Եվրոպան շատ քարտեզներ ունի ԱՄՆ-ի դեմ․ Ֆոն դեր Լյայեն
Եվրամիությունն ունի բոլոր անհրաժեշտ գործիքները՝ ԱՄՆ-ի նոր մաքսատուրքերից պաշտպանվելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Անհրաժեշտության դեպքում մենք պատասխան միջոցառումների հուսալի ծրագիր ունենք, և մենք այն օգտագործում ենք։ Եվրամիությունը չի ցանկանում պատասխան միջոցներ ձեռնարկել պարտադիր կարգով: Ցանկանում ենք բանակցելով այս ամենին լուծում տալ»,-ասել է նա։
Եվրահանձնաժողովի ղեկավարի խոսքով՝ Եվրոպայի ուժը ոչ միայն առևտրի, այլև տեխնոլոգիաների մեջ է, իսկ եվրոպական բիզնեսը կարևոր է ամերիկյան տեխնոլոգիական ընկերությունների համար:
«Եվրահանձնաժողովը կարող է տարբեր իրավական գործիքներ օգտագործել պետական պայմանագրերի կամ շուկայում թվային գովազդի վաճառքի հասանելիությունը սահմանափակելու համար: Եվրոպան շատ քարտեզներ ունի»,- նշել է ֆոն դեր Լյայենը: