Թուրքիայում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 1518-ի. Ermenihaber
Թուրքիայում ապրիլի 15-ի դրությամբ կորոնավիրուսից (Covid-19) մահացել է 115 մարդ։ Այս մասին «Twitter» միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան…
Թուրքիայում ապրիլի 15-ի դրությամբ կորոնավիրուսից (Covid-19) մահացել է 115 մարդ։ Այս մասին «Twitter» միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան, փոխանցում է Еrmenihaber-ը:
Նախարարը նշել է, որ 24 ժամվա ընթացքում անցկացված 34․090 թեստերի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 4․281 նոր դեպք։ Նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է վարակակիրների մահվան 115 դեպք։ Նույն ժամանակահատվածում ապաքինվել է ևս 511 մարդ։
Թուրքիայում, ըստ պաշտոնական տվյալների, մինչև այսօր համավարակից ապաքինվել է ընդհանուր առմամբ 5․674 հիվանդ։ 1․820 հիվանդ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։
Այսպիսով, վերջին տվյալների համաձայն, Թուրքիայում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 69.392 հաստատված դեպք և մահվան 1518 դեպք։ Կատարված թեստավորումների թիվը հասել է 477․716-ի։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում պաշտոնական տվյալներով կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը հաստատվել է մարտի 11-ին, իսկ մահվան առաջին դեպքը գրանցվել է մարտի 17-ին։

Turkey's COVID-19 Death Toll Reaches 1518
As of April 15, Turkey has reported 115 new deaths due to COVID-19 (coronavirus). This announcement was made by Turkey's Health Minister Fahrettin Koca on his official Twitter account, as reported by…
As of April 15, Turkey has reported 115 new deaths due to COVID-19 (coronavirus). This announcement was made by Turkey's Health Minister Fahrettin Koca on his official Twitter account, as reported by Ermenihaber.
The minister noted that during the last 24 hours, 34,090 tests were conducted, resulting in 4,281 new confirmed cases of the virus. During this same period, there were 115 recorded deaths among infected individuals. Additionally, 511 more patients have recovered.
According to official data, there have been a total of 5,674 recoveries from the outbreak in Turkey. Currently, 1,820 patients are in intensive care units.
Thus, as per the latest figures, Turkey has recorded a total of 69,392 confirmed cases of coronavirus and 1,518 deaths. The total number of tests conducted has reached 477,716.
It is important to note that the first confirmed case of COVID-19 in Turkey was reported on March 11, and the first death was recorded on March 17.