Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1267, մահվան՝ 32 նոր դեպք
Հայաստանում դեկտեմբերի 4-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1267 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 140 959-ի:  ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային…
Հայաստանում դեկտեմբերի 4-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1267 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 140 959-ի:
ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը տեղեկացնում է, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 32 քաղաքացի, մահացածների թիվը 2309 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք: Դեկտեմբերի 5-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 586 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 35 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 2895-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 1076 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 116 066, փաստացի բուժվողներինը՝  21998 21 842 (մեկ օրում նվազել է 156-ով): Մեկ օրում արվել է 3305 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 526 148 թեստ:

As of December 4, Armenia has reported 1267 new cases of COVID-19 infection, bringing the total number of infected individuals to 140,959. The National Center for Disease Control and Prevention of…
As of December 4, Armenia has reported 1267 new cases of COVID-19 infection, bringing the total number of infected individuals to 140,959.
The National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health of Armenia has informed that in one day, 32 citizens have died from COVID-19, increasing the death toll to 2309.
Additionally, three patients infected with the virus have died from other illnesses in the same period. As of December 5, the total number of these deaths has reached 586.
Overall, in one day, 35 people have died, raising the overall death toll to 2895.
In terms of recoveries, 1076 individuals recovered in one day, totaling 116,066 recoveries. Currently, there are 21,998 active cases, a decrease of 156 from the previous day.