Տավուշում այսօր 1591 երեխա առաջին անգամ դպրոց կգնա
Այս տարի Տավուշի մարզի առաջին դասարանցիների թիվը 50-ով ավել է. այսօր 1591 երեխա առաջին անգամ կգնա դպրոց: Այս մասին հայտնում են Տավուշի մարզպետարանից:Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը շնորհավորել է…
Այս տարի Տավուշի մարզի առաջին դասարանցիների թիվը 50-ով ավել է. այսօր 1591 երեխա առաջին անգամ կգնա դպրոց: Այս մասին հայտնում են Տավուշի մարզպետարանից:
Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը շնորհավորել է առաջին դասարանցիներին, նրանց ծնողներին և ուսուցիչներին նոր ուսումնական տարվա առթիվ:
«Եվս մեկ սերունդ այսօրվանից մտավ կյանքի կարևորագույն՝ կրթության և աշխարհաճանաչողության փուլ: Թող նրանց ուղեկիցները լինեն հետաքրքրասիրությունը, նպատակասլացությունը, համարձակությունը և լավատեսությունը»,- ասել է Տավուշի մարզպետը:

In Tavush, 1591 Children Will Attend School for the First Time Today
This year, the number of first-graders in Tavush province has increased by 50. Today, 1591 children will attend school for the first time. This was reported by the Tavush provincial…
This year, the number of first-graders in Tavush province has increased by 50. Today, 1591 children will attend school for the first time. This was reported by the Tavush provincial administration.
Tavush Governor Hayk Chobanyan congratulated the first-graders, their parents, and teachers on the occasion of the new school year. “Another generation enters one of life's most important phases: education and world exploration. May curiosity, determination, courage, and optimism be their companions,” said the Governor of Tavush.