Օրվա ընթացքում Արցախ է վերադարձել ևս 1168 մարդ. ՌԴ ՊՆ
Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ մեկ օրում Արցախ է վերադարձել ևս 1168 արցախցի: Այս մասին ասված է ՌԴ Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքում:
Ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Արցախ վերադարձած քաղաքացիների ընդհանուր թիվն արդեն ավելի քան 27 հազար է:
«Ստեփանակերտի 8-րդ դպրոցում այսօր վերսկսվել է նաև ուսումնական գործընթացը: Ուսումնառությունը սկսել է ավելի քան 400 աշակերտ: Դպրոցը վերականգնվել է ռուս խաղաղապահների օգնությամբ»,- ասված է ՌԴ ՊՆ կայքում:
Ադրբեջանցիները սպիտակ դրոշով մոտեցել են սահմանը հսկող Տեղ համայնքի ջոկատին. մանրամասներ
Տեղեկություն է տարածվել, որ երեկ հայ-ադրբեջանական սահմանին միջադեպ է գրանցվել։ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքում, որը նոր քա...
ՊԲ-ն հրապարակել է նահատակված զինծառայողների նոր անուններ
Պաշտպանության բանակը ներկայացրել է Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների անունները.Պահ...

1168 More People Returned to Artsakh in One Day, Russian Defense Ministry
In one day, another 1168 residents of Artsakh have returned under the escort of Russian peacekeepers conducting a mission in Nagorno-Karabakh. This information was stated on the official website of the Russian Ministry of Defense.
The total number of citizens who have returned to Artsakh with the assistance of Russian peacekeepers has now exceeded 27,000.
Today, the educational process has also resumed at School No. 8 in Stepanakert. More than 400 students have started their studies. The school has been restored with the help of Russian peacekeepers, as reported by the Russian Ministry of Defense.