Լը Պեն՝ 28.20 տոկոս, Մակրոն 26.15. վերջին տվյալները՝ Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններից
Հրապարակվել են Ֆրանսիայի ՆԳՆ պաշտոնական տվյալները այսօր երկրում կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքներով: Ինչպես գրում է Взгляд-ը՝ ձայների 40%-ի հաշվարկից հետո՝ նախագահի թեկնածու Լը Պենը հավաքել է ձայների 28,20%-ը, իսկ գործող նախագահ Էմանուել Մակրոնը՝ 26,15%-ը:
Հիշեցնենք, որ ըստ տեղի ԶԼՄ-ների՝ Ֆրանսիայում նախագահական ընտրությունների 1-ին փուլի արդյունքներով Էմանուել Մակրոնը և Մարին Լը Պենն անցել են 2-րդ փուլ:
Փաշինյանն ու Ալիևը արտգործնախարարներին հանձնարարել են մեկնարկել երկու երկրների միջև խաղաղության բանակցությունների նախապատրաստական աշխատանքները
Միշելի, Փաշինյանի և Ալիևի եռակողմ հանդիպման արդյունքներով ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն` 2021թ. նոյեմբերի 26-ի...
Հայաստանը ռուսական գազի դիմաց վճարումները կատարում է ռուբլով. Քերոբյանը՝ РБК-ին
Հայաստանը ռուսական գազի դիմաց վճարումները կատարում է ռուբլով: Այս մասին РБК-ին հայտնել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբ...
Լեռնային Ղարաբաղ, հայ- թուրքական հարաբերություններ. հատվածներ՝ Փաշինյանի և Պուտինի համատեղ հայտարարությունից
Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով 2022 թվականի ապրիլի 19-20-ը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Ն....
Փաշինյանն ու Պուտինը զրուցել են. Կրեմլ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց են ունեցել: Այս մասին հայտնում են Կրեմլի մամուլ...

Official data from the French Ministry of the Interior has revealed the results of the presidential elections held today. As reported by Vzglyad, after counting 40% of the votes, presidential candidate Marine Le Pen has garnered 28.20% of the votes, while incumbent President Emmanuel Macron has received 26.15%.
It is worth noting that according to local media reports, Macron and Le Pen have advanced to the second round based on the results of the first round of presidential elections in France.
Pashinyan and Aliyev Instruct Foreign Ministers to Start Preparatory Work for Peace Talks
Based on the results of the tripartite meeting between Michel, Pashinyan, and Aliyev, an agreement has been reached to e...
Armenia Makes Payments for Russian Gas in Rubles, Says Kerobyan to RBK
Armenia makes payments for Russian gas in rubles, the country’s Minister of Economy Vahan Kerobyan revealed in an interv...
Nagorno-Karabakh, Armenian-Turkish Relations: Excerpts from the Joint Statement by Pashinyan and Putin
The Prime Minister of Armenia, N.V. Pashinyan, paid an official visit to the Russian Federation at the invitation of Pre...
Pashinyan and Putin Discuss Stability in Nagorno-Karabakh
Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a telephone conversation. This was rep...