Ռուսաստանին դա պետք է պարտադրել․ Զելենսկի
Կրեմլը ծաղրում է պատերազմը կանգնեցնելու Արևմուտքի փորձերը։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, գրում է Lenta.Ru-ն։
«Այժմ Մոսկվայում բացահայտ ծաղրում են գործընկերների փորձերը՝ առաջ մղելու խաղաղության օրակարգը՝ անընդհատ նոր հարվածներ անօդաչու թռչող սարքերի կողմից, անընդհատ դաժան գնդակոծություններ։ Ռուսաստանին պետք է խաղաղություն պարտադրել, այս ամենը կդադարեցվի միայն ճնշման միջոցով»,- ասել է նա։
Զելենսկու խոսքով՝ Եվրոպան «Չի մոռանա այս պատերազմից բարոյական եզրակացություններ անել»։ Նա նաև կոչ է արել չանտեսել Ռուսաստանի գործողությունները։
«Նորմալացնել այն, ինչ նրանք արել են Բուչայում, Մարիուպոլում, մեր մյուս քաղաքներում և գյուղերում պարզապես անհնար է։ Մենք կշարունակենք աշխատել, որպեսզի Ռուսաստանի պատասխանատվություն կրի այս պատերազմի համար»,- եզրափակել է քաղաքական գործիչը ։