Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1174, մահվան՝ 24 նոր դեպք
Հայաստանում նոյեմբերի 29-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1174 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 134768-ի: ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային…
Հայաստանում նոյեմբերի 29-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1174 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 134768-ի:
ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 24 քաղաքացի, մահացածների թիվը 2142 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք: Նոյեմբերի 29-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 538 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 24 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 2680-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 885 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝  107 364, փաստացի բուժվողներինը՝  24 724։ Մեկ օրում արվել է  3064 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 509 029 թեստ։

1174 New Coronavirus Infections and 24 Deaths Reported in Armenia
As of November 29, Armenia has confirmed 1174 new cases of coronavirus infection, bringing the total number of infections to 134,768.
The National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health of the Republic of Armenia reports that in one day, 24 citizens died as a result of the virus, increasing the total death toll to 2142.
Additionally, there were 3 deaths in patients infected with the coronavirus who had other health conditions. As of November 29, the total number of these cases stands at 538.
Overall, in one day, 24 people have died, and the total number of deaths has reached 2680.
On the same day, 885 individuals recovered from the virus, bringing the total recoveries to 107,364, while the number of patients currently under treatment is 24,724.
In total, 3064 tests were conducted in one day, with a cumulative total of 509,029 tests performed to date.