from Lori Cashes and Spends Her Friend's $13,500
The investigation into a criminal case regarding the embezzlement of a particularly large sum by a 30-year-old woman has concluded at the Lori Regional Investigation Department of the RA Investigative Committee. This was reported by the RA Investigative Committee.
According to the information obtained during the investigation, a 63-year-old resident of Vanadzor sold her apartment for $13,500 and deposited that amount in one of the banks in Armenia. She authorized her 30-year-old friend to manage the deposit with the aim of sending her to Russia.
Between June 2019 and June 2020, the 30-year-old friend cashed out and embezzled the entrusted deposit amounting to 6,461,307 drams, equivalent to $13,500, and spent it on personal needs.
Based on a sufficient combination of evidence, charges were brought against the 30-year-old woman under the first part of the third paragraph of Article 179 of the RA Criminal Code. The investigation has been completed, and the criminal case has been sent to the prosecutor overseeing the legality of the criminal proceedings with an accusative conclusion.