Աննա Հակոբյանը 1050 գաջեթ է նվիրել ուկրաինացի դպրոցականներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը` Աննա Հակոբյանը, այսօր այցելել է Ուկրաինայի կրթության նախարարություն և մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել առցանց կրթություն ստացող ուկրաինացի դպրոցականներին։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը։
Հակոբյանը դպրոցականներին է նվիրաբերել 1050 գաջեթ (սմարթֆոններ, պլանշետներ և նոթբուքներ): Նա նվերները փոխանցել է Ուկրաինայի կրթության և գիտության նախարար Օկսեն Լիսովոյին։
Նշվում է, որ գաջեթները այն դպրոցների աշակերտների համար են, որոնք անցել են առցանց կրթության։
«Նրանք կռիվների պատճառով տեղահանված երեխաներ են, հաշմանդամություն ունեցող երեխաներ, անապահով ընտանիքների կամ ծնողական խնամքից զրկված երեխաներ»,–նշված է հաղորդագրության մեջ:
Նոթբուքներն ու պլանշետները կփոխանցվեն ուսումնական հաստատություններին, իսկ սմարթֆոնները կտրամադրվեն երեխաներին, որ նրանք կարողանան շփվել իրենց հասակակիցների հետ։
Փաշինյանն աշխատանքից ազատել է ՊՊԾ պետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Սարգիս Հովհաննիսյանն ազատվել է պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոն...
Շնորհավորելու շատ բան չկա. Փաշինյանը՝ Արցախի նախագահին չշնորհավորելու մասին
Կարծում եմ՝ իրադրությունն այնպիսին է, որ շնորհավորելու շատ բան չկա էլ: Այս մասին ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ Հանրայինի եթերո...
Ասել եմ՝ այո. Փաշինյանը կրկնում է, որ Արցախը ճանաչում է Ադրբեջանի մասին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրայինի եթերում վերահաստատել է, որ Հայաստանը ճանաչում է Ադրբեջանի` 86.600 քառակուսի կմ տարածք...
Վլադիմիր Պուտինն իրավիճակից տեղեկացված է. Նիկոլ Փաշինյան
Իրավիճակը Հայաստան-Ադրբեջան, Լեռնային Ղարաբաղ-Ադրբեջան սահմանին լարված է, որովհետև Ադրբեջանը զորքերի կուտակում ունի։ Այդ...

The wife of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Anna Hakobyan, visited the Ministry of Education of Ukraine today and provided humanitarian aid to Ukrainian schoolchildren receiving online…
The wife of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Anna Hakobyan, visited the Ministry of Education of Ukraine today and provided humanitarian aid to Ukrainian schoolchildren receiving online education. This was reported by the Armenian Embassy in Ukraine.
Hakobyan donated 1,050 gadgets (smartphones, tablets, and laptops) to the schoolchildren. She handed over the gifts to the Minister of Education and Science of Ukraine, Oksen Lisovoy.
It was noted that the gadgets are intended for students from schools that have switched to online education.
“They are children displaced due to the conflicts, children with disabilities, children from low-income families, or those deprived of parental care,” the statement highlighted.
The laptops and tablets will be delivered to educational institutions, while the smartphones will be provided to children so they can communicate with their peers.