Մարտուն Գրիգորյանը հաղորդագրություն տարածեց
Սիրելի գյումրեցիներ, վերահաստատում եմ ասածս` ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու` դա հաստատ է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը հայտնել էր, որ դեռևս ոչ մի բանակցություն տեղի չի ունեցել Մարտուն Գրիգորյանի հետ։ Այս մասին ճեպազրույցում ասել է։
«Ես նախ պետք է համոզվեմ, որ Մարտուն Գրիգորյանը չի միանա ընդդիմությանը, դրանից հետո նոր մենք կանենք մեր հայտարարությունները, թե ով է նպաստում ՔՊ-ին։ Ես լսել եմ Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությունները, որ մենք պետք է ընդդիմադիրներով միանանաք և Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնի։ Հուսով եմ, որ Մարտուն Գրիգորյանը կպահպանի մեր պայմանավորվածությունները: Ես նրան թշնամու աչքերով չեմ նայում, կարող ենք նստել, քննարկել ու պայմանավորվել»,-ասել է նա։