2026թ. հունվարի 8-ի դրությամբ Ադրբեջանի տարածքով երկաթուղու միջոցով Հայաստան է մտել 8485 տոննա ռուսական հացահատիկ․ Պապոյան
2025թ. Ադրբեջանի տարածքով երկաթուղու միջոցով Հայաստան է մտել 6580 տոննա հացահատիկ, որից 1000 տոննան ղազախական և 5580 տոննան՝ ռուսական, ինչպես նաև 1210 տոննա ադրբեջանական բենզին։ Այս մասին գրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«2026թ. հունվարի 8-ի դրությամբ Ադրբեջանի տարածքով երկաթուղու միջոցով Հայաստան է մտել 8485 տոննա ռուսական հացահատիկ և 4103 տոննա ճանապարհին է, ինչպես նաև ճանապարհին է 7600 տոննա ադրբեջանական նավթամթերք, որից 6100 տոննան բենզին է, 1500 տոննան՝ դիզել։
Ինչպես նշել էի նախորդիվ, ակնկալվում է մինչև 80 դրամ բենզինի և դիզելի գնանկում 1 լիտրի համար՝ նախորդ ամսվա գների համեմատ։
Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ այս զարգացումներով պայմանավորված, նավթամթերք վաճառող մյուս ընկերությունները ևս աշխատում են գների իջեցման ուղղությամբ»,- գրել է նա։
Թրամփը «կանաչ լույս» է տվել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների մասին օրինագծին. սենատոր
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը «կանաչ լույս» է տվել երկկուսակցական օրինագծին, որը թույլ է տալիս պատժամիջոցներ սահմանել Չինաստ...
Սիրիական բանակը պաշտոնապես հայտարարել է SDF-ի դեմ գործողությունների մասին
Սիրիական բանակը հայտարարել է Հալեպի Աշրաֆիե, Շեյխ Մաքսուդ և Բանի Զեյդ թաղամասերում գտնվող Սիրական դեմոկրատական ուժերի (S...
ԱՄՆ-ն հեռանում է դաշնակիցներից. Էմանուել Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը զգուշացրել է, որ Դոնալդ Թրամփի օրոք ԱՄՆ-ն «ազատվում է միջազգային կանոններից» և «աստիճ...
Առաջիկա և հետագա բոլոր կիրակիներին կմասնակցեմ սուրբ և անմահ պատարագի. նախապես չեմ հայտարարի՝ որտեղ. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և հայտնել, որ առաջիկա և հետագա բոլոր կիրակիներին կմ...

As of January 8, 2026, 8,485 Tons of Russian Grain Entered Armenia via Azerbaijani Territory: Papoyan
As of 2025, a total of 6,580 tons of grain entered Armenia through Azerbaijani territory via railway, including 1,000 tons from Kazakhstan and 5,580 tons from Russia, alongside 1,210 tons of…
As of 2025, a total of 6,580 tons of grain entered Armenia through Azerbaijani territory via railway, including 1,000 tons from Kazakhstan and 5,580 tons from Russia, alongside 1,210 tons of Azerbaijani gasoline. This information was reported by Armenian Minister of Economy Gevorg Papoyan.
According to Papoyan, as of January 8, 2026, a total of 8,485 tons of Russian grain has entered Armenia via Azerbaijani territory, with an additional 4,103 tons currently en route. Furthermore, 7,600 tons of Azerbaijani oil products are also on the way, which includes 6,100 tons of gasoline and 1,500 tons of diesel.
“As I mentioned previously, a price drop of up to 80 drams per liter for gasoline and diesel is expected compared to last month's prices. I am pleased to inform you that, in light of these developments, other oil product selling companies are also working towards lowering prices,” he stated.