Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1520 նոր դեպք
Հայաստանում նոյեմբերի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1520 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 121 979-ի։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 31 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1870 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 9 դեպք։ Նոյեմբերի 19-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 478 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 40 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 2348-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 8319 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 88 388, փաստացի բուժվողներինը՝ 31 243 (մեկ օրում նվազել է 6839-ով): Մեկ օրում արվել է 3796 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 475 986 թեստ:
Ադրբեջանի զինված ուժերը փորձում են գրավել Բերդաշեն գյուղը. Wargonzo
Ադրբեջանի զինված ուժերը փորձում են գրավել Բերդաշեն գյուղը ՝ ի հեճուկս համաձայնագրի: Այս մասին @wargonzo-ին հայտնում են գ...
Շուշիի հանձնումը երբեք չի բարձրացվել, այն ի հայտ է եկել այս պատերազմի ընթացքում. Պուտին
ՌԴ նախագահը նշել է՝ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության վերջնական կարգավորմանը մոտ ենք եղել մի քանի անգամ, պատերազմից հնա...

1520 New Cases of Coronavirus Confirmed in Armenia
As of November 19, 1520 new cases of coronavirus infection have been confirmed in Armenia, bringing the total number of infected individuals to 121,979.
According to the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health of the Republic of Armenia, 31 citizens died from the virus in one day, raising the total number of deaths to 1870. In one day, 9 deaths were recorded among patients infected with the coronavirus who had other underlying diseases. As of November 19, the total number of these cases has reached 478.
In total, 40 people died in one day, and the overall death toll has now reached 2348. The number of recoveries in one day amounted to 8319, with the total number of recoveries being 88,388. The number of patients receiving treatment currently stands at 31,243, which is a decrease of 6839 in one day.
A total of 3796 tests were conducted in one day, with the overall number of tests performed to date reaching 475,986.