Խոշոր ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. բախվել են Lexus RX 350, Mitsubishi Grandis, ВАЗ 2110, ВАЗ 21112 մակնիշի ավտոմեքենաները
Այսօր՝ օգոստոսի 4-ին, խոշոր ու շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 17:20-ի սահմաններում Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 8-րդ կմ հատվածում բախվել են Lexus RX 350, Mitsubishi Grandis, ВАЗ 2110, ВАЗ 21112 մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 3 հոգի, որոնցից մեկը՝ ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ, տեղափոխվել են «Սևան» բժշկական կենտրոն:
Վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և Սևանի հրշեջ-փրկարարները: Վիրավորներից երկուսին ավտոմեքենաներից դուրս են բերել փրկարարները, իսկ Սևանի բժիշկները, մինչև նրանց հիվանդանոց տեղափոխելը, տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել:
Երկաթյա խողովակի միջից դուրս բերված գլխատված դիակի ինքնությունը պարզվել է
Հուլիսի 28-ին Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի գյուղի վարչական տարածքի խնձորի այգիներում գտնվող ոռոգման համակարգի համար նախատեսված...
ՀՐԱՏԱՊ. Լիբանանում պայթյունի հետևանքով զոհված հայերի թիվը հասել է 11-ի. 24News
Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի նավահանգստում նախօրեին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհված ազգությամբ հայերի թիվը հասել...
Բեյրութում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով հայազգի մահացածների թիվն այս պահի դրությամբ 6-ն է. ԱԳՆ
ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացնում է. #ԼիբանանԲեյրությում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հ...
Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհված հայերի թիվը հասավ 3-ի
Լիբանանյան լրատվամիջոցները հայտնել են Ջեսիկա Բեզջյանի մահվան մասին, որ Բեյրութի նավահանգստի պայթյունի ժամանակ եղել է Ռու...

Today, August 4, a major chain-reaction traffic accident occurred in the Gegharkunik region. At approximately 17:20, on the 8th kilometer of the Sevan-Martuni-Getap highway, Lexus RX 350, Mitsubishi…
Today, August 4, a major chain-reaction traffic accident occurred in the Gegharkunik region. At approximately 17:20, on the 8th kilometer of the Sevan-Martuni-Getap highway, Lexus RX 350, Mitsubishi Grandis, VAZ 2110, and VAZ 21112 vehicles collided.
According to shamshyan.com from the scene, three individuals were taken to the 'Sevan' medical center, one of whom was diagnosed with extremely severe injuries. Citizens and Sevan firefighters were the first to provide assistance to the injured. Rescuers extricated two victims from the vehicles, while Sevan's doctors administered first aid at the scene before transporting them to the hospital.