ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Ժամը 12-ի դրությամբ տուգանվել է 1115 քաղաքացի. ստուգումների արդյունքները
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։Մարտի 27-ին, ժամը 9-ից 12-ը…
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։
Մարտի 27-ին, ժամը 9-ից 12-ը, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 178 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո` մինչև մարտի 27-ի ժամը 12-ը՝ 1115 անձի նկատմամբ, 552-ը՝ մայրաքաղաքում, 563-ը՝ մարզերում։
Մարտի 27-ին, ժամը 9-ից 12-ը, ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 179 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո` մինչև մարտի 27-ի ժամը 12-ը՝ 1439 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։
Մարտի 27-ին, ժամը 9-ից 12-ը, վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ են կազմվել հասարակական տրանսպորտի 7 վարորդի նկատմամբ, որոնք տեղափոխել են սահմանված քանակից ավելի ուղևոր, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո` մինչև մարտի 27-ի ժամը 12-ը՝ 41 վարորդի։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում։ Վարորդներին հորդորում ենք տեղափոխել միայն մեկ ուղևորի՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։

Video: As of 12 PM, 1115 Citizens Fined - Inspection Results
The Police continues to ensure compliance with the restrictions on the free movement of individuals to prevent the possible spread of the new coronavirus, as mandated by the decision of the Prime Minister.
On March 27, between 9 AM and 12 PM, 178 individuals were issued administrative violation reports for violating the rules of isolation or self-isolation, as well as other restrictions on their right to free movement. Following the commencement of the Prime Minister's decision, up to 12 PM on March 27, a total of 1115 individuals were fined, with 552 in the capital and 563 in the regions.
During the same period, traffic police detected 179 vehicles carrying more than two individuals, while after the Prime Minister's decision took effect until 12 PM on March 27, 1439 vehicles were found in violation. All individuals violating the rules were instructed to exit their vehicles.
Additionally, administrative violation reports were issued to 7 public transport drivers for carrying more passengers than allowed, and after the Prime Minister's decision took effect until 12 PM on March 27, 41 drivers were fined.
The population is once again urged to severely limit their exits from homes and to only leave in cases of extreme necessity. Drivers are advised to only transport one passenger, adhering to the requirements set forth in the Prime Minister's decision.