Ուկրաինայում հակամարտության պատճառով անհետ կորածների թիվը հասել է 266,000-ի
Ուկրաինայում հակամարտության հետ կապված Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) կողմից որոնվող անհետ կորած անձանց թիվը հասել է 266,000-ի։ Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են կազմակերպությունից։
«Հուլիսի վերջի դրությամբ ԿԽՄԿ-ին կապ հաստատած ընտանիքները երկու կողմերում էլ փնտրում են 266,000 անհետ կորած անձանց՝ թե՛ զինվորականների, թե՛ քաղաքացիական անձանց»,-հաղորդել է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։
Կարմիր Խաչը 2022 թվականի մարտին Ժնևում բացեց կենտրոնական որոնողական գործակալության գրասենյակ՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև միջազգային հակամարտության հետ կապված հարցերով։ Գրասենյակը ծառայում է որպես չեզոք միջնորդ հակամարտության կողմերի միջև և հավաքում, կազմակերպում և փոխանցում է տեղեկատվություն անհետ կորած կամ իրենց ընտանիքներից բաժանված զինվորական և քաղաքացիական անձնակազմի ճակատագրի և գտնվելու վայրի վերաբերյալ։
Պուտինը դեռ պատրաստ չէ նոր մոբիլիզացիա հայտարարել. The Guardian
Ռուսաստանի ղեկավարությունը շարունակում է ձգտել Ուկրաինայում իր հայտարարած ռազմական նպատակների իրականացմանը, սակայն, չնայ...
Մոսկվայի մարզում ԱԹՍ-ների հարձակումից հետո այրվել է Wildberries-ի խոշորագույն պահեստը
Օգոստոսի 16-ի գիշերը Ռուսաստանի Մոսկվայի մարզի Պոդոլսկ քաղաքում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման հետևանքով խոշոր հրդեհ է...
Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի տարածքում մինչև 900 կմ խորությամբ նոր հարվածների մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի տարածքում մի շարք օբյեկտների ուղղությամբ իրականացված հեռահար...
Մոսկվային մոտեցող 15 ԱԹՍ է ոչնչացվել․ հարվածից կին ևբերեխա են տուժել
Օգոստոսի 15-ի գիշերը Մոսկվայի մարզը ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման, որի հետևանքով երկու մարդ է տուժել։ Այս...

The Number of Missing Persons Due to the Conflict in Ukraine Reaches 266,000
The number of missing persons related to the conflict in Ukraine, as reported by the International Committee of the Red Cross (ICRC), has reached 266,000. This information was conveyed to "RIA Novosti" by the organization.
As of the end of July, families that have contacted the ICRC are searching for 266,000 missing individuals on both sides, including both military personnel and civilians, the organization's press service reported.
The Red Cross opened a central search agency office in Geneva in March 2022 to handle issues related to the international conflict between Russia and Ukraine. The office serves as a neutral mediator between the parties to the conflict and collects, organizes, and transmits information about the fate and whereabouts of military and civilian personnel who are missing or separated from their families.
Putin Not Ready to Announce New Mobilization Yet, The Guardian
The Russian leadership continues to strive for the realization of its declared military objectives in Ukraine, but despi...
Major Wildberries Warehouse Burned After Drone Attack in Moscow Region
On the night of August 16, a major fire broke out in the largest warehouse of the Russian Wildberries marketplace follow...
Zelensky Announces New Strikes Deep into Russian Territory up to 900 km
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced new results from long-range strikes targeting several facilities wi...
15 Drones Approaching Moscow Destroyed, Woman and Child Injured in Attack
During the night of August 15, the Moscow region came under drone attack, resulting in two injuries. This was reported b...