Ժամը 13:50-ի դրությամբ իրադրության փոփոխություն չկա. ՊՆ
Քիչ առաջ Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ժամը 13:50-ի դրությամբ իրադրության փոփոխություն չկա. Սոթքի և Նորաբակի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում է…
Քիչ առաջ Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ժամը 13:50-ի դրությամբ իրադրության փոփոխություն չկա. Սոթքի և Նորաբակի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում է կրակը հրաձգային զենքերից և ականանետից:
ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են անհրաժեշտ պաշտպանական միջոցներ: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»:
Հիշեցնենք՝ այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնեց, որ թշնամին օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ է բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

No Change in Situation as of 13:50: Ministry of Defense
The Ministry of Defense has issued a statement earlier today, stating: "As of 13:50, there is no change in the situation. The Azerbaijani Armed Forces continue firing at the directions of Sotk and Norabak using small arms and mortars. The Armenian Armed Forces are taking necessary defensive measures. The Ministry of Defense will issue additional statements as needed."
It is worth noting that earlier today the Ministry of Defense announced that the enemy, by spreading disinformation since August 31, created an informational basis for yet another provocation, commencing intensive fire at 07:50 on September 1 towards Armenian positions located in the Sotk area. Due to Azerbaijan's provocative actions, the Armenian side has reported 2 fatalities and one injury.