Շիրակի մարզում տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 1073 քաղաքացի
Շիրակի մարզում այս պահին տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 1073 քաղաքացի, նրանցից 220-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքի պարագայում։ Հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային պահպանման օղակի կողմից։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ հայտնել է Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր մասնագետ Արաքս Կիրակոսյանը:
Հունիսի 21-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ, Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 78 հիվանդ է բուժվում, 71-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Կորոնավիրուսից առողջացել և հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 231 բնակիչ։ 33 հիվանդներ տեղափոխվել են մայրաքաղաք: Արձանագրվել է մահվան 15 դեպք։ Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 3557 նմուշառում, մայիսի 12-ից հունիսի 20-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 2203 նմուշառման հետազոտություն։
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 560, մահվան՝ 18 նոր դեպք
Հունիսի 21-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 560 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 20 268-ի: &...
Ունենք կորոնավիրուսով վարակման 320 նոր դեպք և 129 առողջացած
Հունիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 20588 դեպք, որոնցից 9131-ն` առո...
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 418 նոր դեպք
Հայաստանում հունիսի 23-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 418 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է...
Վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսով վարակման 551 նոր դեպք է հաստատվել, ապաքինվել է 588-ը
Հայաստանում հունիսի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 551 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը 19 708...

Currently, there are 1,073 citizens under home quarantine in Shirak Province, with 220 of them diagnosed positively despite asymptomatic conditions. The supervision is carried out by the primary health care system.
As reported by Araks Kirakosyan, the chief specialist of the Shirak Provincial Government's Information and Public Relations Department, as of June 21 at 11:30 AM, there are 78 patients being treated for coronavirus at the Gyumri Infectious Disease Hospital, 71 of whom are residents of Shirak Province. A total of 231 residents from Shirak Province have recovered from the coronavirus and have been discharged from the hospital. Additionally, 33 patients have been transferred to the capital city. There have been 15 recorded fatalities.
Since March 1, a total of 3,557 tests have been conducted in the healthcare facilities of Shirak Province and the regional center of the National Center for Disease Control and Prevention, with 2,203 tests specifically conducted in Gyumri between May 12 and June 20.