Թուրքիայում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 4171-ի
Թուրքիայում մայիսի 18-ին նոր տեսակի կորոնավիրուսից (Covid-19) մահացել է 31 մարդ։ Այդ մասին «Twitter» միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան։
Նա նշել է, որ 1 օրվա ընթացքում արված 25․141 թեստի արդյունքում հաստատվել է կորոնավարակի 1․158 նոր դեպք։ Նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է վարակակիրների մահվան 31 դեպք, իսկ ապաքինվել է 1․1615 մարդ։
Ըստ պաշտոնական տվյալների` Թուրքիայում մինչև օրս համավարակից ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 111.577 մարդ, իսկ 903 հիվանդ էլ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։
Այսպիսով, վերջին տվյալների համաձայն՝ Թուրքիայում ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է վարակման 150.591, իսկ մահվան 4․171 դեպք։ Թեստավորումների թիվն էլ հասել է 1․650․135-ի։
Թուրքիայում կորոնավիրուսի պիկը գրանցվել է ապրիլի վերջին։ Այժմ, ըստ հրապարակված տվյալների, երկրում կորոնավիրուսի վարակման դեպքերի թիվն աստիճանաբար նվազում է։
ՀՐԱՏԱՊ. Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 351 նոր դեպք
ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ մայիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ՝ հա...
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 218, մահվան՝ 3 նոր դեպք
Հայաստանում մայիսի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 218 նոր դեպք: Մահացել է 3 քաղաքացի: Վարակվածների ը...
Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 231, մահվան՝ 3 նոր դեպք
Հայաստանում մայիսի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 231 նոր դեպք: Մահացել է 3 քաղաքացի: Վարակվածների ը...
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված 4472 մարդ կա. բուժվածների թիվը 134 է. ԱՆ
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ մայիսի 17-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման...

Turkey's COVID-19 Death Toll Reaches 4,171
On May 18, a total of 31 people succumbed to the novel coronavirus (Covid-19) in Turkey. This was reported by the country’s Health Minister Fahrettin Koca on his official Twitter page. He noted that…
On May 18, a total of 31 people succumbed to the novel coronavirus (Covid-19) in Turkey. This was reported by the country’s Health Minister Fahrettin Koca on his official Twitter page.
He noted that 1,158 new cases of the virus were confirmed from 25,141 tests conducted in one day. During the same period, 31 deaths among the infected were recorded, while 1,615 people have recovered.
According to official data, a total of 111,577 people have recovered from the pandemic in Turkey so far, with 903 patients currently in intensive care units. Consequently, the total number of confirmed infections is reported to be 150,591, alongside 4,171 deaths. The total number of tests conducted has reached 1,650,135.
The peak of the coronavirus outbreak in Turkey was recorded at the end of April. Currently, the published data indicates a gradual decline in the number of COVID-19 cases in the country.