Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվել է ընդհանուր 4.030.053 մարդ
Աշխարհում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 276.498-ի, վարակվել է ընդհանուր 4.030.053 մարդ: worldometers-ի տվյալներով` կորոնավիրուսից առողջացել է 1 394 965 մարդ:
Այս պահին բուժում է անցնում 2.358.590 հիվանդ, 48.503-ի (2 տոկոս) վիճակը գնահատվում է որպես ծանր կամ կրիտիկական:
Վարակման դեպքերի մեծ մասը գրանցվել է Միացյալ Նահանգներում (1.322.164), որտեղ կորոնավիրուսից 78.616 մարդ է մահացել: Վարակումների թվով երկրորդ տեղում Իսպանիան է (260.117), երրորդ տեղում` Իտալիան (217.185), որին հաջորդում են Մեծ Բրիտանիան (211.364) եւ Ռուսաստանը (198.676):
Իրանը, որը երկար ժամանակ աշխարհում 2-3-րդ տեղում էր հաստատված դեպքերի քանակով, արդեն տասներորդ տեղում է հայտնվել: Համավարակի ամբողջ ընթացքում Իրանում ախտորոշվել էր կորոնավիրուսով վարակման 104 691 դեմք: Թուրքիան 9-րդ տեղում է` 135.569 վարակվածով:
Հայաստանում անցած 24 ժամվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 146 նոր դեպք: Ընդհանուր առմամբ, մայիսի 9-ի առավոտի դրությամբ երկրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 3175 դեպք: Ներկայումս բուժում է ստանում 1852 մարդ (նրանց թիվը մեկ օրում ավելացել է 94-ով): Առողջացել է 1267 մարդ (վերջին օրվա ընթացքում` 49), մահացել է 44 հիվանդ (ավելացել է մահվան մեկ դեպքով):
Կորոնավիրուսով վարակված եւս 2 քաղաքացի մահացել է այլ հիվանդությունների պատճառով: Նման դեպքերի ընդհանուր թիվը 12 է:
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 138 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 3313. Մահացել է 1 մարդ. ԱՆ
Հայաստանում մայիսի 10-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 138 նոր դեպք: Մահացել է 1 քաղաքացի:Վարակվածն...
Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 146 նոր դեպք, առողջացել է ևս 49-ը
ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ մայիսի 9-ի ժամը 11-ի դրությամբ՝ Հայաստա...
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասավ 3392-ի
79 նոր դեպք. կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը դարձավ 3392Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխ...
ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 146–ով,գրանցվել է 1 մահ
Հայաստանում մայիսի 12-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 146 նոր դեպք է գրանցվել: Այս մասին հայտնո...

Total of 4,030,053 People Infected with Coronavirus Worldwide
The number of victims of the coronavirus worldwide has reached 276,498, with a total of 4,030,053 people infected. According to data from worldometers, 1,394,965 individuals have recovered from the…
The number of victims of the coronavirus worldwide has reached 276,498, with a total of 4,030,053 people infected. According to data from worldometers, 1,394,965 individuals have recovered from the virus. Currently, 2,358,590 patients are undergoing treatment, with the condition of 48,503 (2 percent) being classified as serious or critical.
The majority of infection cases have been recorded in the United States (1,322,164), where 78,616 people have died from the virus. Spain follows in second place with 260,117 infections, while Italy ranks third with 217,185. The United Kingdom (211,364) and Russia (198,676) follow suit. Iran, which for a long time held the 2nd or 3rd position in terms of confirmed cases, has now fallen to the tenth position, with a total of 104,691 confirmed cases of coronavirus.
Turkey is in 9th place with 135,569 infections.
In Armenia, there were 146 new cases of coronavirus infection registered in the past 24 hours. As of the morning of May 9, a total of 3,175 coronavirus infection cases have been recorded in the country. Currently, 1,852 people are receiving treatment (an increase of 94 over one day). A total of 1,267 people have recovered (49 within the last day), and 44 patients have died (an increase of one death). Additionally, another 2 citizens who were infected with the coronavirus have died due to other diseases, bringing the total to 12.