2018-ին բանակում կոռուպցիան 422.236.614 դրամի վնաս է պատճառել
2018 թ. Հայաստանի զինված ուժերում արձանագրվել է կոռուպցիայի 182 դեպք: Փետրվարի 12-ին տարին ամփոփող նիստի ժամանակ տեղեկացրել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը: Նիստն անցկացվել է գլխավոր դատախազ Արթուր…
2018 թ. Հայաստանի զինված ուժերում արձանագրվել է կոռուպցիայի 182 դեպք: Փետրվարի 12-ին տարին ամփոփող նիստի ժամանակ տեղեկացրել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը: Նիստն անցկացվել է գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի նախագահությամբ: Նիստին ներկա է եղել նաեւ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Սա 66 դեպքով կամ 56,9 տոկոսով ավելին է, քան նախորդ տարի: Բոլոր դեպքերի վերաբերյալ նյութեր են նախապատրաստվել: 173 դեպքերով հարուցվել են քրեական գործեր: 86 անձանց վերաբերյալ43 քրեական գործեր ուղարկվել են դատարաններ: 2018թ. ընդհանուր առմամբ քրեական գործերով հիմնավորվել են 422.236.614 դրամի նյութական վնասի պատճառման փաստեր, ինչը 7.3 անգամ ավելի է 2017թ. ցուցանիշից: Մինչդատական վարույթում վերականգնվել է 410.653.037 դրամը, որը 8 անգամ գերազանցում է 2017թ.արդյունքը:

Corruption in the Army Caused Damage of 422,236,614 AMD in 2018
In 2018, the Armenian Armed Forces recorded 182 cases of corruption, as reported by the Office of the Prosecutor General on February 12 during a year-end meeting led by Prosecutor General Artur…
In 2018, the Armenian Armed Forces recorded 182 cases of corruption, as reported by the Office of the Prosecutor General on February 12 during a year-end meeting led by Prosecutor General Artur Davtyan. The Minister of Defense, Davit Tonoyan, was also present at the meeting.
This number represents an increase of 66 cases or 56.9 percent compared to the previous year. Materials have been prepared for all cases. Criminal cases have been initiated for 173 instances, with 43 cases against 86 individuals sent to courts. In total, facts have been established about material damage amounting to 422,236,614 AMD in criminal cases, which is 7.3 times more than the figures from 2017. In pre-trial proceedings, 410,653,037 AMD has been recovered, exceeding the outcome of 2017 by 8 times.