Երևանում բախվել են Գալուստ Սահակյանի որդու թանկարժեք Mercedes-ն ու 29-ամյա վարորդի VAZ 217030-ը
Այսօր, սեպտեմբերի 2-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 13։10-ի սահմաններում Շինարարների փողոցում բախվել են՝ Երևանի բնակիչներ՝ 29-ամյա Մաքսիմ Բարսեղյանի վարած VAZ 217030 մակնիշի 60 UU 990 համարանիշի և 47-ամյա Գուրգեն Մեսրոպյանի վարած Mercedes-Benz մակնիշի 01 AS 100 համարանիշի ավտոմեքենաները։ Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի հետևանքով, բարեբախտաբար, տուժածներ չկան։
Լրատվականի տեղեկություններով` Mercedes-ը պատկանում է Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, Հանրապետական կուսակցության անդամ Գալուստ Սահակյանի տղային՝ ՀՀ Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության նախկին պետ Արման Սահակյանին, ով ավտոմեքենայում չի եղել։
ՀՐԱՏԱՊ. Կրակոցներ Երևանում. վիրավորներից մեկը հանցագործ աշխարհում հայտնի «օրենքով գող» Կանևսկոյի քրոջ տղան է
Քիչ առաջ կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Հրազենային վնասվածքներով Երևանի տարբեր հիվանդանոցեր են տեղափոխվել, ըստ նախնական տե...
Ըստ նախնական տվյալների` հիվանդանոց տեղափոխված անձինք թունավորվել են տնային պայմաններում պատրաստված օղուց. ՍԱՏՄ
Այսօր առավոտյան ժամը 8:00 ՍԱՏՄ Արմավիրի մարզային կենտրոնը ահազանգ է ստացել այն մասին, որ Արմավիր բժշկական կենտրոն են տեղ...
ՀՐԱՏԱՊ. Հրդեհ՝ «Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ում. Կա երկու զոհ և չորս տուժած
Սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 12:08-ին Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Արմավիր գյո...

Collision in Yerevan Involves Expensive Mercedes of Galust Sahakyan's Son and VAZ 217030 Driven by 29-Year-Old
Today, on September 2, a car accident occurred in Yerevan. At around 1:10 PM, a collision took place on Shinararneri Street between the vehicles driven by 29-year-old Maxim Barseghyan, a resident of Yerevan, in a VAZ 217030 with license plate 60 UU 990, and 47-year-old Gurgen Mesropyan in a Mercedes-Benz with license plate 01 AS 100.
According to photojournalist Gagik Shamshyan from the scene, preliminary information indicates that, fortunately, there were no injuries resulting from the accident.
Reports indicate that the Mercedes belongs to Arman Sahakyan, the former head of the State Property Management Department under the Government of Armenia and the son of former National Assembly President and Republican Party member Galust Sahakyan, who was not in the vehicle at the time.