Տիգրան Ավինյանի մայրը եռահարկ առանձնատուն է գնել, որը հանվել է վաճառքի՝ 490,000 դոլարով. Factor
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ընտանիքը նոր առանձնատուն է ձեռք բերել Երևանում: Այն գտնվում է Նորք-Մարաշ վարչական շրջանում։ Այս մասին Factor. am-ը տեղեկանում է Կադաստրի կոմիտեից ձեռք բերված փաստաթղթերից։
Ըստ պաշտոնական փաստաթղթերի՝ առանձնատունը գրանցված է Հասմիկ Խլղաթյանի անունով։ Հասմիկ Խլղաթյանը Տիգրան Ավինյանի մայրն է։
Factor.am-ն ընտրողների ռեգիստրից տեղեկացել է, որ Ավինյանն ու Խլղաթյանը գրանցված են նույն հասցեում՝ Ագաթանգեղոսի փողոցում։ Առանձնատունը քաղաքապետի ընտանիքը գնել է 2024 թվականի նոյեմբերի 19-ին։ Նույն օրը այն գրավադրվել է «Բիբլոս բանկ Արմենիա» ՓԲԸ-ում։ Առանձնատունը եռահարկ է և պարսպապատված։ Ըստ փաստաթղթերի՝ առանձնատանը կից կա օժանդակ շինություն և հողամաս։ Հողատարածքի մակերեսը 740 քմ է, իսկ առանձնատանը՝ 340 քմ։ Լրատվականը նշում է, որ առանձնատունը վաճառվում է 490 հազար դոլարով։

Tigran Avinyan's Mother Purchases Three-Story Villa Listed for Sale at $490,000
The family of Yerevan's Mayor Tigran Avinyan has acquired a new villa in Yerevan. It is located in the Norq-Marash administrative district. This information has been obtained from documents acquired from the Cadastre Committee.
According to official documents, the villa is registered in the name of Hasmik Khugharyan, who is Tigran Avinyan's mother. Factor.am has learned from the voter registry that both Avinyan and Khugharyan are registered at the same address on Agatangeghos Street.
The villa was purchased by the mayor’s family on November 19, 2024. On the same day, it was mortgaged at the «Byblos Bank Armenia» CJSC. The villa is three stories tall and enclosed within a fence. According to the documents, there is an auxiliary building and a land area associated with the villa. The land area is 740 square meters, while the villa itself covers 340 square meters.