Ուկրաինայում հակամարտության պատճառով անհետ կորածների թիվը հասել է 266,000-ի
Ուկրաինայում հակամարտության հետ կապված Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) կողմից որոնվող անհետ կորած անձանց թիվը հասել է 266,000-ի։ Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են կազմակերպությունից։
«Հուլիսի վերջի դրությամբ ԿԽՄԿ-ին կապ հաստատած ընտանիքները երկու կողմերում էլ փնտրում են 266,000 անհետ կորած անձանց՝ թե՛ զինվորականների, թե՛ քաղաքացիական անձանց»,-հաղորդել է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։
Կարմիր Խաչը 2022 թվականի մարտին Ժնևում բացեց կենտրոնական որոնողական գործակալության գրասենյակ՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև միջազգային հակամարտության հետ կապված հարցերով։ Գրասենյակը ծառայում է որպես չեզոք միջնորդ հակամարտության կողմերի միջև և հավաքում, կազմակերպում և փոխանցում է տեղեկատվություն անհետ կորած կամ իրենց ընտանիքներից բաժանված զինվորական և քաղաքացիական անձնակազմի ճակատագրի և գտնվելու վայրի վերաբերյալ։
Պուտինը դեռ պատրաստ չէ նոր մոբիլիզացիա հայտարարել. The Guardian
Ռուսաստանի ղեկավարությունը շարունակում է ձգտել Ուկրաինայում իր հայտարարած ռազմական նպատակների իրականացմանը, սակայն, չնայ...
Մոսկվայի մարզում ԱԹՍ-ների հարձակումից հետո այրվել է Wildberries-ի խոշորագույն պահեստը
Օգոստոսի 16-ի գիշերը Ռուսաստանի Մոսկվայի մարզի Պոդոլսկ քաղաքում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման հետևանքով խոշոր հրդեհ է...
Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի տարածքում մինչև 900 կմ խորությամբ նոր հարվածների մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է Ռուսաստանի տարածքում մի շարք օբյեկտների ուղղությամբ իրականացված հեռահար...
Մոսկվային մոտեցող 15 ԱԹՍ է ոչնչացվել․ հարվածից կին ևբերեխա են տուժել
Օգոստոսի 15-ի գիշերը Մոսկվայի մարզը ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման, որի հետևանքով երկու մարդ է տուժել։ Այս...

Число пропавших без вести в Украине из-за конфликта достигло 266,000
Число пропавших без вести в связи с конфликтом в Украине, по данным Международного Комитета Красного Креста (МККК), достигло 266,000 человек. Об этом сообщил организации в интервью «РИА Новости».«По…
Число пропавших без вести в связи с конфликтом в Украине, по данным Международного Комитета Красного Креста (МККК), достигло 266,000 человек. Об этом сообщил организации в интервью «РИА Новости».
«По состоянию на конец июля семьи, обратившиеся в МККК с обеих сторон, ищут 266,000 пропавших без вести, как военных, так и гражданских», — говорится в сообщении пресс-службы организации.
Красный Крест открыл офис центрального агентства по поиску в Женеве в марте 2022 года, касающийся вопросов, связанных с международным конфликтом между Россией и Украиной. Офис служит нейтральным посредником между сторонами конфликта и собирает, организует и передает информацию о судьбе и месте нахождения пропавших без вести или разделенных со своими семьями военных и гражданских лиц.