ԵՄ-ն ընդլայնել է Բելառուսի դեմ պատժամիջոցները
ԵՄ-ն ընդլայնել է Բելառուսի դեմ պատժամիջոցները Եվրամիությունն ընդլայնել է Բելառուսի դեմ անձնական պատժամիջոցները՝ կապված ուկրաինական հակամարտության հետ։ Այս մասին ասվում է ԵՄ պաշտոնական ամսագրում հրապարակված համապատասխան փաստաթղթում։
Սահմանափակումների ցանկին ավելացվել է 25 ֆիզիկական անձ և յոթ կազմակերպություն։ Մասնավորապես, պատժամիջոցների են ենթարկվել Բելառուսի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, ինչպես նաև նրա աշխատակիցները, այդ թվում՝ նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Բաշանը և քարտուղար Ելենա Բալդովսկայան՝ հանրապետության ԿԸՀ անդամները։
Սահմանափակումների տակ են հայտնվել նաև դատավորները, ձեռնարկատերերը և բելառուսական ձեռնարկությունների ղեկավարները։
Կազմակերպությունների թվում են հետևյալ ընկերությունները՝ OOO Tsybulka-bel, RPUP Precise Electromechanics Plant, OAO Planar, OOO Ridotto, Belorusskie Loterei և OAO Integral:
ԵՄ-ի անձնական պատժամիջոցները ներառում են միության շրջանակներում մեղադրյալների ակտիվների սառեցում, ինչպես նաև միության երկրներ մեկնելու արգելք։