Արսեն Թորոսյանի նախկին տեղակալը 15.000.000 գրավով կազատվի կալանքից
Այսօր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը (նախագահությամբ Ա. Մաթևոսյանի) բավարարեց «Ղազարյան ընդ Փարթնըրս» գրասենյակի փաստաբաններ Տիգրան Ղազարյանի և Երեմ Դավթյանի՝ ՀՀ Առողջապահության նախկին փոխնախարար Արսեն Դավթյանի նկատմամբ ընտրված կալանքը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը՝ գրավի չափ սահմանելով 15.000.000 ՀՀ դրամը:
Այս մասին տեղեկացնում են «Ղազարյան ընդ Փարթնըրս» փաստաբանական գրասենյակից:
Սահմանված չափով գումարը վճարելուց և դրա մասին ապացույցը վարույթն իրականացնող մարմին ներկայացնելուց հետո Արսեն Դավթյանը կազատվի կալանքից:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա ապրիլի 2-ին դատարանը որոշում էր կայացրել կալանավորել օրեր առողջապահության փոխնախարար Արսեն Դավթյանին։
Նրան ԱԱԾ-ն մեղադրանք է առաջադրել առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար։
Արտակարգ դեպք Երևանում. Բերման են ենթարկվել գործարար, «Վեդի Ալկո»-ի Մանվել Ղազարյանը, նրա 2 տղաներն ու համակիրները
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր ՝ հուլիսի 7-ին, ոստիկանության կենտրոնական բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմու...
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ Վթար էներգետիկ համակարգում․ փոխվարչապետ
Այս պահին ունենք վթար էներգետիկ համակարգում։ Երևանի ՋԷԿ-ը և Հրազդանի 5-րդ բլոկը անջատված են։ Հանրապետությունով մեկ հնարա...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Կադրեր «օրենքով գող» Անդիկի հուղարկավորությունից. News.am
News.am-ը տեսանյութ է հրապարակել «օրենքով գող» Անդիկի հուղարկավորությունից: Հիշեցնենք, որ հուլիսի 2-ի գիշերը՝...
Մանվել Գրիգորյանի՝ Մանվել անունով թոռը զորակոչվել է բանակ. News.am
NEWS.am–ի տեղեկություններով՝ օրեր առաջ ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահ, կալանքի տակ գտնվող գեներալ Մանվել Գրիգորյանի թոռը՝...

Former Deputy Minister of Health Arsen Davtyan to be released on bail of 15,000,000 AMD
Today, the Court of General Jurisdiction of Yerevan (presided by A. Matevosyan) granted the motion of lawyers Tigran Ghazaryan and Yerem Davtyan from the law office "Ghazaryan and Partners" to…
Today, the Court of General Jurisdiction of Yerevan (presided by A. Matevosyan) granted the motion of lawyers Tigran Ghazaryan and Yerem Davtyan from the law office "Ghazaryan and Partners" to replace the detention of former Deputy Minister of Health Arsen Davtyan with bail, setting the bail amount at 15,000,000 AMD.
This information was reported by the law firm "Ghazaryan and Partners." Following the payment of the established amount and presenting proof of payment to the investigating authority, Arsen Davtyan will be released from custody.
It is reminded that on April 2 of this year, the court decided to detain the former Deputy Minister of Health, Arsen Davtyan. The National Security Service has charged him with receiving a bribe in particularly large amounts.