Կոտայքի մարզում վթարի է ենթարկվել VAZ-21140 մակնիշի ավտոմեքենան. վարորդը տեղում մահացել է
Այսօր, օգոստոսի 5-ին մահվան ելքով ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 02։40-ի սահմաններում Չարենցավան քաղաքի բնակիչ 60-ամյա Վարագ Ղ․-ն իր վարած VAZ-21140 մակնիշի ավտոմեքենայով Կարենիս գյուղից դեպի Արգել տանող 1-ին շրջադարձի ձախակողմյա հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել ցանկապատի հիմքին, որից հետո կողաշրջված վիճակում հայտնվել ոչ երթևեկելի գոտու հատվածում։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդ Վարագ Ղ․-ն տեղում մահացել է։
Փաստի առթիվ Չարենցավանի քննչական բաժնում ՀՀ ՔրՕրի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ։ Քննիչի հանձարարականով՝ ավտոմեքենան տեղափոխվել է Ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։
Լուսանկարները՝ Կարեն Գրիգորյանի
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. «Շշի Մելոյի» եղբորը բերման ենթարկելիս ոստիկանները գործել են իրավաչափ․ Ոստիկանություն
Օգոստոսի 4-ին մամուլում տարածվել էր օգոստոսի 3-ին ձերբակալված Աբովյանի 54-ամյա մի բնակչի փաստաբանի հայտարարությունը, ըստ...
«ԳԱԶել»-ով վրաերթի է ենթարկել 3-ամյա երեխայի․ վերջինս տեղում մահացել է
Օգոստոսի 6-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։Գագիկ Շամշյանը հայտնում է ժամը 09։00-ի սահմաններում Աս...
Նախապես տեղադրել է պայթուցիկ նյութ, «Ռենջ Ռովեր»-ի ու նրան ուղեկցող մեքենաների ընթացքի ժամանակ պայթեցրել այն․ ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ Երևան-Սևան մայր...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Միսը խանութ է մատակարարվում խայտառակ պայմաններում. ահազանգ
Հարություն անունով քաղաքացին SHANTNEWS-ին տեսանյութ է տրամադրել, որտեղ ակնհայտ երևում է, թե ինչպիսի պայմաններում է միս մ...

VAZ-21140 Car Involved in Accident in Kotayk Region, Driver Dies on the Spot
Today, on August 5, a fatal car accident occurred in the Kotayk region. Around 02:40, a 60-year-old resident of Charentsavan, Varag G., lost control of his VAZ-21140 car while driving from Karenis village towards Argely, veering off the roadway in the left section of the first turn, and collided with the base of a fence. The vehicle then overturned and ended up in an area not intended for traffic.
According to photojournalist Gagik Shamshyan, the driver Varag G. died on the spot as a result of the accident.
A criminal case has been initiated by the Charentsavan investigative division of the RA Investigative Committee under part 2 of Article 242 of the Criminal Code. By the investigator's directive, the vehicle has been moved to the secure area of the Charentsavan police department.
Photos by Karen Grigoryan.
Video: Police Acted Lawfully in Detaining 'Bottle Melo's' Brother, Says Police
On August 4, media reported on a statement made by the lawyer of a 54-year-old resident of Abovyan, who was arrested on...
57-Year-Old Man Hits 3-Year-Old Girl with Gazelle Vehicle, Child Dies at Scene
On August 6th, a tragic incident occurred in the Gegharkunik region. According to reports by Gagik Shamshyan, around 09:...
Explosive Material Planted in Advance, Detonated During the Passage of Range Rover and Accompanying Cars: Investigation Committee
The Kotayk regional investigative department of the RA Investigative Committee is conducting an investigation to clarify...
VIDEO: Meat Supplied to Store Under Disgraceful Conditions - Alert
A citizen named Harutyun has provided SHANTNEWS with a video that clearly shows the conditions under which meat is suppl...