Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 2441 նոր դեպք
Հայաստանում նոյեմբերի 1-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 2441 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 92 254-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 22 քաղաքացի, մահացածների թիվը 1363 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 6 դեպք: Նոյեմբերի 1-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 373 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 28 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1736-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 510 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 55 827, փաստացի բուժվողներինը՝ 34 691 (մեկ օրում ավելացել է 1903-ով): Մեկ օրում արվել է 5392 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 407 980 թեստ:

2441 New COVID-19 Cases Recorded in Armenia
As of November 1, 2441 new cases of COVID-19 have been confirmed in Armenia, bringing the total number of infected individuals to 92,254.
According to the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health of the Republic of Armenia, 22 citizens died from COVID-19 in one day, raising the total death toll to 1363.
In one day, there were also 6 deaths recorded among patients infected with COVID-19 due to other diseases. As of November 1, the total number of these cases has reached 373.
Overall, 28 people have died in one day, and the total number of death cases has reached 1736.
In the past day, 510 individuals have recovered, bringing the total recoveries to 55,827, while currently, there are 34,691 active cases (an increase of 1903 in one day).