Այսօր ժամը 10:00-ի դրությամբ ունենք 87048 ապահովագրական գրանցված այց. Անահիտ Ավանեսյան
Այսօրվա ժամը 10:00-ի դրությամբ մենք ունենք 87048 ապահովագրական գրանցված այց, որից ուրեմն 7739 ամբուլատոր այցեր են և 8612-ը հիվանդանոցային դեպքեր են: Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ ասել…
Այսօրվա ժամը 10:00-ի դրությամբ մենք ունենք 87048 ապահովագրական գրանցված այց, որից ուրեմն 7739 ամբուլատոր այցեր են և 8612-ը հիվանդանոցային դեպքեր են: Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ ասել է առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Պետք է նշեմ, որ այս աճի տեմպը ըստ էության մեր ակնկալածի շրջանակներում է: Մենք հետևում ենք ամենօրյա թե սպասարկված դեպքերի թվին, թե նաև փաստացի առաջացած քաղաքացիների, բուժաշխատողների, բժշկական կենտրոնների վարչական անձնակազմի կողմից մեր բոլոր բարձրացված հարցերին, ընթացիկ շտկումներ ենք իրականացնում, որ համակարգը ավելի մարդակենտրոն և ավելի քիչ պրոցեսներ իր մեջ ներառող լինի, բայց ընդհանուր առմամբ,  նաև այցերը և հարցումներն ու մեր քաղաքացիների հետ  խոսակցությունը փաստում են, որ շատ մեծ հերթեր պոլիկլինիկայում այս պահին չունենք, լինում են պիկ ժամեր, բայց փորձառությունը ընդհանուր առմամբ դրական է»,- նշել է նա:
Թեհրանում այնպիսի պատկերացում է ձևավորվում, թե Հայաստանը դառնում է Իրանի դեմ թշնամաբար տրամադրված ուժերի գործունեության կենտրոնը. ՀՀ-ում Իրանի դեսպան
Թեհրանում այնպիսի պատկերացում է ձևավորվում, թե Հայաստանը դառնում է Իրանի դեմ թշնամաբար տրամադրված ուժերի գործունեության...

Сегодня на 10:00 у нас 87048 зарегистрированных страховых визитов. Анаит Аванесаян
Сегодня на 10:00 у нас зарегистрировано 87048 страховых визитов, из которых 7739 — амбулаторные и 8612 — госпитальные случаи. Об этом на заседании правительства сегодня сообщила министр здравоохранения Анаит Аванесаян.
«Должна отметить, что темпы этого роста находятся в пределах наших ожиданий. Мы ежедневно следим как за количеством обслуженных случаев, так и за фактически возникающими вопросами граждан, медицинских работников и административного персонала медицинских центров. Мы вносим текущие коррективы, чтобы система была более ориентирована на людей и имела меньше процессов. Однако в целом также посещения, запросы и общение с нашими гражданами показывают, что сейчас у нас нет больших очередей в поликлиниках, иногда бывают пиковые часы, но в целом опыт положительный», — отметила она.
«Штаббужогнун» ОПХ обслужила около 307 000 вызовов в Ереване в 2025 году
«Штаббужогнун» ОПХ обслужила около 307 000 вызовов в Ереване в 2025 году. Об этом на пресс-конференции заявил директор «...
Предлагается запретить наличие или оборот одноразовой посуды из пластика. Подробности
На сегодняшнем заседании постоянного комитета по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельског...