Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1667 նոր դեպք. մահացել է 40 մարդ. ապաքինվել է 2366 մարդ
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1667  նոր դեպք. մահացել է 40 մարդ. ապաքինվել է 2366 մարդ
Հայաստանում նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 1667 նոր դեպք է գրանցվել, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 123646 դեպքի: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ…
Հայաստանում նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 1667 նոր դեպք է գրանցվել, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 123646 դեպքի: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների եւ վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Ընդհանուր թեստերի թիվը կազմում է 480445 վերջին մեկ օրում` 4459 նոր թեստավորում:
Փաստացի այս պահին բուժվում է 30504 պացիենտ. մեկ օրում նվազել է 739-ով:
Վերջին տվյալներով ապաքինվել է 90754 անձ` վերջին մեկ օրում 2366 անձ:
Մեկ օրում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահացել է 30 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1900 է:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 10 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 488 է:

1667 New Coronavirus Cases Registered in Armenia; 40 Deaths and 2366 Recoveries
As of November 20, at 11:00 AM, Armenia has recorded 1667 new cases of coronavirus, bringing the total number of infections to 123646. This was reported by the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health.
The total number of tests conducted has reached 480445, with 4459 new tests performed in the last day. Currently, 30504 patients are undergoing treatment, which is a decrease of 739 compared to the previous day.
According to the latest data, 90754 individuals have recovered, with 2366 recoveries reported in the last 24 hours. In the same day, 30 citizens have died due to the coronavirus, increasing the death toll to 1900. The previous day recorded 10 deaths where the patients tested positive for the virus, but the cause of death was attributed to other diseases. The total number of such cases stands at 488.