Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 2210 նոր դեպք
Հայաստանում նոյեմբերի 6-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 2210 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 101773-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 30 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1506 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 7 դեպք: Նոյեմբերի 6-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 397 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 37 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1903-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 1647 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 61782, փաստացի բուժվողներինը՝ 38088 (մեկ օրում ավելացել է 526-ով): Մեկ օրում արվել է 5202 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 428687 թեստ:
Հրատապ.Ադրբեջանական ուժերը Սյունիքի Դավիթ Բեկ գյուղի վրա երկու համազարկով թափել է 40 արկ Գրադ, կա մեկ զոհ
Ադրբեջանական ուժերը Սյունիքի Դավիթ Բեկ գյուղի վրա երկու համազարկով թափել է 40 արկ Գրադ, հաղորդում է ՍիվիլՆեթի թղթակից Թա...

2210 New Cases of Coronavirus Confirmed in Armenia
As of November 6, 2210 new cases of coronavirus have been confirmed in Armenia, bringing the total number of infected individuals to 101,773.
The National Center for Disease Control and Prevention of the Republic of Armenia reports that in one day, 30 citizens have died due to the virus, raising the total death toll to 1506.
Additionally, there were 7 recorded deaths of patients infected with the coronavirus due to other illnesses within the same day. As of November 6, this number of deaths attributed to other causes stands at 397.
Overall, a total of 37 individuals died in one day, with the cumulative death cases reaching 1903.
On the same day, 1647 individuals have recovered, with the overall recovery count now at 61,782. The number of patients currently undergoing treatment is 38,088, which has increased by 526 in one day.
A total of 5202 tests were conducted in one day, with the overall number of tests conducted to date reaching 428,687.