Իրավապահները ԱԴ իրավական ռեժիմի օրինախախտման 3516 դեպք են հայտնաբերել․ խախտումների ընդհանուր թիվը 90699 է
ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների, ինչպես և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ հսկողություն։ Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտած անձինք ենթարկվում են օրենքով նախատեսված պատասխանատվության։ Ընդհանուր առմամբ՝ այդ կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 90699 արձանագրություն, իսկ հուլիսի 11-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 3516 դեպք։ Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանության արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է. պահպանե՛ք արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները:
ՀՐԱՏԱՊ․ Առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է սադրիչ գործողությունները՝ շարունակելով հրետակոծել հայկական դիքերի ուղղությամբ․ ՊՆ խոսնակ
Երկու-երեք ժամվա դադարից հետո առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է սադրիչ գործողությունները՝ շարունակելով հրետակոծել հայկակա...
Կորոնավիրուսի վարակման նոր 489 դեպք. վարակվածների ընդհանուր թիվը 31 392 է
Հայաստանում հուլիսի 11-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 489 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է...
«Կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքը Մոսկվայում այլևս հնարավոր չէ». հայտնի վիրուսոլոգ
Ելնելով այն հանգամանքից, որ ըստ պաշտոնական տվյալների` Մոսկվայում կորոնավիրուսի հակամարմիններով վարակված է բնակչութ...
Գիշերը հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը․ ՊՆ խոսնակ
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․«Գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել...

The police units of Armenia's external service continue their extraordinary regime operations across the entire republic. Concurrently, special measures are being taken in collaboration with various ministries, agencies, and local self-government bodies to ensure compliance with the requirements of the Commissioner’s decisions.
Individuals who violate the rules of the emergency legal regime are held accountable in accordance with the law. To date, a total of 90,699 reports have been compiled for violations of these rules, while during the extraordinary service carried out on July 11, 3,516 instances of infringement were identified.
Dear citizens, the police's extraordinary regime service continues; please adhere to the rules of the emergency legal regime.
URGENT: The adversary resumes provocative actions in the morning, continuing shelling towards Armenian positions - MoD spokesperson
After a break of two to three hours, the adversary has resumed provocative actions in the morning, continuing to shell A...
New 489 Cases of Coronavirus Infection; Total Infected Reaches 31,392
As of July 11, Armenia has confirmed 489 new cases of coronavirus infection, bringing the total number of infected indiv...
Second Wave of Coronavirus in Moscow is No Longer Possible, Says Renowned Virologist
According to official data, 20% of Moscow's population has been infected with antibodies to the coronavirus, which allow...
Armenian Forces Thwart Enemy Sabotage Attempt Overnight: Ministry Spokesperson
The spokesperson for the Ministry of Defense of Armenia, Shushan Stepanyan, wrote on her Facebook page: "Around 03:40 ov...